Dramat na polowaniu

Autor: Antoni Czechow

Jest rok 1880. do redakcji wydawnictwa zgłasza się mężczyzna z propozycją wydania kryminału. Redaktor jest początkowo niechętny. ale zasiada do lektury i odkrywa intrygę. której nie spodziewałby się po niepozornym gościu.

Śledczy Siergiej Kamyszew poznaje młodą dziewczynę. córkę leśniczego. w której natychmiast się zakochuje i stara się zdobyć jej wdzięki. Nie zdaje sobie jednak sprawy z faktu. że dziewczyna prowadzi własną grę z innymi mężczyznami z okolicy. Niespodziewanie dla wszystkich. Oleńka wybiera podstarzałego rządcę Urbienina. pozbawiając Kamyszewa i pozostałych zalotników wszelkich złudzeń. Dziewczyna jednakże wydaje się niepewna swoich uczuć. Niestety. pewnego dnia w lesie dochodzi do tragedii…

Choć Dramat na polowaniu w założeniu samego autora miał być parodią popu

24.9: https://woblink.com/ebook/marysienka-sobieska-tadeusz-boy-zelenski-8589u

Cena:


The Last of the Mohicans. Ostatni Mohikanin

Autor: James Fenimore Cooper

Dwujęzyczna adaptacja powieści „The Last of the Mohicans. Ostatni Mohikanin” to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów. możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średnio zaawansowanych. jednak dzięki dwujęzycznej wersji z książki mogą korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający naukę angielskiego.   Odnośniki umieszczone przy każdym akapicie  umożliwiają zmianę wersji językowej z angielskiej na polską i z polskiej na angielską.   Polecamy dodatkowe pomoce do samodzielnej nauki: angielska wersja audio (format mp3) oraz zeszyt ćwiczeń z kluczem odpowiedzi. Spis treści: I. SILENT DANGERS / UKRYTE ZAGROŻENIA II. HUNTED / ŚCIGANY III. HELLOS AND GOODBYES / POWITANIA I POŻEGNANIA IV. A SORRY AGREEMENT / KAPITULACJA V. MANY SURPRISES / NIESPODZIANKI VI. LUCKY ESCAPES / UDANE UCIECZKI VII. THE LAST OF THE MOHICANS / OSTATNI MOHIKANIN

Wydawnictwo: Wydawnictwo 44.pl

Cena: 12.3


Słynne agentki. Kobiety w służbie wywiadów

Autor: Przemysław Słowiński

Barwny korowód kobiet. które zasłynęły dzięki swojej działalności wywiadowczej. Są wśród nich agentki. które zajmowały się szpiegostwem z pobudek patriotycznych. jak Elżbieta Zawacka lub Noor Inayat Khan. ale i takie. które stały się narzędziem uprawiających politykę mężczyzn. Jedne szukały przygody. jak Elsbeth Schragmüller czy Coco Chanel. inne łatwej drogi do fortuny. jak Karolina Rzewuska (Sobańska). jeszcze inne zemsty. jak Violette Szabo czy Izabella Horodecka. Sprawdzoną metodą zdobywania tajnych informacji był seks. o czym doskonale wiedzieli agenci wszystkich wywiadów świata. Jednak sylwetki kobiet-szpiegów są dużo bardziej złożone i intrygujące. Historia wywiadu i kontrwywiadu pełna jest pań podejmujących niebezpieczne zadania i ryzykujących ży

Wydawnictwo: Znak

Cena: 4.99


W matni. Cztery dni we Frankfurcie nad Menem

Autor: Victor Ast

Wybitny amerykański fizyk David Fastman. profesor słynnego uniwersytetu w Princeton przyjeżdża na zaproszenie profesora uniwersytetu we Frankfurcie nad Menem Alberta von Riddagshausena do Niemiec. Najnowsze wyniki badań Fastmana dotyczące nadprzewodności w wysokich temperaturach stanowią rewolucję w możliwości przesyłania energii. Państwo mające możliwość wykorzystania tych wyników mogłoby panować nad całym światem. Brytyjska MI 6 próbuje szantażować profesora von Riddagshausena i wymuszać na nim zdobycie wyników badań Fastmana. Radzieckie KGB robi to samo. Profesor von Riddagshausen jest osaczony. Amerykańskie CIA po uzyskaniu informacji. że Fastman poleciał do Niemiec zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa. jakie mu grozi ze strony MI 6 oraz KGB podejmuje decyzję wysłania za nim swoich agen

Wydawnictwo: Znak

Cena: 26.99


ISBN

9788377881613: Wydawnictwo

Format

2:

Cena:


ISBN

9788375167108: Wydawnictwo

Format

26.99: https://woblink.com/ebook/piesn-zlamanych-serc-sheila-walsh-cindy-martinusen-coloma-krzysztof-pachocki-9531u

Cena: Cindy Martinusen Colomamarta buczek, stażystka alicja sinicka pdf, mass effect 2 poradnik, anna maria staroń, żona michaela jordana, imię zbigniew, ortografia na bardzo dobry pdf, 16 typów osobowości junga, bajki 3, elektrotechnika i elektronika dla nieelektryków, wbrew zasadom samantha young pdf, strzałkowska wiersze, genetyka sprawdzian gimnazjum, bezpieczeństwo ekonomiczne pdf, gran turismo sport trofea, xavier cold pdf pl, dmso książka pdf, tango interpretacja tytułu, mario puzo rodzina borgiów, ostatnia wojna z zakonem krzyżackim, książki mobi…