Słońce w Chwale. Bestsellerowa powieść o Ryszardzie III

Autor: Sharon Kay Penman

             Czym Ryszard III zasłużył sobie na to. by przejść do historii jako najbardziej znienawidzony władca Anglii?

             Sharon Penman podejmuje swoją narracyjną wyprawę w wiek XV i dramatyczne czasy Wojny Dwóch Róż. wiedziona nie tylko historyczną ciekawością. lecz także pasją starcia się z mitem. Chce bowiem przywrócić dobre imię człowiekowi. który stał się  uosobieniem nikczemności. przewrotności i bezwzględności w dążeniu do celu.

             Poznajemy zatem Ryszarda Plantageneta. księcia Gloucester i króla Anglii jako dziarskiego. odważnego. lojalnego i wrażliwego rycerza. który po śmierci przegrał z wrogo spreparowaną pamięcią historyczną.

Wydawnictwo: Zys

Cena:


ISBN

9788377858264: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/rzeka-zbrodni-jaroslaw-jakubowski-18540u

Cena:


ISBN

9788375544237: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/szpiedzy-tom-2-bez-sumienia-aleksander-makowski-17930u

Cena:


To tylko dzieci. Narodziny dobra i zła

Autor: Paul Bloom

Wybitny psycholog poznawczy Paul Bloom twierdzi. że zdolność do odróżniania dobra i zła jest w człowieku głęboko zakodowana.

Przez wieki. od Johna Locke’a po Zygmunta Freuda. filozofowie i psychologowie uważali. że pod względem moralnym człowiek przychodzi na świat jako tabula rasa. niezapisana tablica. Wielu z nas zakłada. że dzieci są z natury egoistyczne. a rolą społeczeństwa – zwłaszcza rodziców – jest przekształcenie tych małych socjopatów w istoty cywilizowane.

Tymczasem Paul Bloom przekonuje. że poczucie moralności towarzyszy nam już od najwcześniejszego dzieciństwa. Powołując się na przełomowe badania prowadzone na Uniwersytecie Yale. wykazuje. że niemowlęta. zanim jes

27: https://woblink.com/ebook/klucze-adam-lang-17296u

Cena:


Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic

Autor: Zbigniew Nienacki

Pan Samochodzik udaje się w Bieszczady. Wraz z Baśką. który kończył właśnie drugą licealną. i jego zastępem harcerskim. próbuje rozwikłać tajemnicę przemytników starych ikon. Trop prowadzi do Pragi.

Wydawnictwo: Liber Novus

Cena: 29.99dziennik intymny, akrazja, stany nagłe u dzieci, ewelina pawłowska, klątwa max czornyj, zwierzęta i ludzie, zespół aspergera pdf chomikuj, psychiatria bilikiewicz, łobocki metody badań pedagogicznych pdf, zima muminków pdf, ebook online, bibliografia netografia, monika drozd, bajka o pociągu do czytania, biomechanika narządu ruchu człowieka, polska 1500…