Egzotyczny świat sawanny. Kultura i cywilizacja ludu Hausa

Autor: Stanisław Piłaszewicz

W kulturze afrykańskiej bajki zajmują miejsce szczególne. Są typowym przejawem ustnej tradycji literackiej przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Stąd wynika ich autentyzm. który jest źródłem wiedzy nie tylko o twórczości literackiej. ale również o społeczeństwie. Książka składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi obszerny wstęp. przedstawiający entogenezę i krótką historię ludu Hausa. Jest to w istocie mała rozprawa naukowa prezentująca najnowsze osiągnięcia w badaniach nad językiem. kulturą oraz literaturą ludu Hausa. Druga część zawiera tłumaczenia bajek dokonane bezpośrednio z języka hausa. Bajki. będące w dużym stopniu ilustracją omawianych we wstępie zagadnień. zgrupowane są w blokach tematycznych. zgodnie z ich strukturą. treścią i przesłaniem dydaktyczno-moralnym. Łącząc naukową rzetelność z chęcią dotarcia do szerokiego kręgu Czytelników. publikacja ta umożliwia poznanie oryginalnej twórczości afrykańskiego ludu.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 29


Zatem iść. nie zbaczając

Autor: Andrzej Darski

‚Poeta po mistrzowsku związał japoński kształt utworu z ideą przemijania. bliską nam. sfrustrowanym Europejczykom. Świat wyzierający z poezji Andrzeja Darskiego. choć momentami niepokojący. wydaje się uporządkowany i przyjazny’. Andrzej Zaniewski

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 10


Wielka Księga Armii Krajowej

Autor: autor zbiorowy

„Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie Twoją nagrodą. zdrada karana jest śmiercią!” Przysięga Armii Krajowej Fenomen w ogarniętej wojną Europie. Największa podziemna organizacja państwowa i jej armia. Setki tysięcy patriotów walczących z okupantem za ojczyznę i niezłomnie wierzących w zwycięstwo. Armia Krajowa – chwalebny rozdział polskiej historii. Oddajemy do rąk czytelników książkę wyjątkową. Wielka Księga Armii Krajowej opowiada o historii polskiej armii podziemnej w sposób kompleksowy i pasjonujący. Jej autorami są wybitni znawcy i pasjonaci II wojny światowej. Szeroko ujęta tematyka obejmuje m.in. początki Polskiego Państwa Podziemnego. kluczowe decyzje i motywacje dowódców. zagrożenia konspiracyjnego życia. spektakularne akcje i niezwykłe metody walki. kontrowersyjną działalność egzekutorów. bohaterstwo ludzi. którzy „nie sypnęli”. działalność kobiet. tragiczne dylematy w ostatnich miesiącach wojny. To historia męstwa i poświęcenia. wzbogacona setkami zdjęć (również niepublikowanymi) i relacjami świadków. To hołd oddany polskim bohaterom.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 49.99


Poradnik przedsiębiorcy. Sage Symfonia Start®. KPiR i ryczałt

Autor: Jerzy Auksztol

Książka zawiera przydatną wiedzę o działalności gospodarczej i kurs obsługi programu wspomagającego zarządzanie małym przedsiębiorstwem. Autorzy zadbali o to. aby czytelnik znalazł w poradniku nie tylko wsparcie. lecz także inspirację do własnego rozwoju jako menedżera swojej firmy. Zaprezentowali typowe procesy występujące w działalności. takie jak sprzedaż. zakup. zarządzanie pracownikami i majątkiem w kontekście przepisów prawa. wskazując jednocześnie. jak dany proces wprowadzić do programu Sage Symfonia Start® Mała Księgowość. Czytelnik dzięki poradnikowi nie tylko się dowie. jak prowadzić własną działalność zgodnie z przepisami. jak ułatwić sobie pracę. korzystając z programu. ale pozna też podstawy analizy danych

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


30.9

https://woblink.com/ebook/przypomnialam-sobie-marta-wyka-17762u: https://woblink.com/product-publication/download/17762/epub

:

Cena:


1

:

:

Cena:nie zaczęło się od ciebie, ulecze twe serce pdf, access krok po kroku pdf, geografia regionalna polski, mariusz furmanek, metoda weroniki sherborne w terapii i wspomaganiu rozwoju dziecka pdf chomikuj, prawo zwyczajowe w polsce, marek jeziński, coaching czyli restauracja osobowości, jod leczy pdf chomikuj, norman lewis, marcin chudziński, dlaczego śpimy, prawie wszystko o ziołach i ziołolecznictwie pdf, maria finogenow, wojciech noszczyk, rekowski mikroekonomia pdf, elaine aron wysoko wrażliwi pdf chomikuj, tkanka to…