20: https://woblink.com/ebook/krakow-czerwonych-zamieszki-krakowskie-1923-1936-slomiak-pawel-127699u

25.2: https://woblink.com/ebook/regulacyjny-wymiar-liberalizacji-andrzej-t-szablewski-128042u

Wielki sekret

Autor: Virginia C.Andrews

Ostatni tom bestsellerowej serii o rodzinie De Beers!

Willow De Beers. po tragicznej śmierci ojca adopcyjnego. zgodnie z ostatnią wolą zmarłego otrzymuje jego dziennik i poznaje rodzinne tajemnice. Są dla niej tak szokujące. że całkowicie odmieniają życie. jakie dotychczas wiodła na Florydzie w snobistycznym Palm Beach. Wreszcie dowiaduje się. kim jest jej rodzony ojciec. i odkrywa. co go łączyło z jej rodzoną matką. Dopiero teraz rozumie. dlaczego doświadczyła tyle przykrości od matki adopcyjnej i poznaje losy tajemniczej kobiety. która nie mogła swojej córki wychować. ale zawsze ją kochała.

Fenomen popularności V.C. Andrews trwa nieustannie od czasu wydania ‚Kwiatów na poddaszu’. Książki autorki. tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii. osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki. ‚Wielki sekret’ to prequel sagi rodu De Beers. opowiadający o życiu Willow zanim przeczytała pamiętnik swojego ojca adopcyjnego… Kolejne powieści autorki ukażą się wkrótce nakładem Prószyński i S-ka.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Małgośka

Autor: Anna Nejman

W trudnych sytuacjach zaskakujemy brawurą i inwencją. o które nigdy byśmy siebie nie podejrzewali

Pisarka Eliza zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką Gretą. O nowej przyjaciółce wie niewiele ponad to. że wcześniej nazywała się Małgorzata Rutkowska. Ciekawa przeszłości Grety zachęca ją do zwierzeń.

Historia rozpoczyna się na polskiej wsi. gdzie Małgośka urodziła się i wychowała. niedoceniana przez rodzinę i otoczenie. Gdy dziewczyna kończy dwadzieścia lat. zostaje zaproszona do USA jako potencjalna dawczyni szpiku dla ciężko chorego stryja Bazylego. którego ledwo pamięta z dzieciństwa. W wyniku nieporozumienia. z torbą podróżną i kilkoma studolarowymi banknotami. Małgośka staje w środku nocy na progu amerykańskiego domu. w którym jej rodzina już nie mieszka… Jak sobie poradzi?

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Siedem kenningów (Tom 1). Plaga olbrzymów

Autor: Kevin Hearne

„Siedem kenningów” – nowy cykl autora bestsellerowej serii „Kroniki Żelaznego Druida”

Kevin Hearne z serią o Żelaznym Druidzie trafił na listę bestsellerów „New York Timesa”. W nowym cyklu utalentowany pisarz tworzy własną mitologię. w której nie zabraknie zmiennokształtnych bardów. walczących ogniem olbrzymów i nastolatków rozmawiających z oszałamiającymi stworzeniami.

Wojowniczka Tallynd musi stawić czoło inwazji olbrzymów. które zamierzają wyciąć w pień cały jej kraj. Właśnie rozpoczęła się dla niej gra o najwyższą stawkę: życie synów. Z kolei Abhi. którego rodzina zawsze parała się łowami. marzy o innym życiu i wyrusza na poszukiwanie swego przeznaczenia. Wkrótce okazuje się. że włada magiczną mocą. która może się okazać niezastąpiona w walce z olbrzymami – jeśli wcześniej nie zniszczy jego. Historykowi Dervanowi zaś. któremu marzy się proste. ciche życie. władca zleca spisanie opowieści tajemniczego barda. Uczony zostaje wciągnięty w skomplikowaną polityczną intrygę. Czy teraz na jaw wyjdą i jego najskrytsze sekrety?

W tym magicznym świecie. pełnym koszmarów i cudów. losy niezwykle barwnych postaci przeplatają się w głębokiej. wzruszającej opowieści o odwadze i wojnie. o zwykłych ludziach. którzy stają się bohaterami. o ich życiu. które przechodzi do legendy.

O Pladze olbrzymów:

Epicka fantastyka przesiąknięta typowym dla Kevina Hearne’a niesamowitym urokiem. dowcipem i pomysłowością. To nie powiew świeżego powietrza dla tego gatunku – to cholerny huragan! Rozkoszowałem się każdą stroną. – Jason M. Hough. autor bestselleru „New York Timesa” The Darwin Elevator.

Będziecie się śmiać. płakać i marzyć o musztardzie. a wszystko to przez tę dosłownie magiczną opowieść Kevina Hearne’a i jego nową. barwną fantastykę. Odkąd skończyłam czytać tę książkę. mam poważne objawy odstawienia. Nie chcę wychodzić z tego świata. – Beth Cato. autorka Breath of Earth oraz The Clockwork Dagger.

Plaga olbrzymów to imponująca. wciągająca fantastyka. opowiedziana tak sprytnie. że każdy z jej wielu wątków staje się ważny. osobisty i zapada w pamięć. Nie mogę się już doczekać następnego tomu! – James Islington. autor The Shadow of What Was Lost.

Plaga olbrzymów to dzieło wyjątkowe – jednocześnie bardzo aktualne i ponadczasowe. pionierskie i tradycyjne. łączące ducha fantastyki Tolkiena i Rothfussa. Rozliczne postaci zupełnie złamią wam serce. przypominając jednocześnie. co to znaczy być człowiekiem. Ta książka robi niesamowite wrażenie i na długo zapadnie wam w pamięć. – Delilah S. Dawson. autorka bestselleru „New York Timesa” Star Wars: Phasma

Wydawnictwo: REBIS

świat kwantowy, perwersyjna milosc pdf, egzamin gimnazjalny ćwiczenia pdf, piekielny układ sivar, obce dziecko pdf, król edyp wypracowanie, pieśń horacego, umre, domniemanie niewinności niewinna pdf, kindle ebook, rozdarte serca 58, profesjogram, sąd najwyższy stanów zjednoczonych, wielka historia świata fogra, tak wymyślono chrześcijaństwo, włącz się do gry, oskar i pania róża plan wydarzeń…