Boży gniew

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Boży gniew. Czasy Jana Kazimierza – powieść historyczna Józefa Ignacego Kraszewskiego z 1886 roku. należąca do cyklu Dzieje Polski.

W dużym trzytomowym utworze autor przedstawił fatalną sytuację Rzeczypospolitej po nagłej śmierci Władysława IV: burzliwą elekcję Jana Kazimierza oraz wstępny okres jego panowania na tle dramatycznych wydarzeń powstania Chmielnickiego. W istocie jednak oś powieściowej fabuły stanowi prywatny konflikt pomiędzy monarchą a podkanclerzym Hieronimem Radziejowskim. wywołany niechęcią do króla i nieuzasadnioną zazdrością o żonę dostojnika. który dla zaspokojenia wygórowanych ambicji nie waha się przed zdradzieckimi knowaniami w obliczu wroga.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Publikacje naukowe

Autor: Piotr Siuda

Co. jak i po co pisać oraz publikować? Jak doskonalić warsztat pisarski? Jakie są kryteria recenzowania? Jak wypełnić wniosek grantowy? Na te i wiele innych pytań odpowiadają dwaj naukowcy. praktycy działający w dwóch różnych dyscyplinach: dr Piotr Siuda. socjolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. prowadzący warsztaty z efektywnego publikowania naukowego. oraz dr hab. Piotr Wasylczyk z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. autor popularnej książki Prezentacje naukowe. Praktyczny poradnik dla studentów. doktorantów i nie tylko (PWN. 2017).

Autorzy w przystępny sposób podpowiadają. jak pisać artykuły naukowe oraz inne prace akademickie oraz jak je publikować – również w najbardziej prestiżowych czasopismach. Prowadzą czytelnika

:

Cena:


Trzeci sort. czyli jak zakończyć wojnę polsko-polską

Autor: Jerzy Karwelis

Wojny polsko-polskiej nie może zakończyć żadna z jej stron. chyba że przez wyeliminowanie wroga. a to jest niemożliwe. Tą grupą. która umiałaby zakończyć ten wyniszczający konflikt. może być tylko zewnętrzny w stosunku do tego konfliktu trzeci sort – wyborcy zaciśniętych zębów. wybierający do tej pory mniejsze zło. Wystarczy tylko. że zaczną wybierać większe. wspólne dobro.

Jeśli więc za każdym razem oddajesz głos na mniejsze zło – wiedz. że ta książka jest dla Ciebie. bo jest o Tobie. Jesteś Trzecim Sortem. Jesteś większością. a rządzą Tobą i Twoim życiem hałaśliwe mniejszości wyposażone w Twój mandat wyborczy. Jeśli chcesz się dowiedzieć. jak do tego doszło – przeczytaj tę książkę. Jeśli chcesz to zmienić – wyci

24.2: https://woblink.com/ebook/uzdrawianie-komorkowe-odkryj-prawdziwa-nature-choroby-i-odzyskaj-zdrowie-wren-barbara-136173u

Cena:


Atlas płazów i gadów Polski

Autor: Zbigniew Głowaciński

„Atlas płazów i gadów Polski” należy do literatury podstawowej. a przy tym budzącej szerokie zainteresowanie nie tylko w kręgach naukowych. ale i szerszych. społecznych. Dobrany zespół wybitnych specjalistów-autorów gwarantuje wysoką jakość merytoryczną dzieła. Na jego oryginalność składa się przede wszystkim zawartość faktograficzna i wprowadzenie nowych rozdziałów (np. tło paleozoologiczne. krytyczny przegląd systematyki) z najnowszymi osiągnięciami w zakresie herpetologii europejskiej. W polskiej literaturze naukowej nie ma on odpowiednika.

Atlas nie jest ani typową książką ani podręcznikiem akademickim. jest natomiast wzbogaconym problemowo atlasem rozmieszczenia zwierząt. który może służyć jako pomoc w zajęciach t

69: https://woblink.com/ebook/gielda-dla-firm-rodzinnych-szymon-filipczak-135669u

Cena:


Po bezdrożach Alaski

Autor: Sebastian Bielak

W dalekim zakątku świata

Po bezdrożach Alaski to fascynująca relacja z podróży po Alasce – pełnej przygód. dzikiej przyrody oraz interesujących ludzi. Razem z autorem weźmiemy udział w raftingu na rzece Kenai. przepłyniemy łodzią lub kajakiem prawie 900 kilometrów wzdłuż biegu Jukonu – największej rzeki Alaski. będziemy obserwować z bliska niedźwiedzie grizzly. ursony i bieliki amerykańskie. łowić ryby w rzekach. w których aż roi się od wielkich szczupaków i wędrujących na tarło łososi. Powędrujemy leśnymi duktami pełnymi świeżych tropów baribali. przeżyjemy nawet rzeczne tsunami i pożar tajgi.

Oprócz wielu sympatycznych Amerykanów oraz północnoamerykańskich Indian spotkamy też potomków Polaków. którzy dawno temu przybyli na ten skrawek świata szukać szansy na lepsze życie.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 37płonący lód, słodki upadek pdf, historia żeglarstwa, monteskiusz filozofia, agatha christie książki pdf za darmo, przysięga asasynów, fusion 360 zmiana jezyka, cytaty młodość, bonda maszyna do pisania, leszek sokołowski, pan samochodzik wyspa złoczyńców, historiografia co to, pomnik cesarzowej achai tom 3 audiobook chomikuj, co to jest efekt motyla, prezes i spółki…