Janulka. córka Fizdejki. Tragedia w 4 aktach

Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz

Dramat Stanisława Ignacego Witkiewicza opowiada o Neo-Krzyżakach. którzy pod wodzą wielkiego mistrza Gotfryda napadają oni i kolonizują barbarzyńską Litwę. Litwini są dzicy i zacofani. a Neo-Krzyżacy postępowi. przyświeca im przy tym pragnienie zaspokojenia metafizycznego głodu i odczucia dziwności istnienia. Witkacy w alegorycznej formie porusza temat upadku cywilizacyjnego i ludzkiej degeneracji.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9


Polityka zagraniczna Francji po zimnej wojnie.

Autor: Stanisław Parzymies

„Polityka zagraniczna Francji po zimnej wojnie. 25 lat w służbie wielobiegu¬nowości” to książka będąca rezultatem wieloletnich badań autora. który w czternastu rozdziałach poddał analizie cele i kierunki polityki zagranicznej Francji oraz metody i narzędzia jej realizacji w latach 1990–2015. Ćwierć wieku to wystarczająco długi okres. aby ocenić zmiany i trwałe tendencje w polityce zagranicznej każdego państwa. Dotyczy to również Francji. zwłaszcza że w przypadku tego kraju upadek systemu dwubiegunowego miał znaczący wpływ na zmiany w jego polityce zagranicznej. (…) Przyszło wówczas Francji zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. do których należało nie tylko określenie na nowo stosunku do Stanów Zjednoczonych. ale również do Rosji. a także do Niemiec. zajęcie stanowis

27.9: https://woblink.com/ebook/furia-michal-larek-31142u

Cena:


ISBN

9788374828307: Wydawnictwo

Format

16.9: https://woblink.com/ebook/charakter-i-sukces-edward-garesche-sj-marek-krol-31457u

Cena:hakowanie, pieśń duma rycerska, malowany człowiek, demian hermann hesse pdf, jeszcze dzień życia chomikuj, mikroekonomia zalega pdf, filip macedonski, ogiński michał, dynastia miziołków audiobook mp3 za darmo, katarzyna puzyńska więcej czerwieni, harlequin pdf chomikuj 2018, badania społeczne w praktyce babbie pdf, hulda clark kuracja życia, harry potter i więzień azkabanu pc, czy świat oszalał, libra skawina, bogusław nierenberg, damian trela, przestrzeń wolności bezpieczeństwa i sprawiedliwości, chciwość marc elsberg, moje gotowanie wydanie specjalne…