ISBN

9788301204051: Wydawnictwo

Książka jest próbą odpowiedzi na pytania o związki. współzależności i przyczyny konfliktów zbrojnych. Autorzy postrzegają je jako integralny element stosunków międzynarodowych w wymiarze globalnym. Analizują dynamikę zmian oraz uwarunkowania geograficzne konfliktów zbrojnych w ostatnim dwudziestoleciu. Przedstawiają również międzynarodowe instrumenty przeciwdziałania wojnie i konfliktom.

Część I pracy obejmuje najważniejsze zagadnienia teoretyczne oraz prawne dotyczące konfliktów zbrojnych i wojen we współczesnym świecie (1992–2009).

Część II zawiera syntetyczne analizy kilkunastu konfliktów z całego świata. Są to: wojna domowa w Somalii. ludobójstwo w Rwandzie. „diamentowa wojna” w Sierra Leone. kon

11.5: https://woblink.com/ebook/dzwony-upiorne-wydanie-dwujezyczne-polsko-angielskie-charles-dickens-140382u

Cena:


1

:

:

Cena:


:

31.2: https://woblink.com/ebook/podroze-sluzbowe–141166u

Cena:


Podróże służbowe

Autor: praca zbiorowa

Opis publikacji Z działalnością gospodarczą nierozerwalnie związane są wyjazdy służbowe (delegacje). zarówno właściciela firmy jak i jego pracowników. Rozliczanie podróży służbowych. zwłaszcza zagranicznych. nierzadko stwarza wiele problemów. Prawidłowe ustalanie czasu pobytu pracownika poza granicami kraju jest bardzo istotne. gdyż ma to wpływ na wysokość diety oraz innych należności przysługujących mu z tytułu delegacji zagranicznej. Także kwestie podatkowo-składkowe nastręczają zarówno pracodawcom. ale także i samym pracownikom wielu problemów.

Z sierpniowego numeru Poradnika Gazety Prawnej Czytelnik dowie się:

§ Kiedy mówimy o podróży służbowej

§ Jak sporządzić regulamin podróży

§ Jakie są uprawnienia pracownika w z

31.2: https://woblink.com/ebook/samochod-w-firmie–141165u

Cena:


Wiek skrajności

Autor: Hobsbawm Eric

Czwarty. dopełniający monumentalny cykl poświęcony historii XIX wieku. tom fundamentalnego dzieła brytyjskiego historyka. pozwalający zrozumieć destrukcyjną i zarazem twórczą naturę ostatniego stulecia. Osobisty i erudycyjny wykład historii od początku I wojny światowej do rozpadu Związku Radzieckiego w roku 1991.

Wielowymiarową narrację historyczną wzmacniają wyraziste poglądy autora i perspektywa zarazem świadka jak i uczestnika wydarzeń oraz szczególny dar syntezy. pokazujący wydarzenia polityczne w związku z przemianami gospodarczymi. rozwój nauki i kultury na tle dziejów postępu cywilizacyjnego. wojen i ludobójstwa. Całość tworzy potoczyście opowiedzianą historię. w której Hobsbawm stawia trudne pytania i udziela nieoczywistych odpowiedzi.

Takich intelektualistów już nie ma. Hobsbaw

10.5: https://woblink.com/ebook/serce-kobiety-wydanie-dwujezyczne-angielsko-polskie-jack-london-140582u

Cena:józef jankowski, strony z ebookami, genetyka zadania maturalne, ibuk pl, piraci z karaibów na krańcu świata napisy, ręka mistrza pdf, farma symulator 2014, degórska izabela, motyl ile skrzydeł, konflikty współczesnego świata wos, zbudzone furie, potentat katy evans pdf, dukaj po piśmie, łowca tatuaży, 365 dni ile trwa, kolejne 365 dni czy laura przezyje, żem, nieetyczne zachowanie, jan wiktor sienkiewicz, bajkoterapia literatura…