Nietrwała ondulacja. czyli rozterki fryzjerki

Autor: Małgorzata Thiele

Kiedy zaskakuje nas los. warto wziąć sprawy w swoje ręce i uczesać scenariusz

Zuzka to urocza fryzjerka z milionem pomysłów na minutę. która fryzjerką została… przez przypadek. A tych w jej życiu nie brakuje! Bohaterka dowcipnie opowiada o swoich perypetiach. wtajemniczając nas w zwariowane historie rodzinne. Z tych opowieści poznamy jej ukochanego Krzyśka. zwanego nieślubnym. oraz ich rozkosznego synka Antosia. Niebagatelną rolę w historiach niedoszłej wokalistki odegrają opiekunka Antosia Panika (czyli pani Monika) i jej specyficzny syn Antoni (zwany Banderasem). Los podsuwa różne scenariusze. a podejrzliwość bywa zgubna. dlatego Zuzia wpadnie w małe tarapaty. Czy wybrnie z nich dzięki urokowi osobistemu. zdolnościom fryzjerskim. nieprzeciętnej kreatywności

14.9: https://woblink.com/ebook/likwidacja-lub-zawieszenie-dzialalnosci-gospodarczej-aneta-szwech-130044u

Cena:


The Wonderful Wizard of Oz

Autor: Lyman Frank Baum

Język angielski

Poziom B2

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści Wonderful Wizard of Oz przyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki.

Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu Wonderful Wizard of Oz dostępne na <

24.9: https://woblink.com/ebook/fairy-tales-hans-christian-andersen-grzegorz-komerski-dariusz-jemielniak-marta-fihel-130058u

Cena: Grzegorz Komerski


Mowa mieszkańców pogranicza Mazowsza

Autor: Małgorzata Kapusta

W mowie mieszkańców współczesnych wsi obserwuje się daleko idące przemiany. Nieustannie pomniejsza się zasięg użycia gwar – są one wypierane pod wpływem języka ogólnego. Badacze są zgodni. że obserwujemy współcześnie zmierzch gwar ludowych

Monografia autorstwa Małgorzaty Kapusty wprowadza problematykę regionalnego i dialektalnego zróżnicowania mowy mieszkańców tzw. pogranicza wewnętrznego. w tym wypadku pogranicza Mazowsza i Małopolski. To studium ukazuje procesy zachodzące współcześnie głównie w aspekcie dialektologicznym. tworząc podstawy dalszych badań o charakterze socjolingwistycznym. Niezwykle cenne jest zebranie i opisanie gwar na terenach dotąd słabo zbadanych. Jednym z obszarów. dla którego brak jest obecnie szczegó

22.05: https://woblink.com/ebook/wirtualne-targowisko-tom-3-kinga-cybulska-marta-jarosz-pawel-maciaszek-133430u

Cena: Marta Jarosz


Ciszej niż śmierć

Autor: Sarah Hilary

W Londynie rozpanoszyła się zima. noce są mroczne i dotkliwie chłodne. Inspektorów Marnie Rome i Noaha Jake’a wyciąga na ulice miasta seria pozornie niezwiązanych ze sobą napadów. Gdy ofiarą włamania pada dom rodzinny Marnie. kobieta dostrzega tam ślady wskazujące. że najścia mógł dokonać jedynie ktoś. kto ją dobrze zna. Wkrótce później okazuje się. że w okolicy zaginęło dziecko. choć nikt tego nie zgłasza. Nagle wszystkie elementy się łączą i sprawa przybiera osobisty wymiar. 

Ktoś zaczyna sobie pogrywać z policją i Marnie oraz Noah muszą wkrótce stawić czoła przerażającej prawdzie. Okazuje się. że milczenie może niekiedy pomóc w przetrwaniu najgorszego. ale jego efekty potrafią być zabójcze. 

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 24.9lynne farrow jod leczy pdf, renesans język polski, skyrim opis, grzeszny zdobywca pdf, chłopcy z placu broni online, zadania z mikroekonomii z rozwiązaniami, world war z pdf, wykłady z anestezjologii machała pdf, wojewódzki autobiografia, inzynieria wsteczna, miłość w powstaniu warszawskim, robótki na drutach dla dzieci, requiem aeternam przybyszewski, twoj drugi mozg, ludzie doskonali, sztuka zbrodni film, dogoterapia książki pdf…