Kaszuby

Autor: Jacek Leski

Na Kaszubach doliczono się 700 jezior. Wieżyca jest najwyższym wzniesieniem na Niżu Środkowoeuropejskim od Europy Zachodniej aż po Ural. uroki przyrody chroni się w 2 parkach narodowych. 4 parkach krajobrazowych i ponad 50 rezerwatach. Tutejsze krajobrazy są tak efektowne. że przyrównuje się je do najpiękniejszych miejsc na ziemi. Już w zeszłym wieku pierwsi turyści używali określenia „Szwajcaria Kaszubska”. jezioro Wdzydze określa się „kaszubskim morzem”. ruchome piaski i wydmy Łeby to „polska Sahara”. Kolory natury oddaje tutejszy haft. w którym dominują ciemnoniebieski. błękitny. zielony i żółty. Kaszuby widziane z góry przypominają różnobarwny patchwork.

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


O siedmiu krasnoludkach i sierotce Marysi

Autor: Maria Konopnicka

Polska baśń literacka autorstwa Marii Konopnickiej opublikowana po raz pierwszy w 1896 roku. Bohaterami baśni jest gromada krasnoludków. którymi rządzi król Błystek. Krasnoludki. które zimę spędziły pod ziemią. wychodzą wiosną na powierzchnie i spotykają ludzi. Pomagają ubogiej gęsiarce. sierotce Marysi. odnaleźć jej zagubione gąski. Udaje im się też wyciągnąć rodzinę ubogiego chłopa Skrobka z biedy. Jesienią powracają znowu pod ziemię. (Wikipedia) Tagi: po polsku. polskie. bajka. baśn. krasnoludki. dla dzieci.

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


Czekoladowo-truskawkowe z tomu Nowe przygody Mikołajka. Minibook

Autor: René Goscinny

‚Wybierz swoją ulubioną przygodę! Mały urwis z paczką kumpli – Alcestem. który ciągle je. Gotfrydem. który ciągle ma nowe zabawki. i Euzebiuszem. który lubi dawać chłopakom w nos – nie wiedzieć czemu. zawsze wkurzą swojego opiekuna. Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej. Arcydzieło duetu Goscinny & Sempé pokazuje. jak dorastać. żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka. no bo co w końcu kurczę blade! Rozdział Nowych przygód Mikołajka w minibooku. ‚

Wydawnictwo: Znak

Cena: 3.99dr olechowska, najsłynniejsze powieści historyczne, blanka lipińska ten dzień pdf za darmo, skazy na pancerzach pdf, kicia kocia na traktorze, gułag anne applebaum, vincent brothers, data science i uczenie maszynowe, modyfikowany węgiel, grzegorz kasjaniuk, miedziane monety, fizyka repetytorium, zmierzch cesarstwa rzymskiego, prawa człowieka we współczesnym świecie, pypcie na jezyku, magda żakowska, kodeks spółek handlowych komentarz pdf, ludzie. krótka historia o tym jak spieprzyliśmy wszystko, klaun szkic, marcin kozioł, zygmunt miłoszewski kwestia ceny, nowy rzym, igor sokołowski, zabić drozda audiobook, japonizm, opowieść wigilijna ebook…