Wiara na areopagu

Autor: Rowan Williams

To książka o wierze i wierności w przestrzeni publicznej. O nieustannym napięciu między akceptowaną postawą obywatelską a głosem sumienia. Rowan Williams podkreśla. że dla epoki. w której przyszło nam żyć. to napięcie ma fundamentalne znaczenie i choć wydaje się ono nie do przezwyciężenia. powinniśmy je uważać za konstytutywne zarówno dla wiary. jak i dla samej przestrzeni publicznej. Przede wszystkim jednak Williams wykazuje. że każde społeczeństwo. by mogło się rozwijać. powinno pozwolić swoim wierzącym obywatelom – więcej nawet. zachęcać ich – by sięgali do treści swej wiary dla szerszego dobra społecznego. Wszelkie koncepcje państwa neutralnego lub agresywnie świeckiego. nadmiernie racjonalistycznego lub monopolistycznego są zdaniem autora niesprawiedliwe. a co więcej. w dłuższej perspektywie okazują się również niestabilne. niszczą bowiem moralne wartości – a bez nich społeczeństwo nie przetrwa. Warto zmierzyć się z tym punktem widzenia.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 59.99


ISBN

9788381373135: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/split-payment-rozliczenie-podatkowe-i-rachunkowe-aneta-szwech-125288u

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 126216

https://woblink.com/ebook/trzykrotka-anna-szczesna-126216u

:

Cena:


Żywe pochodnie. Rozmowy o początkach chrześcijaństwa

Autor: Marcin Müller

Dziewięciu wybitnych biblistów. patrologów i historyków Kościoła (Ks. Jerzy Czerwień. Szymon Hiżycki OSB. Damian Mrugalski OP. ks. Józef Naumowicz. Danuta Piekarz. ks. Marek Starowieyski. ks. Przemysław Szewczyk. Michał Wilk. Maciej Zachara MIC). w rozmowach z Maciejem Müllerem. przypomina spory i dyskusje. których temperatura swego czasu sięgała zenitu.

Dzięki historycznej perspektywie współczesne debaty o sensie celibatu. obecności religii w szkole. zasadności spowiedzi w konfesjonale czy kształcie liturgii zyskują nowy wymiar. Suche fakty dostępne na wyciągnięcie ręki w internetowej wyszukiwarce. w rozmowach fachowców zmieniają się w barwne. pełne życia historie. w których to. co święte. miesza się z tym. co grzeszne. wielcy Kościoła mają swoje słabości. a idealizowana przeszłość okazuje się wcale nie taka idealna.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 37.99


ISBN

9788366074514: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/byl-sobie-szczeniak-ellie-w-bruce-cameron-124631u

Cena:preppy życie i śmierć samuela clearwatera. część 1 pdf, felicjan faleński, problemy społeczne xxi wieku, podwojna tozsamosc, pan tadeusz 13 księga, alicja lenczewska pdf, ryzyko elle kennedy pdf, fizjologia bakterii, ryzyko elle kennedy pdf, blondynka o niebieskich oczach, ever after high kraina czarów, bractwo czystej krwi, nierozwiązane, być jak pągowski, darmowe audiobook, granice państw europy, nawiedzony dom streszczenie, 7 dzielnica paryża…