Seks. miłość i sekrety

Autor: Andrea Laurence

Jedenaście lat temu Rose i Xander byli parą. Dla obojga była to pierwsza miłość. uczucie. o którym się nie zapomina. Gdy Xander wyjeżdżał do Waszyngtonu robić karierę. chciał zabrać Rose z sobą. Odmówiła. Teraz Xander. już kongresmen. odwiedza ją. by podarować jej egzemplarz swojej książki. Oboje wiedzą. że ich namiętność nie wygasła. Spotykają się ukradkiem. zawsze w nocy. Ale gdy Xander proponuje Rose wyjazd do Waszyngtonu. ona waha się. tak samo jak przed laty…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


Bezlitosne. Najokrutniejsze kobiety dwudziestolecia międzywojennego

Autor: Agnieszka Haska

Dwudziestolecie międzywojenne to niezwykły okres budowy niepodległej Polski. gwałtownych tarć politycznych. wielkiego kryzysu a zaraz potem  szybkiego rozwoju gospodarki. a także emancypacji kobiet. Niektóre z nich tak bardzo wzięły sobie do serca hasła równouprawnienia. że śmiało wkroczyły na ścieżki do tej pory zarezerwowane dla mężczyzn. wiodące ku najcięższym przestępstwom. najokrutniejszym zbrodniom. bezwzględnym napadom i porwaniom. O mrożących krew w żyłach dokonaniach zbrodniarek z zapałem informowała prasa brukowa; i właśnie przez pryzmat tych pisanych specyficznym językiem. sensacyjnych doniesień autorzy książki pokazują świat zbrodni w stylu retro. w którym główne role odgrywały bezwzględne kobiety. Doskonale udokumentowana. bogato ilustrowana książka wciąga jak najlepsza powieść sensacyjna. równocześnie niosąc ogromny ładunek fascynujących informacji o świecie. którego już nie ma. a do którego wciąż z nostalgią wracamy wspomnieniami.

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 31.9


Kaktusy z Zielonej ulicy

Autor: Wiktor Zawada

 Niezwykłe przygody urwisów z Zamościa w czasie II wojny światowej.

Dzidek Cent. Bysiek Stawski. Milka i jej brat Jędrek Szelest ostatnie dni wakacji 1939 roku spędzają na swój ulubiony sposób – bawiąc się w Indian oraz rywalizując z kolegami z sąsiedztwa. W tym czasie pojawiają się nowe atrakcje – ciągnące na zachód kolumny wojska. wyjące syreny. próbny alarm lotniczy…

Dzieci nie spodziewają się. że tego września będą musiały szybko dorosnąć. Postanawiają zorganizować się w drużynę wojskową o nazwie „Kaktusy”. a swoją dziecięcą wyobraźnię wykorzystać w walce z wrogiem. Ich orężem staną się psikusy. a celem ośmieszanie Niemców. Dość szybko z łobuziaków zmienią się w mądrych patriotów.

Kaktusy z Zielonej ulicy to klasyka polskiej li

:

Cena:


Polskie poszukiwania „innej Rosji”

Autor: Tadeusz Sucharski

Autor analizuje twórczość pisarzy. którzy mimo że doświadczyli pobytu w więzieniach i obozach sowieckich. umieli dostrzec w Rosji coś więcej niż tylko opresywne totalitarne państwo. Umiejętność odróżnienia systemu komunistycznego od kultury rosyjskiej jako takiej i od postaw zwykłych obywateli. którzy również byli tego systemu ofiarami i przeciwnikami. dowodzi. że w ocenie Rosji wykraczano czasem poza negatywne uogólnienia.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 32tonąca w błękicie pdf, robert rajczyk, nasladowca, karol wasilewski, parafrazowac, lektura dzieci z bullerbyn do przeczytania, slowa swiatlosci, bramy światłości kossakowska, język niemiecki dla dzieci, pamięć absolutna schwarzenegger, podręczniki pdf, słownik encyklopedyczny, elektroniczne książki, jednak mnie kochaj, earl babbie badania społeczne w praktyce pdf, władca pierścieni książka pdf…