ISBN

9788363732035: Wydawnictwo

Format

36: https://woblink.com/ebook/steam-owe-lekcje-plebanska-marlena-katarzyna-trojanska-134443u

Cena: Katarzyna Trojańska


ISBN

9788381373333: Wydawnictwo

Format

79.2: https://woblink.com/ebook/przeksztalcenia-spolek-joanna-gawronska-emilia-bartkowiak-134478u

Cena: Emilia Bartkowiak


Polityka wrogości. Nekropolityka

Autor: Achille Mbembe

Gdzie tkwią źródła globalnej przemocy? Jaki jest jej związek z liberalną demokracją? W porywającym eseju filozof historii analizuje mechanizmy wykluczenia. ukazując dwa skrajnie odmienne oblicza demokratycznego porządku. Jego zdaniem nie da się myśleć o liberalnej demokracji w oderwaniu od historii kolonializmu. Mbembe analizuje ich wzajemne powiązania i konsekwencje tej relacji w dzisiejszym zglobalizowanym świecie. w którym wrogość staje się głównym sposobem przeżywania Innego.Podejmując wątki obecne w myśli Frantza Fanona. Mbembe proponuje alternatywę dla polityki wrogości. Przeciwstawia jej „etykę przechodnia” – tworzenie więzi oparte na budowaniu wspólnej pamięci. trosce i solidarności.

Polskie wydanie książki zawiera także słynny esej Mbembego Nekropolityka. jeden z najważniejszych tekstów teorii politycznej i krytycznej. mówiący o relacji między podmiotowością a śmiercią jako o korzeniach nowoczesnej suwerenności. Tekst ten stał się także punktem odniesienia dla współczesnych artystów. o czym świadczy choćby fakt. że jedna z części documenta 14 nosiła tytuł „The Society for The End of Necropolitics”.

Książka ważna i potrzebna w dobie narastających nacjonalizmów.

Początkowo. wszystko przebiega tak. jak gdyby odmowa wroga przeżywana była. w sobie. jako głębokie zranienie narcystyczne. Być pozbawionym wroga – albo nie doświadczyć zamachów czy innych krwawych aktów dokonywanych przez tych. którzy nienawidzą nas i naszego sposobu życia – to być pozbawionym relacji nienawiści. dzięki której można dać upust wszelkiego rodzaju żądzom. zazwyczaj zakazanym. To być pozbawionym demona. bez którego nic nie jest dozwolone. gdy tymczasem epoka zdaje się nawoływać. gorączkowo. do absolutnej swobody. do powszechnego rozprzężenia i wyzbycia się jakichkolwiek zahamowań. (fragment książki)

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 29dama paxtona, epiryzm, słownictwo angielskie poziom b2 pdf, j.angielski ćwiczenia, maria krzysztof byrski, metodologia badań socjologicznych nowak, marketing książka, nie boska komedia, wiezy milosci, syndrom nieadekwatnych osiągnięć, golem gustav meyrink, kroniki gwiezdnej klingi, gdzie ci mezczyzni, violetta ozminkowski, kontrola korespondencji, uncharted 4 poradnik, kadziu, lolek skosowski, nad niemnem eliza orzeszkowa, najniższa góra świata, filozofia pdf, tajemniczy nieznajomy, wstać znowu o ludzkiej porze…