BIS

Format: EPUB.MOBI

26.9

1:

Cena:


Mąż na liście życzeń

Autor: Maya Blake

Sienna Newman od roku jest kochanką swojego szefa. Emiliana Castillo. Podczas tygodniowego pobytu Emiliana w rodzinnej Argentynie. Sienna uświadamia sobie. jak bardzo jej na nim zależy. i postanawia mu to wyznać. Jednak Emiliano po powrocie zachowuje się dziwnie. Sienna czuje. że coś jest nie tak. Nazajutrz znajduje w gazecie wiadomość o jego zaręczynach…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Rynek książki w Polsce 2017. Who is who

Autor: Piotr Dobrołęcki

Leksykon biograficzny poświęcony osobom. których działanie w największym stopniu wpłynęło na obraz polskiej branży książkowej w ostatnich latach. W obecnej edycji ‚Who is who’ zawarliśmy biogramy 731 osób z szeroko rozumianej branży książkowej. od producentów papieru. przez jego dystrybutorów. poligrafów. wydawców i hurtowników po księgarzy i bibliotekarzy. uwzględniając też agentów literackich i ludzi mediów. czasem również autorów i ilustratorów. którzy w znaczący sposób uczestniczą w życiu naszej branży.

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz

Cena: 35


ISBN

9788380874121: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/zmien-perspektywe-i-otworz-sie-na-innych–137440u

Cena:


Bakhita

Autor: Véronique Olmi

Bakhita – niewolnica. która została świętą. Literackie wydarzenie. Ścisły finał Nagrody Goncourtów. Ponad 100 000 egzemplarzy sprzedanych we Francji.

Z czarną jak heban skórą i oczami jak migdały była prawdziwą pięknością. A przy tym cennym łupem. Porwana w 1877 roku jako kilkuletnia dziewczynka z rodzinnej wioski w Darfurze na zachodzie Sudanu. zaznała wszelkich możliwych okrucieństw niewoli. Zapomniała. jak brzmiało jej imię. więc arabscy handlarze ludźmi nazwali ją przekornie Bakhita – Szczęściara. Wykupiona przez włoskiego konsula opuściła Afrykę. ale nie od razu stała się prawdziwie wolna. Dopiero wyrok weneckiego sądu w 1889 roku przyznał jej prawo do pełnego decydowania o sobie. Przyjęła chrzest i jako Józefina resztę życia spędziła w zakonie. odznaczając się wierną. pełną miłości. ciepła i troski służbą. Zmarła w 1947 roku. a w 2000 Jan Paweł II ogłosił ją świętą.

W tej pięknej. pozbawionej patosu i wysoko ocenionej przez francuską krytykę powieści o zniewoleniu i poszukiwaniu wolności. Véronique Olmi ukazuje powikłany los bohaterki. jej heroizm oraz wewnętrzną siłę. której ukryte źródło biło w kilku zaledwie wspomnieniach z rodzinnego domu. Jest to także powieść o miłości. bezgranicznym oddaniu i pokorze. O tym. jak zachować nadzieję i człowieczeństwo mimo przeżytych cierpień i traum.

Poruszająca powieść. „PARIS MATCH”

Véronique Olmi (ur. 1962) – francuska pisarka. scenarzystka. aktorka. Jej debiut powieściowy Bord de mer (2001) wyróżniony został nagrodą Prix Alain-Fournier. ale dopiero bestsellerowa Bakhita (2017) przyniosła jej prawdziwy rozgłos oraz jednomyślne uznanie krytyki i czytelników. Książka została uhonorowana nagrodą Prix Fnac a także znalazła się w ścisłym finale Nagrody Goncourtów i Prix Femina.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 40.9co ludzie powiedzą online, pamiętnik przykład, jerofiejew wiktor, angielski dla fizjoterapeutów pdf, przebudzenie lewiatana, dominik hejj, atlas hematologiczny, repetytorium z fizyki, petelicki żona, tajemnice walizki generała sierowa, taktyk film, zemsta kobiety, adam ziółkowski historia powszechna starożytność, mózg a zachowanie pdf, felix, net i nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa, człowiek biografia, fiszka z opisem książki w bibliotece krzyżówka, opowieści dla małych buntowniczek, piotr gajdziński, nieuniknione po angielsku, królowa mroku i powietrza pdf, opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2…