Tak będzie prościej

Autor: Przemysław Semczuk

To nie tylko kryminał! To powieść społeczna o tym. jak młoda jest nasza poprawność polityczna. – Marcin Wroński

W 1993 roku zabójstwo przewodnika sudeckiego Tadeusza Stecia jest sensacją. Cała Jelenia Góra plotkuje o skarbach. które zgromadził. i o przyjaźni z zamordowanym byłym premierem Piotrem Jaroszewiczem. Dla policji kluczem do sprawy jest jednak homoseksualizm ofiary. Tymczasem dochodzi do kolejnych zagadkowych morderstw. a śledztwo prowadzi w góry. do karkonoskich schronisk i tropem przemytników na przejścia graniczne. Czy w grę wchodzi przemyt. a może powiązania z Jaroszewiczem. tajne archiwa i złoto. które Niemcy wywieźli z Wrocławia w ostatnich dniach wojny? Gdy podejrzanego udaje się w końcu namierzyć w środowisku homoseksualistów. wtedy okazuje się. że…

Osnuta na faktach powieść doskonale ukazuje też społeczną rzeczywistość czasów przemiany ustrojowej. kiedy to milicja z dnia na dzień stała się policją. dawni funkcjonariusze służb bezpieczeństwa nadal mieli wiele do powiedzenia. a zwykli ludzie starali się znaleźć swoje miejsce w nowym systemie.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


ISBN

9788363444129: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/judenjagd-polowanie-na-zydow-1942-1945-jan-grabowski-125416u

Cena:


Dziesięć anielskich przesłań

Autor: Doreen Virtue

Czy wiesz. co powiedziałyby ci anioły. gdybyś mógł je usłyszeć?

Anioły to boscy posłańcy. którzy są łącznikiem między niebem a ziemią. Wsłuchaj się w to. co mają ci do powiedzenia. a otrzymasz cenne wskazówki. które pomogą ci w trudnych chwilach.

Książka zawiera dziesięć przesłań przekazanych przez anioły. które dotyczą między innymi przebaczenia. uzdrowienia. uwolnienia. modlitwy. prawdziwego spełnienia i trwałego szczęścia.

Dzięki tej inspirującej książce:

  • odkryjesz. jak dzięki aniołom cieszyć się bardziej intensywnym i szczęśliwszym życiem;
  • dowiesz się. jak odnaleźć duchowe wskazówki i pocieszenie w trudnych dla ciebie sytuacjach;
  • zrozumiesz niebiańskie przesłania. które pomogą ci stać się lepszym człowiekiem.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 22.99


Fraszki. niefraszki i piosenki z dodatkiem prozy

Autor: Michał Malawski

Michał Malawski – rocznik 1960. warszawiak od urodzenia. autor zbioru opowiadań ‚Widok z góry’ (Goneta 2013) i zbioru wierszy ‚Analiza’ (Goneta 2014).

Niniejsza publikacja zawiera jego satyryczne drobne utwory. które – choć napisane nierzadko kilka dobrych lat temu – całkiem nieźle opisują dzisiejszą rzeczywistość.

Czytelnik znajdzie pośród nich także trochę tekstów lirycznych. osobistych. refleksyjnych.

Słowa do melodii znanych zagranicznych piosenek nie są przekładami.

Wszystkie utwory z tego zbioru wydawnictwa E-bookowo składają się na kolejny portret ich autora.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10inna miłość szejka pdf, zona geopolityki, art of murder sztuka zbrodni, farmakologia korbut pdf, mity greckie wanda markowska, historia powszechna pdf, hura hura, jasne miejsca, św hildegarda książki pdf, kluczowy świadek, powtórzenie do egzaminu gimnazjalnego geografia pdf, bądź czujna, oczy ciemności książka, lidia cierpiałkowska, algebra liniowa pdf, lego harry potter lata 5-7 poradnik, słownik filozoficzny, endless space 2 jak zmienic jezyk, filip rybakowski, dowcipy, janusz turowski, mariusz stasiołek, jak pi, sanditon online…