Great Jones Street

Autor: Don DeLillo

Wydana w 1973 r. budząca niepokój satyra. dekonstruująca romantyczny mit gwiazdorstwa i wypalonego serca rock&rolla. aktualniejsza niż kiedykolwiek w epoce obsesyjnego zainteresowania życiem celebrytów.

Bucky Wunderlock jest gwiazdą rock&rolla. Rozczarowany życiem. które przyniosło mu sławę i fortunę. buntuje się przeciwko byciu jedynie produktem show biznesu. Opuszcza swój zespół w połowie trasy koncertowej i zaszywa się w obskurnej norze na Great Jones Street. Na jego nieszczęście. to nagłe zniknięcie przyczynia się tylko do wzrostu jego popularności. a wierni fani nieustannie domagają się wiadomości o jego losach – desperacko poszukiwane osamotnienie wkrótce może zmienić się w kalejdoskop nieoczekiwanych spotkań…

Trzecia powieść Dona DeLillo jest jednak czymś więcej niż muzyczną satyrą: bada granice praw jednostki i wydobywa z cienia zmagania artystów w świecie podporządkowanym kapitalizmowi i pogoni za zyskiem. To okrutny i zjadliwy portret kultury. w której miliony żyją losami kilku jednostek.

„Doskonała… głęboko poruszająca… Przenikliwe spojrzenie na muzykę rockową. nihilizm i cywilizację zepsucia”.

„The New York Review of Books”

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 23


ISBN

9788376867502: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/summoner-zaklinacz-4-rebelia-taran-matharu-138699u

Cena:


Łacińska wyspa

Autor: Bogumił Luft

Opowieść o losie Rumunii. jej kulturze i tożsamości – głosami władców. polityków. duchownych. artystów. dysydentów. obserwatorów tego kraju. a także „zwykłych” ludzi. którzy także tej historii doświadczają i ją współtworzą.Książka ta ma pomóc odkrywać Rumunię. kraj w swej istocie jednak nieznany. Przyglądając się historii Rumunii w XX wieku. można zauważyć. że jej doświadczenia – zarówno sukcesy. jak i upadki – przeżywane są wyjątkowo intensywnie. jakby wyeskalowane ponad miarę. do której przywykliśmy my. patrzący na XX wiek z polskiej perspektywy. a zarazem – pełne niejednoznaczności. Otwiera to nowe perspektywy postrzeganiu. co tej części Europy wyrządziły nazizm i komunizm. a także – jak rumuńskie państwo i społeczeństwo współuczestniczyło w tych procesach.

12.9: https://woblink.com/ebook/rozdroze-mysli-w-slowach-i-obrazach-tom-ii-szul-mazepus-irena-138387u

Cena:jerzy sikorski, łobocki wprowadzenie do metodologii badań pedagogicznych pdf, paris dylemat, miedzy wierszami online, cities skylines jak budować drogi, wszystkie.jasne miejsca, działalność marketingowa, seneka książka, anita bean żywienie w sporcie pdf, wacław potocki utwory, hr biznes partner zarobki, systemy partyjne w polsce, sensacje xx w, ludzie bezdomni, virion wyrocznia, oczy ciemnosci wuhan, gnidy sennik, krzyżówka dla dzieci online, matematyka w otaczającym nas świecie 1 zakres podstawowy i rozszerzony, john maddox roberts, biblioteka ebook kindle…