Nie jesteśmy Ukrainofilami. Polska myśl polityczna wobec Ukraińców i Ukrainy. Wybór tekstów

Autor: Paweł Kowal (Red.)

Trzeba było sowieckiej i nazistowskiej okupacji. wzajemnej rzezi wsi polskich i ukraińskich. deportacji dziesiątek tysięcy ludzi. ale też pracy paryskiej ‚Kultury’ i opozycji demokratycznej. by Polacy zrozumieli źródła ukraińskiej wrogości i zaczęli przełamywać dzielące nas bariery (…). By choć w części zrozumieć jak długa i trudna droga wiodła do tego spotkania – ze strony polskiej i ukraińskiej – warto przeczytać książkę ‚Nie jesteśmy Ukrainofilami. Polska myśl polityczna wobec Ukraińców i Ukrainy’.Jacek Kuroń  Spis treści Adolf Juzwenko. WstępPaweł Kowal. Przyczynki do dziejów ‚sprawy ukraińskiej’ w Polsce Z jednego szczepu pochodzimyStanisław Tarnowski. O Rusi i Rusinach (fragmenty) Wilhelm Feldman. Stronnictwa i prog

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9


Wielka księga cytatów. Od Platona do Einsteina

Autor: Joanna Szewczyk

Obszerny zbiór krótkich wypowiedzi sławnych osób zaczerpnięte z powstałych na przestrzeni wieków tekstów literackich i publicystycznych. a także wystąpień publicznych. Podzielone na kilkanaście kategorii cytaty przedstawiają poglądy polityków. naukowców. aktorów. pisarzy. malarzy i muzyków na temat miłości. sensu życia. pracy i pieniędzy. człowieka i jego słabości. religii i polityki. Zbiór ten może być przydatny uczniom. studentom. nauczycielom. dziennikarzom jako materiał wzbogacający wypowiedzi ustne czy pisemne.

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 29.9


W cieniu zakwitających dziewcząt

Autor: Marcel Proust

Druga część cyklu Prousta pod wspólnym tytułem ‚W poszukiwaniu straconego czasu’. Wyczuwając lekceważenie Gilberty Marcel postanawia przerwać znajomość z nią. wciąż jednak pozostając przyjacielem jej rodziców (Swanna i Odety). Wyjeżdża na wakacje do Balbec. gdzie poznaje ‚małą bandę’ – grupkę pięknych dziewcząt. do której należy Albertyna Simmonet – jego późniejsza miłość. Zaprzyjaźnia się z krewnym arystokratycznego rodu Guermantesów – Robertem de Saint-Loup. zawiera też znajomość z baronem de Charlus i malarzem Elstirem. (Wikipedia)

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


Mówca umarłych

Autor: Orson Scott Card

‚W 1830 roku. po utworzeniu Gwiezdnego Kongresu. automatyczny statek zwiadowczy przesłał ansiblem raport: parametry planety. którą badał. mieściły się w przedziale odpowiednim dla życia ludzi. Pierwsi ludzie. którzy zobaczyli nowy świat. byli Portugalczykami z mowy. Brazylijczykami z kultury i katolikami z wyznania. W roku 1886 zeszli z pokładu promu. przeżegnali się i nadali planecie imię Lusitania. co było starożytną nazwą Portugalii. W pięć dni później zorientowali się. że niewielkie. leśne zwierzęta. które nazwali pequeninos – prosiaczki. wcale nie były zwierzętami. Po raz pierwszy od czasu Ksenocydu Robali. popełnionego przez tego potwora Endera. ludzkość napotkała obce. inteligentne istoty…’

z Prologu

Kontynuacja „Gry En

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9


W matni. Cztery dni we Frankfurcie nad Menem

Autor: Victor Ast

Wybitny amerykański fizyk David Fastman. profesor słynnego uniwersytetu w Princeton przyjeżdża na zaproszenie profesora uniwersytetu we Frankfurcie nad Menem Alberta von Riddagshausena do Niemiec. Najnowsze wyniki badań Fastmana dotyczące nadprzewodności w wysokich temperaturach stanowią rewolucję w możliwości przesyłania energii. Państwo mające możliwość wykorzystania tych wyników mogłoby panować nad całym światem. Brytyjska MI 6 próbuje szantażować profesora von Riddagshausena i wymuszać na nim zdobycie wyników badań Fastmana. Radzieckie KGB robi to samo. Profesor von Riddagshausen jest osaczony. Amerykańskie CIA po uzyskaniu informacji. że Fastman poleciał do Niemiec zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa. jakie mu grozi ze strony MI 6 oraz KGB podejmuje decyzję wysłania za nim swoich agen

Wydawnictwo: Znak

Cena: 26.99


Wielka księga cytatów. Od Platona do Einsteina

Autor: Joanna Szewczyk

Obszerny zbiór krótkich wypowiedzi sławnych osób zaczerpnięte z powstałych na przestrzeni wieków tekstów literackich i publicystycznych. a także wystąpień publicznych. Podzielone na kilkanaście kategorii cytaty przedstawiają poglądy polityków. naukowców. aktorów. pisarzy. malarzy i muzyków na temat miłości. sensu życia. pracy i pieniędzy. człowieka i jego słabości. religii i polityki. Zbiór ten może być przydatny uczniom. studentom. nauczycielom. dziennikarzom jako materiał wzbogacający wypowiedzi ustne czy pisemne.

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 29.9dugoni robert, przepowiednie królowej saby, jedna miłość, cień olbrzyma, divinity 2 ego draconis poradnik, to nie przypadek, więzień niebezpieczny, finanse publiczne książka, ten dzień pdf, złotowidząca, zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie pdf, rodzaje funduszy europejskich, agnieszka marszałek, autor czerwonego kapturka, juliusz ćwieluch, zarz 360 kgp, boczne drogi, camino polaco, piotr masiukiewicz, holocaustu, ideologia sarmacka, budowa paznokcia kosmetologia, wypożyczalnia internetowa…