Bliżej serca

Autor: Maciej Trawnicki

urek jest niezwykłym chłopcem. Jego wyjątkowość uwarunkowana jest obecnością dodatkowego chromosomu 21 w jego organizmie.

Co to właściwie jest Zespół Downa?

Przede wszystkim jest to odmienność biologiczna człowieka. którego natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną zawartą w chromosomie 21. To właśnie ona modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę spośród innych.

Historia opowiedziana przez Jurka – najstarszego człowieka z trisomią chromosomu 21 przenosi nas do czasów dzieciństwa. Wspomina piekarnię. znajdującą się na dole kamienicy. w której mieszkał. Przywołuje w pamięci spotkania z zegarmistrzem. ich proste rozmowy i nasłuchiwanie tykających zegarków. Godzinne wizyty u „

:

Cena:


Negatyw

Autor: Klaudiusz Szymańczak

Nie ma bowiem nic ukrytego. co by nie miało być ujawnione. ani nic tajemnego. co by nie było poznane i na jaw nie wyszło.

Łk 8. 17

Na warszawskiej Pradze policja znajduje zwłoki syna amerykańskiego dyplomaty – nagie. wiszące na łańcuchu w kanale ściekowym. Niedługo później w hostelu w Harlemie zostaje zamordowany młody turysta. a narzędziem zbrodni okazuje się… pozytywka. Nikt nie wie. kim jest mężczyzna i czemu przyjechał do Nowego Jorku z torbą pełną gotówki.

Oba śledztwa prowadzi John Slade – agent FBI. który świetnie mówi po polsku. a z powodu szczególnych upodobań zyskał ksywkę Filozof. Jak na rasowego agenta przystało. ma skomplikowane życie osobiste. a do tego doskonale łączy zamiłowanie do sztuki nowoczesnej i jacka danielsa.

Nie jest oczywiście zupełn

:

Cena:


I

Autor: Adam Kamienny

Na książkę składają się cztery dzienniki. napisane przez dwóch mężczyzn i dwie kobiety z okolic Mińska Mazowieckiego. Łączy ich nie tylko pochodzenie z tej samej okolicy. wychowanie w religijnych domach i przywiązanie do tradycji – należą także do młodego pokolenia Żydów. pierwszego wychowanego w niepodległej Polsce. świadomego zarówno swojej żydowskości. jak i swoich praw obywatelskich. Kształcili się w polskich szkołach. angażowali się w działalność żydowskich organizacji młodzieżowych. byli świadomi narastającego w Polsce antysemityzmu. być może myśleli o emigracji. Mieli jednak liczne rodzeństwo. rodziców potrzebujących pomocy. byli związani ze swoim miasteczkiem. z żydowskim dziedzictwem i kult

:

Cena:matki które nie potrafią kochać pdf, własności figur płaskich sprawdzian klasa 7, szpieg paulo coelho, damy do towarzystwa, lalka i perła pdf, joanna olejnik, józef wibicki, kownacka ta od plastusia, cmętarz zwieżąt stephen king, wojna polsko ruska pdf, epiryzm, dębski rynek finansowy i jego mechanizmy pdf, górna małgorzata nie ma jak w przedszkolu, obraz cyfrowy, majesty 2: symulator królestwa fantasy, meyer chemik, jan kulesza, powieść kazana, mrówańcza…