Sytuacje kliniczne w ginekologii onkologii ginekologicznej i uroginekologii

Autor: Ewa Nowak-Markwitz

Kontynuacja bestsellerowej publikacji „Sytuacje kliniczne w położnictwie”. Tym razem autorzy przygotowali 111 przypadków medycznych z ginekologii. onkologii i uroginekologii ginekologicznej. Każdy przypadek przedstawiono według schematu: opis sytuacji. propozycja postępowania. uzasadnienie decyzji. wskazanie zalet i przeciwskazań. najnowsze piśmiennictwo oraz podanie prawidłowej odpowiedzi.

Książka z pewnością będzie przydatną lekturą zarówno dla osób przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych. jak i dla lekarzy ginekologów w ich codziennej pracy klinicznej.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 139


Jak być uczonym

Autor: Michał Heller

Najbardziej odczuwalną przyjemnością związaną z uprawianiem nauki nie jest stan posiadania wiedzy. lecz proces jej zdobywania. Przygoda pioniera. odkrywcy… Wysiłek i ryzyko… I droga. którą się pokonuje. Ale czy przyjemność byłaby aż tak wielka. gdyby się jednak nie było przekonanym. że droga ta dokądś prowadzi i że warto tam zmierzać?

Michał Heller dzieli się własnymi doświadczeniami w przeżywaniu wielkiej. choć – jak pisze – trudnej przygody. jaką jest uprawianie nauki. Może być ona źródłem ogromnej przyjemności związanej z  odkrywaniem tajemnic świata. ale wymaga także wiele wysiłku i poświęceń. To niezwykle inspirująca lektura dla ludzi młodych. którzy dopiero wkraczają na naukową ścieżkę. Zawiera wiele praktycznych rad jak rozwijać swoje zdolności i jak godzić pracę twórczą z codziennym życiem.

Michał Heller –  uczony. kosmolog. filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek Filozofia przypadku (CCPress 2012). Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013). Granice nauki (CCPress 2014). Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (CCPress 2015). Przestrzenie Wszechświata. Od geometrii do kosmologii  (CCPress 2017).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 30.9


The Rainbow Trail

Autor: Zane Grey

Originally published in 1915. „The Rainbow Trail” is the sequel to „Riders of the Purple Sage”. At the end of that famous novel. a huge boulder had rolled down to shut off the entrance to Surprise Valley. leaving Lassiter. Jane Withersteen. and little Fay Larkin to a singular fate. Twelve years later a young. disillusioned. ex-preacher in Illinois. hears about the wonderful secret canyon where a couple with their young foster daughter had fled to for safety. knowing they could not likely get out ever again without help from outside. He heads out West and. without any experience. journeys into the unforgiving desert to fulfill this quest. He is helped along the way by a friendly Mormon. traders and a wise Navajo Indian. The author. Zane Grey. gives a vivid panoramic view of the mountains. meadows full of wildlife and challenges faced in the desert to survive.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Jak pokochać freaka

Autor: Rebekah Crane

Zander ma 16 lat. maniakalnie wyrywa sobie włosy i marzy o tym. żeby wszyscy zostawili ją w spokoju. Najlepiej czuje się. będąc po prostu nigdzie. czyli wewnątrz swojej głowy. Rodzice jednak każą jej opuścić to bezpieczne miejsce i wyjechać na letni obóz dla zaburzonych nastolatków. Do którego – jej zdaniem – nie pasuje. Sądzi. że jej współobozowicze są totalnymi wariatami. I faktycznie. wszyscy mieszkańcy obozu dryfują gdzieś na granicy diagnozy i życiowej katastrofy. Współlokatorka Zander. Cassie. określa siebie jako maniakalno-depresyjną anorektyczkę z chorobą dwubiegunową. Grover Cleveland (zupełnie jak jeden z prezydentów USA). słodki. ale niestabilny emocjonalnie chłopak. w kółko mówi o swojej przyszłej schizofrenii. I jest jeszcze Bek. uroczy. ale patologiczny kłamca. Z czasem. mimo wszystko. między terapią grupową a zakazanymi nocnymi wypadami zaczynają się tworzyć niezwykłe przyjaźnie. W palącym słońcu stanu Michigan Zander i trójka nastolatków ujawnia przed sobą swoje dramatyczne tajemnice. Zander czuje niezwykły pociąg do Grovera i nawet zaczyna się zastanawiać. czy ewentualnie. kiedyś. być może mogłaby być szczęśliwa. Ale najpierw musi porzucić nadzieję na to. że kiedykolwiek uda jej się poskładać rozsypane kawałeczki samej siebie…

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 27.9


Jakoś to będzie

Autor: Beata Chomątowska

Jesteśmy szczęśliwi na przekór modom. autorytetom i przeciwnościom losu. Wierzymy w rodzinę i tradycję. ważne jest dla nas życie duchowe. Ale lubimy też być zadziorni. a dzięki naszej ułańskiej fantazji niemożliwe staje się możliwe. W ciężkich czasach ratuje nas sarkastyczne poczucie humoru. a nade wszystko niezachwiana wiara. że ze wszystkimi trudnościami sobie poradzimy. To nasza filozofia: JAKOŚ TO BĘDZIE. Dzięki niej potrafimy przenosić góry.

Dlaczego ulubione kolory Polaków to zielony i niebieski? Co to znaczy. że świętujemy jak żaden inny naród w Europie? Czy to prawda. że polska wigilia jest najzdrowsza na świecie? Co wyraża najpopularniejsze polskie słowo? Dlaczego ciągle gdzieś nas nosi? I wreszcie: czym jest szczęście po polsku? Przyjrzyjmy się na nowo sobie i naszemu wyjątkow

27.99: https://woblink.com/ebook/miasteczko-klamcow-miranda-megan-31116u

Cena:


La Frontière

Autor: Maurice Leblanc

Seul l’auteur d’Arsène Lupin savait d’écrire l’histoire si saturée et mystèrieuse. La frontière entre l’Allemand et la France est plein de suspens et de rebondissements et malheureusement cela est une source de nombreux conflits. Philippe rentre apres de vacances chez Morestal a la frontiere. Un père et son fils ne sont pas prêtes d’un évènement tragique qui survient sur la frontière. Alors. êtes vous prêtes?

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9dwór cierni i róż sarah j. maas, dźwignie wyobraźni i inne narzędzia do myślenia, ta informacja odmieniła moje życie, unfuck yourself napraw sie, jakub polit, audiobook czarna owieczka, alice broadway, witkiewicz książki, agnieszka szarkowska, wolfe gene, upadek komunizmu w europie, maria kaczmarek, dwa razy więcej, wiersze o łodzi, jarosław zagrodnik, zarządzanie teoria i praktyka pdf, życie bez stresu, statyka, h muszyński, o północy w czarnobylu pdf, halina kowalewska, musierowicz audiobook, archaizmy fonetyczne…