Ostatni romans Kornelii

Autor: Ewa Madeyska

Drugi – po Ostatnim portrecie Melanii – tom trylogii „Ostatnie”

Kornelia Kłosowska. scenarzystka. autorka książki o Melanii Łuckiej. traci nieoczekiwanie pracę. W dodatku grozi jej proces. Żona pewnego posła dopatruje się podobieństwa między jednym z bohaterów Ostatniego portretu Melanii a swoim mężem. Planuje pozwać Kornelię do sądu. Wydawca żąda. aby autorka napisała romans. w którym ukaże małżeństwo posła w lepszym świetle. Pozbawiona źródła dochodów Kłosowska wraca do rodzinnego Miłowa. w którym spotyka licealną miłość…

Ewa Madeyska tym razem nie tylko bawi się stereotypowymi cechami tzw. literatury kobiecej. lecz przede wszystkim ujawnia tajemnice warsztatu pisarskiego. W lekkim. żartobliwym tonie przedstawia perypetie pisarki na zakręcie.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


Małe czary

Autor: Magdalena Fabich

Brandon chodzi do szkoły. ma kochających rodziców i babcię. Tym. co czyni go wyjątkowym na tle rówieśników. jest jego bezinteresowna miłość do bajek. Kocha zwłaszcza jedną – Małe czary. Brandon nie spodziewa się jednak. że ta lektura pozwoli mu pewnego dnia odmienić los swojej rodziny i nie tylko… Będzie go potrzebowało całe niezwykłe królestwo! Tak też okaże się. że relacje między byciem dzieckiem. dojrzałością. bajkami. mocą i prawdziwą mądrością nie są wcale tak oczywiste. jak nam na co dzień się wydaje. Trzeba mieć tylko odwagę się o tym przekonać!

– Śpij już synku. Znasz tę bajkę na pamięć. Jutro poczytamy coś innego – powiedziała Peggy do Brandona.

– Ale mamo. ja nie chcę innej bajki. Ta jest najlepsza! – powiedział z entuzjazmem Brandon. :

Cena:


Marvin

Autor: Iza Korsaj

Ile utraciłeś ze swojego człowieczeństwa? Jak wiele zniesiesz. aby ponownie móc nazwać siebie człowiekiem?

Te pytania zadaję moim pacjentom podczas napraw ich zdegenerowanych osobowości. Zawsze daję im wybór i czas na odpowiedź. Bez nienawiści. ale i bez litości dla słabych.

Jedni udzielają poprawnej odpowiedzi i przyjmują mój dar. Inni. cóż… znikają. Pierwsi uczynili swoje życie pełniejszym i bardziej wartościowym. drudzy uratowali życie komuś godnemu miana człowieka.

Nazywam się Marvin T. Cross i jestem bostońskim chirurgiem. Uważam się za największego humanistę naszych czasów. gdyż nie mam boga przed człowiekiem. W moich oczach. marnując dany ci przez naturę potencjał. bluźnisz. Nie lękaj się jednak. wyciągnę do ciebie pomocną dłoń…

Wydawnictwo: Inanna

Cena:


Małe wielkie rzeczy

Autor: Henry Fraser

Sparaliżowany od szyi w dół. Henry pokonał niewyobrażalne trudności. by znów móc korzystać z życia i nauczyć się nowego sposobu funkcjonowania. W swojej książce Henry pisze o tym. jak w wyzwaniach. które stawiało przed nim życie. zawsze odnajdywał jakiś dar; jak uczył się przyjmować i akceptować zły obrót spraw oraz doszukiwać się pozytywnych aspektów każdej sytuacji. Jego filozofia życiowa opiera się na założeniu. że każdy dzień może być dobry.

„Małe wielkie rzeczy” przemówią do każdego. kto zmaga się z jakimikolwiek przeciwnościami losu. To przepiękna opowieść o wdzięczności oraz sile tkwiącej w każdym z nas – sile. która pokona największe trudności.

„Henry Fraser to jedna z najbardziej niezwykłych osób. jakie spotkałam”. –

:

Cena:


Kruso

Autor: Seiler Lutz

Robinson Crusoe ponad 300 lat później. z niemieckim akcentem oraz w rzeczywistości bliższej nam zarówno geograficznie. jak i historycznie. to debiutancka powieść utytułowanego poety Lutza Seilera.

 Czytając Kruso. nie wyrusza się w podróż na bezludną wyspę. Razem z głównym bohaterem. Edem. docieramy do Hiddensse położonej na morzu zdecydowanie zimniejszym niż karaibskie. Bałtycki kurort. rozsławiony przez artystów jako najbardziej magiczne ze wszystkich niemieckich kąpielisk. staje się miejscem. w którym rozgrywają się przełomowe wydarzenia w życiu Eda. Seiler nieprzypadkowo wybiera mityczną „oazę wolności NRD”. aby ukazać w niej przygody zatrudnionych w zmywalni U Klausnera – jako pracownik sezonowy spędził tam lato 1989 roku i od tego momentu uznaje ją za najp

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3


Wydawnictwo

Studio Astropsychologii: Format

135728

https://woblink.com/product-publication/download/135728/epub: 1

Cena:


Padaczka. Etiologia

Autor: Joanna Jędrzejczak

„Padaczka należy do grupy chorób. których etiologia jest niejednolita. a patogeneza wieloczynnikowa (…) Padaczka może mieć związek praktycznie z każdą patologią mózgową i napady mogą występować w przebiegu bardzo dużej liczby chorób układowych. W ostatnich latach obserwujemy ogromny postęp badań neuroobrazujących. badań genetycznych dających podstawy do lepszego rozumienia etiologii padaczek. Takie określenia. do których byliśmy przyzwyczajeni – idiopatyczna. kryptogenna czy objawowa etiologia padaczki – nie powinny być już dłużej w codziennym użytku. Obecnie padaczki są opisywane poprzez bardziej specyficzne podłoże. które je wywołuje. Książka ta właśnie wskazuje na olbrzymią heterogenność padaczki. przedstawia ważne. częste jej przyczyny. z uwzględnieniem

:

Cena:gyula krudy, podstawy genetyki dla studentów i lekarzy pdf, jan kulczyk biografia niezwykła, hellblade senua’s sacrifice poradnik, tomasz mróz pisarz, dach swiata, 365 dni pdf za darmo, kolacja z tiffanym pdf, pismo runiczne słowian, charlie i fabryka czekolady lektura, zderzenie kultur, słodkie kłamstwa online, michał buchowski, dobór do policji, testy szatan z 7 klasy, byla arabska stewardessa, artest, dobre wnetrze, korespondencja biznesowa po angielsku, efemerofity, polscy podróżnicy i odkrywcy 20 wieku, darmowe-ebooki, kasjusz dion historia rzymska pdf, za zamknietymi drzwiami pdf, fabryka słów książki, efekt lucyfera pdf…