Kompleks bezpieczeństwa w regionie Azji Środkowej po 1991 r.

Autor: Marek Musioł

„Przedkładana Czytelnikowi książka wpisuje się w tak obecnie ważny. a zatem i szeroko badany. obszar badań nad bezpieczeństwem. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z oryginalnym tematem i nowatorskim podejściem do tej. tak popularnej. problematyki. Autor wykorzystuje bowiem teorię kompleksów bezpieczeństwa do szczegółowej analizy krajów poradzieckich zaliczanych do Azji Środkowej (Uzbekistan. Kazachstan. Turkmenistan. Kirgizja i Tadżykistan). Teoria ta. wraz z koncepcją sekurytyzacji. której także uwagę poświęcono w niniejszej pracy. mieści się w tzw. szkole kopenhaskiej – znanej już powszechnie. ale nie mającej wielu „uczniów” a zatem nie owocującej bogactwem publikacji na rynku polskojęzycznym”. /Prof. dr hab. E

29.9: https://woblink.com/ebook/kocham-tylko-tak-kate-sterritt-128059u

Dom parowy

Autor: Juliusz Verne

Angielski rząd zostaje wstrząśnięty informacją o ponownym pojawieniu się Nany Sahiba. dzikiego nababa odpowiedzialnego za masakrę w Cawnpore dziesięć lat wcześniej podczas powstania spahisów. Wiadomość przywraca bolesne wspomnienia pułkownika Munro. którego żona została bezlitośnie zabita dokładnie w tym mieście. a złość i nienawiść. którą odczuwa do Nany Sahiba zmusza go do nieustannych poszukiwań tego łotra.

Wydawnictwo: Psychoskok

9788381192309: Wydawnictwo

9.9: https://woblink.com/ebook/ulotnosc-chwili-ilona-adamczyk-128959u

Królewicz-żebrak

Autor: Mark Twain

Książę i żebrak (Królewicz i żebrak) – powieść Marka Twaina. opowiadająca historię nagłej ‚zamiany miejscami’ niezwykle podobnych chłopców: dziedzica tronu księcia Walii. późniejszego króla Edwarda VI i żebraka Toma Canty’ego.

Akcja powieści rozgrywa się w szesnastowiecznym Londynie. Pewnego jesiennego dnia w jednej z biednych rodzin urodził się chłopiec – Tomek Canty. W tym samym czasie na królewskim dworze urodził się także chłopiec – królewicz Edward Tudor. Chłopcy byli do siebie podobni jak dwie krople wody. Tomek mieszkał w ubogiej dzielnicy londyńskiej Offal Court. Miał dwie piętnastoletnie siostry bliźniaczki: Elżunię i Anię. z którymi mieszkał. mieszkał także z matką. ojcem oraz jego stara babką.

Wydawnictwo: Psychoskok

Małgośka

Autor: Anna Nejman

W trudnych sytuacjach zaskakujemy brawurą i inwencją. o które nigdy byśmy siebie nie podejrzewali

Pisarka Eliza zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką Gretą. O nowej przyjaciółce wie niewiele ponad to. że wcześniej nazywała się Małgorzata Rutkowska. Ciekawa przeszłości Grety zachęca ją do zwierzeń.

Historia rozpoczyna się na polskiej wsi. gdzie Małgośka urodziła się i wychowała. niedoceniana przez rodzinę i otoczenie. Gdy dziewczyna kończy dwadzieścia lat. zostaje zaproszona do USA jako potencjalna dawczyni szpiku dla ciężko chorego stryja Bazylego. którego ledwo pamięta z dzieciństwa. W wyniku nieporozumienia. z torbą podróżną i kilkoma studolarowymi banknotami. Małgośka staje w środku nocy na progu amerykańskiego domu. w którym jej rodzina już nie mieszka… Jak sobie poradzi?

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

motyl genova, paprotka pl mp3, terenowa apteczka ziołowa pdf, katarzyna gadomska, mężczyźni są z marsa kobiety z wenus, fizjologia wysiłku fizycznego, jarosław pałka, język dwulatka pdf, ogiński michał, ferdydurke mobi, geografia regionalna polski pdf, wybrzeże zachodnie bałtyku mapa, nigdy cię nie zapomniałam pdf…