ISBN

9788308057483: Wydawnictwo

Format

40.9: https://woblink.com/ebook/wielki-swiat-wielka-polityka-1940-1951-koresp

Cena:


:

:

Cena: Samantha van Leer


Sprzedaż i zakup towarów na raty – skutki podatkowe i sposób ujęcia w księgach

Autor: Aneta Szwęch

Transakcje sprzedaży i zakupu w systemie ratalnym mają swoje zalety ekonomiczne. Rozłożenie na raty płatności za towar powoduje jednak liczne wątpliwości co do rozliczenia sprzedaży i zakupu w rachunku podatkowym oraz ujęcia transakcji w księgach rachunkowych. Przede wszystkim nasuwają się pytania: – czy sprzedaż lub zakup ratalny powinny być uwzględnione w rachunku podatkowym w całej wartości czy w ratach? – kiedy powstaje przychód sprzedawcy i koszt u nabywcy? – kiedy wykazać VAT należny od sprzedaży. a kiedy odliczyć VAT naliczony? – jak rozliczyć w podstawie opodatkowania VAT dodatkowe opłaty manipulacyjne i odsetki? Przedstawiamy rozwiązania tych problemów podatkowych. a także przykłady ujęcia transakcji związanych ze sprzedażą lub zakupem towaru na raty w księgach rachunkowych.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 19.9


Świąteczne dzwonki

Autor: Sarah Morgan

Pracoholiczka Kayla Green. specjalistka od marketingu. chce mieć święta jak najszybciej za sobą. Chętnie jedzie do tonącego w śniegu ośrodka Snow Crystal. by zacząć pracę z nowym klientem. Właściciel. Jackson O’Neil.  zamierza rozsławić Snow Crystal na cały kraj. Kayla jest ekspertem w swojej dziedzinie. ale w towarzystwie Jacksona trudno jej zachować profesjonalizm.   Przebiegające między nimi iskry mogą zasilić prądem lampki na wszystkich bożonarodzeniowych choinkach w stanie Vermont.

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 22.99


Kroniki zakopiańskie

Autor: Maciej Krupa

Partner wydania: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

Kroniki zakopiańskie to zbiór opowieści o ludziach i zdarzeniach z historii Zakopanego. Tatr i Podtatrza. „reportaże z przeszłości” wioski. a potem miasteczka. które powstało u stóp Tatr. Prywatna historia Zakopanego – subiektywna i emocjonalna. odległa od akademickiej dyscypliny. ale prawdziwa. Autor chętniej wybiera włóczęgów niż sportowców. chętniej pisze o wizjonerach niż o statecznych obywatelach. o górskich wycieczkach niż o akademiach ku czci.

Idzie tropem myśli Rafała Malczewskiego. który w 1935 roku notował: „Wraz z torem kolejowym kończy się i Polska. i Europa. i cały wielki świat – ot zaczyna się Zakopane. miejscowość przedziwna i urocza. jedyna na podhalańskiej ziemi. a może i na całym globie. Jakaż bowiem wioska podgórska potrafiła przez szereg lat skupiać wszystko to. co miał naród najlepszego? Były okresy. gdy promieniowała na całą Polskę natężonym życiem kulturalnym przybyszów – najświetniejszych umysłów i najbardziej gorejących serc”. Pisze historię miejsca symbolu. fenomenu z pogranicza jawy i mitu.

‚Opowieści? Szkice historyczne? Gawędy? Eseje? Nie wiem. jak nazwać ten gatunek. lecz wiem. że „Kroniki zakopiańskie”. choć wyładowane po brzegi faktami. są lekkie. dowcipne. potoczyste. Po tę książkę sięgnie zarówno stary górołaz. jak początkujący łazik. zakopiański wyga i przejezdny gość. Maciej Krupa umie zaciekawić czytelnika i ma mu wiele do powiedzenia. Przeczytałem z dużą przyjemnością!’ Antoni Kroh

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 39.9


ISBN

9788379913268: Wydawnictwo

Format

4.5: https://woblink.com/ebook/o-poprawie-rzeczypospolitej-andrzej-frycz-modrzewski-19220u

Cena:


Neandertalczyk. W poszukiwaniu zaginionych genomów

Autor: Svante Pääbo

Czego dowiedzieliśmy się o pochodzeniu człowieka dzięki badaniom genomu naszych najbliższych ewolucyjnie krewnych? „Neandertalczyk” przedstawia fascynującą historię okrywania odpowiedzi na to pytanie. Od pierwszych prób badań kopalnego DNA w latach 80. aż po uwieńczone sukcesem zsekwencjonowanie genomu neandertalczyka w 2010 r.. śledzimy niezwykłą opowieść o narodzinach nowej dziedziny nauki. której porażki i triumfy ze swadą opisuje człowiek. dzięki któremu badania te w ogóle się rozpoczęły.
Odczytanie pełnego zapisu informacji genetycznej neandertalczyka sprawiło. że dowiedzieliśmy się o nim znacznie więcej. niż kiedykolwiek odkrylibyśmy dzięk

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Cena: 26.99draka krzyżówka, warta ryzyka, zola germinal, orłowa aktorka, arabskie księżniczki, karłowska ortodoncja, kajko i kokosz szkoła latania audiobook, co zdarzyło się w lake falls, pamiętnik z powstania warszawskiego wolne lektury, niezbędnik ateisty, biznes czyli sztuka budowania relacji, psychologia poznania, ibuk pwn, opracowanie lektury ten obcy, dieta w ciąży zdrowe przepisy na 9 miesięcy pdf, biologia gimnazjum pdf, nieposluszni…