Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa. Tom 37: Ostatnia ofiara bożka

Autor: praca zbiorowa

Sherlock Holmes to jeden z tych bohaterów popkultury. którego nikomu przedstawiać nie trzeba. „Ostatnia ofiara bożka” to jedno z wielu nieautoryzowanych przez Arthura Conan Doyle’a opowiadań o przygodach legendarnego londyńskiego detektywa i jego ucznia Harry’ego Taxona. Holmes rozwiązuje kryminalną zagadkę. nie tylko wykorzystując swoje niezwykłe talenty w dziedzinie dedukcji i szeroką wiedzę z zakresu chemii i psychologii. lecz także bezpośrednio stawiając czoła przemocy przy użyciu… pięści. Zagadkowe morderstwa. tajemnicze zaginięcia. zuchwałe kradzieże sprawiają. że czytelnik poczuje. że jest otoczony przez wszechogarniające zło.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9


Zew krwi

Autor: Jack London

Zew krwi jest powieścią przygodową amerykańskiego pisarza Jacka Londona należącą do światowego kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jej akcja rozgrywa się na Alasce w czasach gorączki złota. Bohaterem jest pies Buck. który wychował się w domowym zaciszu. otoczony miłością i dostatkiem. W wieku czterech lat zostaje sprzedany handlarzowi psów i z dnia na dzień znajduje się w niezwykle trudnych warunkach bytowania w bezkresnej krainie zimy. Czekaja tam na niego zaskakujące przygody. Spotyka się z bestialskim traktowaniem przez ludzi. okrucieństwem i podstępami ze strony innych zwierząt. ciężką pracą w zaprzęgu. małymi racjami jedzenia. skrajnym wyczerpaniem. wielokrotnymi zmianami właścicieli. W miarę nowych doświadczeń Buck stopniowo dostosowuje się do ekstremalnych warunków.

1:

Cena:


Budownictwo zrównoważone

Autor: Agnieszka Kaliszuk-Wietecka

Dobra znajomość cech fizycznych materiałów i procesów fizycznych zachodzących w budynku pozwala na właściwe projektowanie jego elementów. To z kolei wpływa na tworzenie odpowiedniego dla użytkownika komfortu wewnętrznego w obiekcie. Od projektantów i wykonawców coraz częściej wymagane jest podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznej w tym zakresie. Niniejsza publikacja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczestników procesu budowlanego co do możliwości usystematyzowania wiedzy w zakresie fizyki cieplnej budynków. akustyki i elementów zrównoważonego rozwoju w budownictwie. /Z opinii dr. inż. Arkadiusza Węglarza/ Rosnąca świadomość ograniczonych zasobów naturalnych jest przyczyną wzrostu wymagań stawianych przez przepisy prawa obiektom

Wydawnictwo: Wielka Litera

Cena: 29.9test z lektury i nie było już nikogo, test magnetyzm, narodziny zła hitler, państwo islamskie flaga, 365 dni pdf docer blanka lipińska, kolejne 365 dni ebook chomikuj, kryzys meskosci, ja, klaudiusz, londyn biografia, martel sodoma, niebłahy, franciszek papież ; wykształcenie, polityka społeczna pdf…