Wyspa rozkoszy

Autor: Sheri Whitefeather

Carol. asystentka potentata nieruchomości. Jake’a Watersa. zawsze zachowuje się wobec swego szefa bez zarzutu. Co jednak nie oznacza. że nie zauważa jego seksapilu. Toteż gdy Jake prosi ją. by mu towarzyszyła w wyjeździe na karaibską wyspę. Carol się zgadza. Słońce. plaża. egzotyczne przyjęcie urodzinowe z mnóstwem znanych twarzy… Romans wisi w powietrzu. I będzie szalony… 

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Godzina zmierzchu

Autor: Katie Roiphe

Katie Roiphe postanowiła przyjrzeć się ostatnim tygodniom. dniom i godzinom wielkich umysłów. „Wybrałam tych. którzy w sytuacji mierzenia się ze śmiercią są w stanie znaleźć słowa. których nikt inny nie umie i nigdy nie będzie mógł znaleźć”. Interesują ją „nastrojeni na śmierć. ci którzy skupiali się w swojej pracy nad jej esencją”.

Swoich bohaterów obserwuje uważnie. zbiera szczegóły odchodzenia.

Opisuje moskitierę. którą osłonięte było łóżko umierającego Zygmunta Freuda. Czyta notes prywatnego detektywa zatrudnionego przez „Time’a”. by śledził Dylana Thomasa w ostatnich dniach przed jego śmiercią. Przypatruje się pośmiertnej fotografii Susan Sontag. która do końca kwestionowała możliwość śmierci. Opowiada o siedemdziesięciosześcioletnim Johnie Updike’u. który po

21.9: https://woblink.com/ebook/pies-i-ty-jolanta-tochowicz-ertman-32356u

Cena:


ISBN

9788379767359: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/krystyno-nie-denerwuj-matki-michalina-grzesiak-32190u

Cena:


:

: https://woblink.com/ebook/psychologia-sprzedazy-brian-tracy-32149u

Cena:


: Max Brand

Frederick Schiller Faust (1892-1944) was an American author known primarily for his thoughtful and literary Westerns under the pen name Max Brand. Prolific in many genres he wrote historical novels. detective mysteries. pulp fiction stories and many more. This is one of his work. The plot is well constructed with well drawn subsidiary characters and provides a number of interesting twists. Highly recommended. especially for those who love the Old Western genre. Also Brand was best known for writing Western novels. and many films have been adapted based on his stories.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788379767625: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/czarny-amulet-adam-faber-32189u

Cena:


Przeźroczysty chłopiec

Autor: Antonina Krzysztoń

Znakomity debiut literacki charyzmatycznej pieśniarki. kompozytorki. autorki tekstów Antoniny Krzysztoń.

Króciutkie. prosto i pięknie napisane oraz dowcipnie zilustrowane historie z życia współczesnego przedszkolaka. 

Opowiada nam je Franek. który we wrześniu zaczął ostatnią grupę przedszkola. Poznajemy jego grupę. przyjaciół. panie przedszkolanki. ale też obserwujemy trudne sytuacje. które mogą zdarzyć się każdemu dziecku: zazdrość o uczucia koleżanki. kłótnie w grupie (i dochodzenie do porozumienia; wybaczanie). rywalizacja. przechwalanie się… 

Mały czytelnik wraz z grupą przedszkolaków przeżyje cały rok przed-szkolny – od rozpoczęcia. przez mikołajki. Gwiazdkę. Wielkanoc. Dzień Dziecka. zakończenie roku. ale też wycieczki. spotkania z ciekawymi ludźmi. teatrzyki (to wszystko opisywane z dużym poczuciem humoru). 

A jednocześnie będzie spędzał  czas z Frankiem w jego domu. gdzie świat dorosłych czasami go przerasta. a mimo to próbuje go na swój sposób zrozumieć.

Krzysztoń z ogromną wrażliwością oddaje sposób patrzenia i rozumowania dziecka (także charakterystyczne dla tego wieku „myślenie magiczne”). Uczy. jak radzić sobie z kłopotami. pokazuje rozwiązania. 
„Przeźroczysty chłopiec” jest też ważną książką dla rodziców. Przeglądając się w oczach dziecka. uczymy się być… lepsi. 

Można by powiedzieć „Nieco młodszy i bardziej refleksyjny ‚Mikołajek’”. Albo „Współczesne ‚Dzieci z Bullerbyn’”. Ale ja życzę książce Antoniny Krzysztoń. by – jak jej piosenki – trafiła do serc wrażliwych ludzi – dzieci i dorosłych. I stała im się tak bliska. jak ‚Mały Książę’. Bo w pełni na to zasługuje.
Dorota Koman

Antonina Krzysztoń wydała 15 płyt. Zadebiutowała w 1981 roku na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii. W 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal Piosenki. Pierwsze kasety wydała w wydawnictwach podziemnych (CDN. Nova. Solidarność Wielkopolska ). W tym czasie występowała w kabarecie Pod Egidą. w Muzeum Archidiecezji u Ks. Andrzeja Przekazińskiego i w sławnym z niezwykłych działań artystycznych kościele na Żytniej. Od lat występuje w teatrach. kościołach. filharmoniach. Na wielu festiwalach. koncertach związanych z piosenką poetycką i religijną. Współpracowała m.in. z Leszkiem Możdżerem. Michałem Lorentzem. Wojciechem  Konikiewiczem. Mateuszem Pospieszalskim. Wojciechem Waglewskim.  W 2006 r. za działalność artystyczną otrzymała Order Odrodzenia Polski.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 23.9


ISBN

9788380643925: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/religie-swiata-antycznego-w-szesciu-tomach-tom-iii-hellenizm-a-judaizm-czesc-pierwsza-tadeusz-zielinski-32

Cena:


ISBN

9788301194857: Wydawnictwo

Format

39: https://woblink.com/ebook/upadek-cywilizacji-zachodniej-naomi-oreskes-eric-m-conway-32235u

Cena: Eric M. Conway


ISBN

9788380644151: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/dykcjonarz-uczonych-polakow-i-polek-w-trzech-tomach-tom-i-ignacy-chodynicki-32287u

Cena:claude hopkins, klasyka fantastyki, mirosław maliński, opowieści z zaczarowanego lasu, dziady cz2, z kim będzie ci tak źle jak ze mną, elon.musk, medycyna wewnętrzna, małgorzata białek, zabawne zdarzenie, książka rozmowy z bogiem, postać leku, siła nawyku książka, lodowa pani, edyp audiobook, kamienie na szaniec audiobook cały za darmo, tomb raider 2013 poradnik, wacław potocki pospolite ruszenie, zakaz dowodowy, zbrodnie w nickelswalde…