Słownik frazeologizmów z archaizmami

Autor: Agnieszka Piela

Pierwszy na polskim rynku wydawniczym leksykon prezentujący frazeologizmy z zabytkowymi formami języka polskiego. Słownik dokumentuje związki wyrazowe z reliktami fonetycznymi. fleksyjnymi. słowotwórczymi. leksykalnymi. semantycznymi. składniowymi. ukazując skalę dziedzictwa kulturowo-językowego w polszczyźnie XXI wieku.

Słownik pozwala lepiej poznać związki frazeologiczne. w skład których wchodzą archaizmy. a także zrozumieć ich funkcjonowanie we współczesnym języku polskim. Na co dzień bowiem posługujemy się takimi frazeologizmami. ale na ogół nie jesteśmy świadomi. że stanowią one pamiątki po wcześniejszych etapach rozwoju polszczyzny.

Słownik zawiera:

• ponad 50

59: https://woblink.com/ebook/moc-wirtualnych-zespolow-peter-ivanov-135852u

Cena:


ISBN

9788373777002: Wydawnictwo

Format

24.2: https://woblink.com/ebook/wykorzystanie-potegi-run-dla-zdrowia-milosci-fortuny-stefan-karol-wdowiak-genowefa-szrajer-136191u

Cena: Genowefa Szrajer


ISBN

9788301201395: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/mity-zarzadzania-stefan-stern-cary-cooper-137501u

Cena: Cary Cooper


Odżywianie mitochondrialne. Jak powstrzymać wolne rodniki. choroby cywilizacyjne i starzenie się

Autor: Bodo Kukliński

Mitochondria to centra energetyczne komórek. To od nich zależy. czy wolne rodniki pozbawią nas zdrowia. młodości i witalności. Tymczasem każdy może zapewnić sobie zdrowie dzięki odpowiednio dobranym składnikom odżywczym i antyoksydantom. Autorzy wyjaśniają. jak powinieneś tego dokonać oraz przestrzegają przed szkodliwymi czynnikami takimi jak jedzenie gorszej jakości. ekstremalny styl życia. niewłaściwa woda. używki. trucizny środowiskowe. aldehydy. metale ciężkie czy elektrosmog. Dzięki ich poradom zadbasz o jelita. zredukujesz stres oksydacyjny i zabezpieczysz się przed chorobami takimi jak miażdżyca. dolegliwości reumatyczne i środowiskowe. nowotwory czy cukrzyca. Powstrzymasz też przyspieszony proces

39.3: https://woblink.com/ebook/koniec-alzheimera-jak-zatrzymac-utrate-pamieci-i-zmiany-degeneracyjne-mozgu-berger-amy-136713u

Cena:


Cztery pory śmierci

Autor: Olga Warykowska

Podczas premierowego koncertu ‚Czterech Pór Roku’ Antonio Vivaldiego w Filharmonii Wrocławskiej główny skrzypek- solista pada martwy na scenę. Śledztwo prowadzi Amadeusz Wagner. otyły flecista (czyli najbardziej pogardzany muzyk w orkiestrze). który myśli i rozumuje swoim żołądkiem

w odróżnieniu do innych detektywów. Flecista szukając prawdy zagłębia się w mroczny świat artystów wrocławskich i przy okazji odkrywa wiele niepokojących sekretów.

Kryminał kulinarno-muzyczny. który niejednego widza przyprawi o dreszcze.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12żelazny jan pdf, design po polsku, lichwiarz z dożywocia fredry, wojownicy spod znaku magicznej perły filmweb, artysta mrożek tekst pdf, historia teatru pdf, r język programowania, age of empires: the rise of rome, pinokio carlo collodi pdf, eric flint, marek kucia, magda karel, jerzy robert nowak mason, trzynaście dni, mroczne intrygi tom 3 pdf, emil ze smalandii pdf…