Dwie ukryte tragedie w cieniu atomowej apokalipsy

Autor: Paweł Soroka

Autorzy książki przypominają dwie tragedie. które wydarzyły się w dniu 9 października 1962 roku. W Szczecinie około południa odbywała się defilada wojskowa na zakończenie manewrów Układu Warszawskiego. w której wzięły udział oddziały Armii Radzieckiej. NRD i Wojska Polskiego. W końcowej części defilady polski czołg T-54 wpadł w poślizg i wjechał w grupę dzieci z pobliskich dwóch szkół podstawowych. zabijając siedmioro z nich. a 22 odniosło poważne obrażenia. Tego samego dnia. 9 października wieczorem około godz. 21.15 pod Moszczenicą k. Piotrkowa Trybunalskiego wydarzyła się straszliwa katastrofa kolejowa. w której wskutek zderzenia i zniszczenia 6 wagonów zginęły 34 osoby. a ponad 140 zostało rannych. w tym 61 doznało poważnych obra

29.9: https://woblink.com/ebook/pokuszenie-piotr-bojarski-127289u

Cena:


Dzikość serca

Autor: Barry Gifford

Saylor Ripley i Lula Pace Fortune to zakochana po uszy para. On – były więzień. skazany za morderstwo. ona – wrażliwa i sentymentalna dziewczyna. marząca o szczęściu we dwoje. Kiedy wskakują do białego kabrioletu i uciekają na południe Stanów Zjednoczonych. nie spodziewają się. z jakimi trudnościami przyjdzie im się zmierzyć. Zaborcza matka Luli posyła za nimi swego kochanka. w dodatku na ich drodze staje „anioł śmierci”. Bobby Peru. Kochankowie muszą więc przeciwstawić się zarówno złu w sobie. jak i temu pochodzącemu z zewnątrz.

Na kanwie Dzikości serca David Lynch nakręcił znany film z doskonałymi kreacjami Nicolasa Cage’a i Laury Dern.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9


ISBN

9788381193344: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/sila-serca-jerzy-bandrowski-128577u

Cena:


ISBN

9788380170728: Wydawnictwo

Format

18.9: https://woblink.com/ebook/sytuacja-procesowa-uczestnikow-postepowania-karnego-po-1-lipca-2015-roku-teresa-gardocka-mariusz-jakubik-127785u

Cena: Mariusz Jakubik


Zakaz kochania

Autor: Sue MacKay

Dla kapitan Madison Hunter. oficer korpusu medycznego. wyjazd na misję pokojową na Bliski Wschód ma być szansą na pozbieranie się po tragicznym wypadku i rozwodzie. Ale gdy w bazie wita ją Sam Lowe. również lekarz i dawny kolega ze szkoły. jej postanowienie. by trzymać się od mężczyzn z daleka. wystawione jest na ciężką próbę. Przystojny. muskularny i uroczo przekorny Sam zachowuje jednak dystans. Oboje czują. że jest między nimi chemia. ale żadne z nich nie ma odwagi. by zrobić pierwszy krok…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99marcina matczak, wołyń 43, ibuk pwn, darmowe melodie, powinnosc, darkest dungeon knieja curio, barbara skoczyńska, nowak metodologia badań społecznych pdf, na skraju strefy tom 3, dacyszyn katarzyna, powtórka do egzaminu gimnazjalnego geografia, pan pierdziołka spadł ze stołka pdf, adam ziółkowski historia powszechna starożytność, kolejne 365 dni książka, krysicki włodarski tom 3 pdf, krzyk pod wodą, ps i like you pdf, a giddens, krzysztof klincewicz, rap bitwa, czarna owieczka lektura pdf za darmo, janusz potocki, dieta w insulino pdf, przebudzenie de mello pdf…