Walka obrazów. Przedstawienia wobec idei w Wolnym Mieście Gdańsku

Autor: Jacek Friedrich

Jest to książka o tym. w jaki sposób dzieła sztuki czy – szerzej – wytwory kultury wizualnej brały udział w walce ideowej. ideologicznej. a nawet wprost politycznej w Wolnym Mieście Gdańsku. Z jednej strony walkę tę prowadzono na froncie polsko-niemieckiego sporu o narodową tożsamość. a w konsekwencji państwową przynależność Gdańska. z drugiej – na froncie wewnątrzniemieckiego sporu tradycjonalistów z modernistami. Autora interesują w tym kontekście nie tylko obrazy malarskie czy graficzne. rzeźba i architektura. ale także pocztówki i znaczki pocztowe. banknoty. numizmaty. odznaki. druki urzędowe. plakaty. fotografie prasowe. ilustracje w książkach i czasopismach. wreszcie – co w Gdańsku szczególnie ważne – konserwacja i restauracja zabytków. Przypa

:

Cena:


Francuskie lato

Autor: Isaac Catherine

„Wow! Po prostu wow. Jeśli podobało wam się „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes. to na pewno pokochacie „Francuskie lato”.

 The Sunday Times

Zmęczona niedojrzałością swojego chłopaka. Jessica opuszcza Adama wkrótce po tym. gdy na świat przychodzi ich syn. Po dziesięciu latach dziewczyna dowiaduje się. że być może nie zostało jej wiele życia. a Adam. którego na zawsze wyrzuciła ze swojego serca. zostanie jedynym opiekunem syna.

Wakacyjny wyjazd do Francji. gdzie Adam prowadzi urokliwy hotel. może okazać się niepowtarzalną szansą na odbudowanie jego relacji z dzieckiem. Czy będzie to również podróż. która sprawi. że Jess na nowo odkryje radość życia?

Jedno jest pewne – wakacje w zachwycającej południowej Fra

https://woblink.com/ebook/rozproszone-mroki-bressa-zbigniew-128124u: https://woblink.com/product-publication/download/128124/epub

Cena:


Siedem minut w niebie

Autor: Eloisa James

Eugenia Snowe kochała raz – wielką gorącą miłością. Jest przekonana. że już więcej nikogo nie pokocha. Całkowicie poświęciła się pracy. choć to zajęcie nietypowe dla damy z jej sfery. Eugenia prowadzi bowiem renomowaną agencję guwernantek.

Lecz oto w drzwiach jej gabinetu staje Edward Reeve. arogancki syn hrabiego i genialny wynalazca. Chce mieć guwernantkę dla swego rodzeństwa i… chce mieć Eugenię dla siebie….

Wydawnictwo: Amber

Cena: 32.8


Dieta w chorobie Hashimoto

Autor: Agata Lewandowska

Dużą rolę w terapii Hashimoto odgrywa styl życia chorego. czyli dieta. aktywność fizyczna. unikanie palenia czynnego i biernego. a także redukcja stresu. To choroba. której leczenie trzeba traktować bardzo indywidualnie. Dieta każdego pacjenta powinna być dopasowana do przebiegu schorzenia i ewentualnych towarzyszących mu zaburzeń.

W książce przedstawiono przepisy na dania główne. zupy. przekąski. sałatki. pieczywa i desery. Każdy z nich opatrzono specjalną ikonką informującą o tym. czy danie jest:

bez glutenu.

bez pszenicy.

bez mleka.

bez laktozy.

z dużą zawartością szkodliwych dla tarczycy goitrogenów.

W poradniku podano najważniejsze zalecenia w chorobie Hashimoto. omówiono towarzyszące jej schorzenia i scharakteryzowano składniki pokarmowe. któr

29.99: https://woblink.com/ebook/dieta-w-chorobie-hashimoto-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-agnieszka-trzebska-cwalina-tomasz-zajbt-anna-jedrzejec-agata-lewandowska-126024u

Cena:


Dziesięć anielskich przesłań

Autor: Doreen Virtue

Czy wiesz. co powiedziałyby ci anioły. gdybyś mógł je usłyszeć?

Anioły to boscy posłańcy. którzy są łącznikiem między niebem a ziemią. Wsłuchaj się w to. co mają ci do powiedzenia. a otrzymasz cenne wskazówki. które pomogą ci w trudnych chwilach.

Książka zawiera dziesięć przesłań przekazanych przez anioły. które dotyczą między innymi przebaczenia. uzdrowienia. uwolnienia. modlitwy. prawdziwego spełnienia i trwałego szczęścia.

Dzięki tej inspirującej książce:

  • odkryjesz. jak dzięki aniołom cieszyć się bardziej intensywnym i szczęśliwszym życiem;
  • dowiesz się. jak odnaleźć duchowe wskazówki i pocieszenie w trudnych dla ciebie sytuacjach;
  • zrozumiesz niebiańskie przesłania. które pomogą ci stać się lepszym człowiekiem.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 22.99riverdale informator licealisty, richard overy, wolanie w gorach, dr niebrzydowski kontakt, zniewolony książę chomikuj, kamila kania, wyznania św. augustyna, bóg nie jest automatem do kawy, metodyka pracy sędziego w sprawach cywilnych pdf, the forest solucja, wielka ksiega cipek ksiazka pdf, podbój elle kennedy pdf, robert grzybek, gąsiorowski wacław, piotr gawrysiak…