Creative writing publicystycznych tekstów dziennikarskich

Autor: Piotr Lewandowski

Na polskim rynku wydawniczym nadal odczuwa się brak szerokiej oferty nowoczesnych. a przy tym profesjonalnie przygotowanych publikacji. uczących współczesnego warsztatu dziennikarskiego. Proponowane dzieło. autorstwa Piotra Lewandowskiego. ma tą szczególną wartość. iż napisane jest z ogromnym wyczuciem dla problemów warsztatowych przed jakimi staje młody adept sztuki dziennikarskiej. Ma mu służyć i ułatwiać profesjonalizację jego warsztatu pracy. Dzieło to tworzy oczywistą całość z pierwszą pracą P. Lewandowskiego. poświęconą praktyce dziennikarskiej (‚Creative writing informacyjnych tekstów dziennikarskich’) i jest jego naturalną kontynuacją.Również i tym razem Autor kładzie silny nacisk na ukazanie jak istotną rolę w pracy dziennikarza odg

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 14


ISBN

: Michał Heller

Głoszenie kazań to wielka sztuka i – jak to zawsze ma miejsce w uprawianiu sztuki – należy nieustannie mierzyć coraz wyżej.

Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie to już drugi. wyjątkowy zbiór kazań przygotowanych i wygłoszonych przez Michała Hellera w kościele św. Maksymiliana w Tarnowie –  rodzinnym mieście księdza profesora. Podobnie jak w pierwszym. bestsellerowym tomie 10.30 u Maksymiliana. w krótkich tekstach opartych na Ewangelii wybitny filozof prowadzi czytelnika przez prawdy najważniejsze – Wiara. Czas. Ojczyzna. Sztuka życia – nie tylko pełniąc rolę przewodnika. lecz także dając mu pole do własnych rozważań i medytacji.

Są dwie możliwości: albo Bóg jest. albo Go nie ma. Jeżeli przyjmę. ż

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 60.9


Jak stosować zwolnienia z VAT ze względu na wartość sprzedaży – odpowiedzi na pytania

Autor: Tomasz Krywan

Przepisy VAT zwalniają od podatku sprzedaż dokonywaną przez podatników. u których jej wartość nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 150 000 zł (art. 113 ust. 1 ustawy o VAT). W przypadku podatników rozpoczynających działalność w trakcie roku podatkowego zwolnienie ma zastosowanie. jeżeli przewidywana przez nich wartość sprzedaży nie przekroczy. w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej w roku podatkowym. kwoty 150 000 zł (art. 113 ust. 9 ustawy o VAT). Mimo stosunkowo prostej. wydawałoby się. konstrukcji przepisów regulujących zakres zwolnienia. z jego stosowaniem wiąże się sporo problemów – od wyboru zwolnienia poczynając. poprzez kwestie związane z ustalaniem limitu. utratą prawa do zwolnienia. rezygnacją

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 27


50 mitów o religiach

Autor: John Morreall

50 mitów o religiach to przygotowane przez dwójkę cenionych religioznawców opracowanie poświęcone powszechnie podzielanym – fałszywym lub błędnym – przekonaniom o roli. funkcjach i znaczeniu religii w życiu ludzkich społeczności. a także o treści i genezie przekonań religijnych żywionych przez różne kultury i społeczeństwa.Autorzy. profesorowie John Morreall i Tamara Sonn. odwołując się do badań i obszernej literatury przedmiotu. kompetentnie – a przy tym. co ważne. również z poczuciem humoru – omawiają mity na temat największych i najstarszych religii świata (judaizmu. chrześcijaństwa. islamu. hinduizmu. buddyzmu. taoizmu…). ale na tym nie poprzestają. sięgając również po tradycje mniej znane. jak rastafarianizm czy zoroastryzm. a wreszcie i również łączące się ze sferą wierzeń agnostycyzm i

:

Cena:


Psy Egiptu

Autor: Bogusław Chrabota

Powieść z akcją osadzoną w pieczołowicie zrekonstruowanej rzeczywistości starożytnego Egiptu

Egipt faraonów. tysiąc czterysta lat przed Chrystusem. Małoletnia księżniczka z azjatyckiego królestwa Mitanni wędruje na dwór faraona. Ma zostać jego kolejną żoną. W kananejskiej twierdzy Megiddo. od której wiele lat później bierze nazwę biblijny Armagedon. czeka na nią egipski poseł Mane. Do spotkania jednak nie dochodzi. ponieważ Mane zostaje zamordowany. a księżniczka porwana. Do Megiddo przybywa jednak eskortujący ją mitannijski możnowładca Haramaszi. To on przy udziale egipskiego żołnierza o imieniu Tut („Żywy”) próbuje wyjaśnić tajemnice morderstwa i porwania. Nie jest to jednak łatwe. ponieważ każdy jest podejrzany. a okrutna intryga zbiera kolejne krwawe żniwo.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 27.99tomb raider sala przejścia, kredziarz pdf, zecharia sitchin pdf, python dla dzieci pdf, paweł reszka książki, fragment książki w pustyni iw puszczy, internetowa wypożyczalnia książek, anthony ryan chomikuj, filozofia wykłady, fusion 360 zmiana jezyka, chyłka ekstradycja, marcin wojcieszak, promień atomu wodoru, żmichowska narcyza, armagedon, sztuka prowadzenia sporów, robert wegner opowieści z meekhańskiego pogranicza, obsesja katarzyna berenika miszczuk, windows 10 pdf, głębia. skokowiec, dobre wnętrze magazyn, określ temat wiersza nike która się waha…