Kopnij piłkę ponad chmury

Autor: Iwona Szelezińska

Nepal to kraj u progu zmian. w rozkroku pomiędzy starym a nowym światem.

Iwona Szelezińska portretuje społeczeństwo w dobie po trzęsieniu ziemi z 2015 roku. które zachwiało znanym porządkiem. pokrzyżowało plany. złamało niejeden życiorys. ale też dało szansę. Kieruje uwagę w stronę tych. których z reguły nie widać. których wygodniej jest nie dostrzegać. bo zetknięcie z nimi wymusza zmianę postawy: ludzi teoretycznie zbyt słabych. by stawili czoło sztywnym społecznym normom. sprostali oczekiwaniom ogółu. Ale czy na pewno?

Spotkamy tu zmuszane do prostytucji ofiary handlu ludźmi. dzieci odratowane z więzienia. które urodziły się i wychowały za kratkami przy boku osadzonych matek. boginię-dziewicę zatopioną w religijnej tradycji. ludzi gór. dla których linia himalajskich szczytów s

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 39.9


Bez słowa

Autor: Rosie Walsh

Siedem idealnych dni. Potem on zniknął.

Gdy Sarah poznaje Eddiego. zapomina o całym świecie. pragnie nacieszyć się każdą wspólną chwilą. Spędzają razem najpiękniejszy tydzień w ich życiu. Aż nadchodzi nieuchronne rozstanie…

Obiecują sobie utrzymywać kontakt. zanim nie wymyślą planu na wspólne jutro. Lecz jedno z nich nie dotrzymuje słowa. nie daje znaku życia. Przepada jak kamień w wodę…

Przyjaciele namawiają Sarah. by zapomniała o nim. Ale ona nie może. Wie. że coś się stało. że musi istnieć jakieś wytłumaczenie. Minuty. dni. tygodnie mijają. a Sarah jest coraz bardziej zmartwiona.

Pewnego dnia odkrywa. że miała rację…

Bez słowa to wyjątkowa i przewrotna opowieść o ludziach. którzy nigdy nie powinni stanąć na swojej drodze.

Książka zostanie wydana w kilkudziesięciu krajach.

Bestseller numer jeden w Niemczech i w innych krajach.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 31psalmy biblijne, anatomia zbrodni, wiesława bancarzewska powrót do nałęczowa, john bevere, tess gerritsen dawca pdf, potega podswiadomosci pdf, karolcia maria kruger pdf, myszy i ludzie steinbeck, epistemologia definicja, kremlowska szkoła negocjacji, książki magazyn do czytania pdf, zarządzanie w ochronie zdrowia pdf, powieści historyczne ranking, olimp dan simmons, mirosław dusza, zjazd absolwentów musso pdf…