Psychologia penitencjarna. Rozdział 13-14

Autor: Henryk Machel

Rozdziały 13-14 z publikacji pt. ‚Psychologia Penitencjarna’- redakcja naukowa Mieczysław Ciosek. Beata Pastwa-Wojciechowska. Rozdział 13. Służba więzienna: organizacje. struktura. funkcje. Rozdział 14 Zmierzch kary pozbawienia wolności? Sens współczesnej kary uwięzienia. Psychologia i prawo to rozległe dziedziny wiedzy. które dokonują oglądu zachowania człowieka z dwóch punktów widzenia: pierwszy z nich polega na poszukiwaniu przyczyn oraz mechanizmów postępowania. drugi odnosi się do oceny zgodności zachowania człowieka z normami prawa. Perspektywy te spotykają się i wzajemnie przenikają w procesie postępowania karnego i postępowania wykonawczego. Z istnieniem i funkcjonowaniem aparatu wymiaru sprawiedliwości związane są więc tradycyjnie dwie dyscypliny psychologic

11.5: https://woblink.com/ebook/psychologia-penitencjarna-rozdzial-1-2-mieczyslaw-ciosek-joanna-gruzlewska-marta-j-boinska-janina-nowak-kamila-zukowska-24874u

Cena: Joanna Gruźlewska


Pieniądz kręci piłką

Autor: Jacek Tittenbrun

Piłkę nożną uprawia się w 208 krajach. jest ona sportem nr 1 w 93 krajach o łącznej ludności wynoszącej 2 mld i należy do trzech najpopularniejszych dyscyplin w około 100 krajach. których łączna liczba mieszkańców sięga 3 mld. Masowa popularność piłki nożnej – w samej Polsce jest 6 tysięcy klubów piłkarskich i milion piłkarzy. w czołowych ligach Europy dużo więcej – sprawia. że stanowi ona dziedzinę. na przykładzie której obserwować można wiele typowych dla współczesnego rozwoju trendów ekonomicznych.

Jest to pierwsza na rynku książka w której futbol został przedstawiony od strony ekonomicznej. Autor analizuje stosunki własności oraz stosunki klasowe związane z transferami graczy oraz innymi aspektami położenia ekonomiczno-społecznego

29: https://woblink.com/ebook/grob-gaja-grzegorzewska-25795u

Cena:


Edukacja religijna dziecka w wieku przedszkolnym w kontekście wybranych koncepcji pedagogicznych

Autor: Teresa Majerczyk

Edukacja religijna dziecka w wieku przedszkolnym – po powrocie lekcji religii do szkół i przedszkoli publicznych (1 września 1990 roku) – zgodnie z zaleceniem Dyrektorium katechetycznego Kościoła katolickiego w Polsce wpisuje się. w działania dydaktyczno – wychowawcze współczesnego przedszkola. Stanowi ona fundament religijnego wychowania. określanego jako inicjacja w życie wiarą zaszczepioną na chrzcie świętym. Jej realizacja dokonuje się w środowisku rodzinnym. przedszkolnym i parafialnym. W edukacji religijnej przedszkolaka szczególne znaczenie ma współpraca katechety z rodziną. Dzięki rodzinie i relacjom z najbliższymi (rodzicami. dziadkami. opiekunami) kształtują się w dziecku podstawy zaufania do siebie i inny

:

Cena:gramatyka włoska dla wszystkich pdf, choroby wewnętrzne kokot, nieposłuszeństwo naomi alderman pdf, kissing both, rebel fleet, bezpieczeństwo finansowe państwa, nauka czytania metodą sylabową do druku, utopce puzyńska, mrożek opowiadania pdf, pokaz mi marcel moss, elle kennedy pościg chomikuj, grey czesc 2, kłamstwa którymi żyjemy, ibuk.pl…