Posłuszni do bólu

Autor: Tomasz Grzyb

Eksperyment. który wystawił na próbę naturę ludzką.

Jeśli zapytać psychologów. jakie badania w historii rozwoju tej dyscypliny wydają im się najważniejsze. 90% z nich wskaże na przeprowadzone na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku badania Stanley’a Milgrama nad posłuszeństwem wobec autorytetu. Milgram w ramach prowadzonego przez siebie eksperymentu wyznaczał osobie badanej role nauczyciela. Jej zadaniem było karanie innego uczestnika eksperymentu za popełniane przez niego błędy. Do wymierzania kar służył generator prądu elektrycznego. wyposażony w 30 klawiszy. oznaczonych symbolami od 15 do 450 volt. Każdy kolejny błąd miał być karany coraz mocniejszym uderzeniem prądem. W trakcie eksperymentu znacząca część badanych deklarowała dyskomfort. mniej lub bardziej wyraźnie protestowała. ale ciągle spełniała kolejne polecenia. W rzeczywistości naturalnie nikogo nie uderzano prądem. rolę drugiego badanego grał aktor. a krzyki odtwarzane były z taśmy. Wyniki osiągnięte przez Milgrama (ponad 60% badanych raziło prądem „do końca”) były przełomem w myśleniu o roli sytuacyjnego posłuszeństwa w psychologii.

Pół wieku później polscy psychologowie ponownie podejmują wątek posłuszeństwa wobec autorytetów. Wykorzystując paradygmat Milgrama. realizują najbardziej rozbudowany od czasu jego eksperymentów program badawczy nastawiony na zrozumienie mechanizmów odpowiadających za wciąż nas szokujące zachowania ludzi. Co o książce mówią autorzy:

Fenomen. który pokazaliśmy ma charakter uniwersalny. Po prostu pokazaliśmy. w pięćdziesiąt lat po oryginalnych badaniach Stanleya Milgrama. że nadal. jako ludzie. jesteśmy niebywale posłuszni. jeśli ktoś tylko wie. jak to posłuszeństwo w nas wywołać. Zweryfikowaliśmy kilka naukowych hipotez. do tej pory jeszcze nie zbadanych w żadnych innych eksperymentach. Ale także pokazaliśmy po raz kolejny – i to. jak uważamy. dość dobitnie – jak ważne jest by o wynikach badań nad posłuszeństwem. badań prowadzonych przez psychologów na całym świecie. pamiętać.

„Koniecznie przeczytaj te książkę. Dowiesz się z niej. jak łatwo każdy z nas może stać się pionkiem w ręku sprawnego autorytetu. na przykład lidera politycznego czy charyzmatycznego kapłana. Wbrew uparcie powtarzanym zaklęciom o wartościach. o charakterach. które decydują o naszym postępowaniu. książka ta dowodzi. jak wielkie znaczenie ma sytuacja. Dariusz Doliński i Tomasz Grzyb pokazali to po mistrzowsku.’ – profesor Wiesław Łukaszewski

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 31.9


Pies i Ty

Autor: Jolanta Tochowicz-Ertman

Książka „Pies i ty” Jolanty Tochowicz-Ertman to pozycja obowiązkowa dla każdego. kto zastanawia się nad przygarnięciem pod swój dach psa. Poradnik przedstawia informacje dotyczące wyboru rasy. zakupu szczenięcia – jego odchowu i socjalizacji – żywienia. pielęgnacji. profilaktyki i zdrowia naszych podopiecznych. Ten kompleksowy poradnik z pewnością nie tylko każdemu pomoże w podjęciu decyzji o zakupie czy zaadoptowaniu psa. lecz także przeprowadzi go przez kolejne etapy relacji ze zwierzęciem. dzięki konkretnym wskazówkom umożliwiając szczęśliwemu właścicielowi psa uczynienie wszystkiego. by związek ten był jak najlepszy dla obojga.

Czytelnik dowie się zarówno. jakie metody dyscyplinowania psa są najskuteczniejsze. co należy robić. by pies od początku nie sprawiał pr

9.9: https://woblink.com/ebook/mannerheim-lozanna-swoja-droga-adam-kadmon-32352u

Cena:


Świat antyczny a my

Autor: Tadeusz Zieliński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Świat antyczny a my: (osiem wykładów. wygłoszonych na uniwersytecie w Petersburgu w roku 1901). Tadeusz Stefan Zieliński. pseud. Eheu (1859-1944) – polski historyk kultury. filolog klasyczny. profesor Uniwersytetu w Petersburgu i Uniwersytetu Warszawskiego. członek Polskiej Akademii Umiejętności. Był jednym z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych badaczy świata antycznego. W latach 20. kilkakrotnie zgłaszano jego kandydaturę do Literackiej Nagrody Nobla; w tym okresie zdarzały się wyróżnienia tą nagrodą nie tylko pisarzy. ale również filozofów. historyków czy mówców. sam Zieliński jednak noblistą nie został. W swoich badaniach spec

3: https://woblink.com/ebook/slady-kultury-starego-swiata-na-rusi-kijowskiej-franciszek-rawita-gawronski-32282u

Cena:


ISBN

9788365740731: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/king-t-m-frazier-32913u

Cena:


ISBN

9788380643987: Wydawnictwo

Format

3: https://woblink.com/ebook/raj-i-pieklo-jozef-ignacy-kraszewski-32338u

Cena:


Współpraca transgraniczna

Autor: Ryszard Żelichowski

Książka stanowi efekt wspólnych badań dwunastu autorów z Zakładu Europeistyki Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Zakładu Geografii Politycznej w Katedrze Geografii Politycznej i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poświęcona jest najefektywniejszej formie współpracy transgranicznej – euroregionom. Autorzy dokonują w niej przeglądu ich osiągnięć. zebranych doświadczeń. korzyści oraz niedostatków we współpracy. Piszą o genezie i rozwoju współpracy transgranicznej. o instrumentach. które stawia do dyspozycji euroregionom Unia Europejska. a także o wybranych euroregionach funkcjonujących na pograniczach Polski i innych państw europejskich: Oresund. Tyrol-Górna Adyga / Południowy Tyrol-Trydent. Ems-Dollart. Pro Europa Viadrina. S

Wydawnictwo: Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk

Cena: 10


Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 1

Autor: Philip G. Zimbardo

Psychologia. Kluczowe koncepcje to pięć tomów solidnej wiedzy psychologicznej. podanej w niezwykle przystępny i przyjazny sposób. Nowe wydanie zostało zaktualizowane o wyniki badań z ostatnich lat oraz najbardziej aktualne zagadnienia. Podręcznik ten może służyć zarówno studentom. jak i entuzjastom psychologii. Philip Zimbardo. zwany „twarzą i głosem psychologii”. wraz z Robertem Johnsonem i Vivian McCann przybliżają Czytelnikom podstawowe teorie i pojęcia psychologii. Strukturę podręcznika Autorzy zaplanowali tak. by ułatwiała uczenie się i zapamiętywanie materiału. a także zachęcała do krytycznego myślenia. Liczne przykłady. ćwiczenia i zadania pozwalają odnieść wiedzę psychologiczną do własnego doświadczenia i dostrzec jej zastosowania w codziennym życi

39.8: https://woblink.com/ebook/najslynniejsze-rewolucje-i-zamachy-stanu-maciej-antosiewicz-erik-durschmied-32392u

Cena:odrobina blasku, idealne dziecko książka, wahadło foucaulta eco, jesteśmy w rodzinie pana jezusa karty pracy, konrad wróblewski, grzecznosc jezykowa, dzieje wypraw krzyżowych, polskie autorki romansów, scot jurek, ck dezerterzy książka, horror 201, opowiadaniaerotyczne, biały mustang audiobook chomikuj, cenia, scooby doo książka, prasa internetowa, 10 minut uważności, w świecie logopedii tom 1 pdf…