Władimir Putin. Wywiad. którego nie było

Autor: Arleta Bojke

To reportaże dziennikarki. która była w samym sercu wydarzeń. To relacje z rosyjskiej operacji przejęcia Krymu i zaogniania się konfliktu w Donbasie niemal godzina po godzinie. ze szczegółami. na które nie było miejsca w telewizyjnych relacjach. To przeciwnicy i zwolennicy rosyjskiego prezydenta widziani oczami reporterki. która rozmawiała z nimi setki razy i próbowała zrozumieć racje każdej ze stron. To opis Rosji. która chce widzieć swoją historię jako wielką i wspaniałą bez ciemnych kart. ale też Rosji. której nie da się nie kochać. To analiza słów i działań Władimira Putina. zwieńczona pytaniami. które jednemu z najbardziej wpływowych ludzi świata warto by zadać.

Arleta Bojke opisuje wydarzenia na Ukrainie i w Rosji z Władimirem Putinem

14.9: https://woblink.com/ebook/litery-tomasz-rozycki-28026u

Cena:


Sępy skalne. Powieść z Dzikiego Zachodu

Autor: Karol May

Karol May powraca na swój ulubiony Dziki Zachód. aby kontynuować opowieść o Old Shatterhandzie. Po raz kolejny spotykamy legendarnego wodza indiańskiego Winnetou i jego lojalnego przyjaciela. którzy wspólnie ruszają na pomoc tym. którzy akurat ich pomocy potrzebują. Ponownie przekonujemy się też o potędze przyjaźni. dzięki której można pokonać największe trudności.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Niebo nad Szkocją

Autor: Cathy Williams

Zajęty wyłącznie pracą milioner Alessandro Falcone przyjeżdża do Szkocji. by zabrać swojego ojca do Londynu. Tam będzie mógł mu zapewnić lepszą opiekę. Jednak ojciec nie chce słyszeć o wyjeździe. Laura Reid. przyjaciółka rodziny. uświadamia Alessandrowi. że nie zna wielu faktów z życia ojca. Zaintrygowany Alessandro postanawia więc zostać dłużej. by się o tym przekonać…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Powieść w świecie prasy. Bolesław Prus i inni

Autor: Przemysław Pietrzak

Autor bada związki pomiędzy powieścią i prasą w ostatnich trzech dekadach XIX wieku z pewnym „wychyleniem” w czasy późniejsze. Pokazuje. że powieść tego okresu to nie tylko literatura zamieszczona w prasie. lecz także kompozycja na różne sposoby współpracująca z kontekstem gazetowym stron. Czasopismo zaś nie jest zwykłym nośnikiem: kształtuje ono sposób postrzegania rzeczywistości i oddziałuje na zawarte w nim treści literackie.

Autor traktuje dzienniki. tygodniki. prasę humorystyczną jako szczególne nośniki. odmienne od książki i generujące własne dodatkowe znaczenia publikowanych tam utworów. nie zawsze dostrzegalne w późniejszym wydaniu książkowym. Wybrał okres. w którym symbioza literackiej prozy oraz publicystyki uprawianej

29.9: https://woblink.com/ebook/wyrok-nocy-z-serii-petla-czasu–28245u

Cena:


Rynek książki w Polsce 2016. Dystrybucja

Autor: Łukasz Gołębiewski

Dziewiętnasta edycja sztandarowej publikacji Biblioteki Analiz. W pięciu tomach omówione zostały najważniejsze zagadnienia dotyczące funkcjonowania polskiej branży wydawniczo-księgarskiej. Tom ‚Dystrybucja’ zawiera analizę rynku dystrybucyjnego.

Spis treści:

1. Księgarstwo hurtowe

2. Księgarstwo detaliczne

3. Sprzedaż bezpośrednia

4. Import i eksport książek

5. Wykaz tekstów źródłowych

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz

Cena: 25


Opowieści niezwykłe

Autor: Andrzej Sarwa

„W stronę horyzontu. Opowieści niezwykłe” to najnowsza edycja niesamowitych opowieści autorstwa Andrzeja Juliusza Sarwy. Zbiór składa się z pięciu opowiadań jednego z najlepszch polskich autorów grozy. Tyle. że w tym zbiorku do klasycznej grozy. utrzymanej w klimacie literatury postromantycznej. można zaliczyć tylko trzy. które budzą dreszcz strachu. a których lepiej nie czytać po zmroku. Dwa pozostałe – pierwsze i ostatnie – to. nostalgiczne opowieści o życiu. dorastaniu. cierpieniu i umieraniu jednak bez elementów horroru. Opowiadania owe mówią o świecie. którego już nie ma. ale także o nadchodzącym kresie każdego człowieka. Największym atutem tego zbioru opowiadań jest styl pisarski Andrzeja Sarwy. pięknie stylizowany język. który autor dostosowuje do okresu w jakim toczyła się akcja op

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9


Kobiety ciężkich obyczajów

Autor: Natasza Socha

Są kobiety. dla których mężczyzna jest tylko dodatkiem. Do sukienki i do życia.

Kwiryna mieszka w barwnej. przedwojennej Warszawie. a splot nieoczekiwanych okoliczności wprowadza ją do świata ekskluzywnych prostytutek. Nie śni o księciu z bajki. szczęśliwej rodzinie ani miłości na zawsze. 

Kira. jej prawnuczka. dziedziczy po prababce nie tylko różnobarwność tęczówek. ale i nonszalancję. z jaką traktuje płeć męską. Czy Kirze uda się odmienić swoje przeznaczenie. czy powtórzy błędy Kwiryny? 

Kobiety ciężkich obyczajów to trzeci tom serii Matki. czyli córki. Książki o trudnych relacjach między kobietami. tajemnicach. niewypowiedzianych pretensjach. ale i o miłości. która zawsze daje kolejną szansę.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99oprzeć się pokusie, frigiel, pedagogika śliwerski kwieciński pdf, harlan coben mistyfikacja, marlena duda, zbrodnia i seks, moderator psychologia, whitney g oskarżyciel pdf, karolcia zadania do lektury, noc zywych zydow, namiętność lauren kate, adam szeląg, pakt ribbentrop beck pdf, elektronika praktyczna schematy, nowości książkowe 2020, komunikowanie się z chorym psychicznie pdf, kolejne 365 dni audiobook, daniel jastrun, złączeni obowiązkiem pdf doci, helena sęk, kurs cudów pdf, filip elżanowski, ian rankin książki, eurosilam, minecraft gry crafting, siedem śmierci evelyn hardcastle pdf, e-książki, elektrotechnika podstawy i instalacje elektryczne pdf…