Demon ruchu

Autor: Stefan Grabiński

Demon ruchu – zbiór nowel fantastycznych Stefana Grabińskiego wydany w 1919 roku.

Składają się na niego opowieści grozy. osnute wokół tematyki kolejowej (dworce. dróżnicy. konduktorzy. maszyniści). Bohaterowie traktują swój zawód jako rodzaj posłannictwa. rytuału czy kultu. W utworach są obecne niewytłumaczalne zjawiska. katastrofy. zabłąkane pociągi. tajemnicze depesze. dziwne stacje. ślepe tory. W zjawiskach tych przejawia się „demon ruchu” nadający światu techniki rysy irracjonalne.

Wydanie zbioru obejmuje 9 opowiadań: ‚Maszynista Grot’. ‚Błędny pociąg’ (Legenda kolejowa). ‚Demon ruchu’. ‚Smoluch’. ‚Wieczny pasażer’ (Humoreska). ‚W przedziale’. ‚Sygnały’. ‚Ślepy tor’. ‚Ultima Thule’.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena:


Epidemia

Autor: Alex Kava

W Chicago młody mężczyzna skacze z osiemnastego piętra luksusowego hotelu. W Alabamie młoda kobieta napełnia kieszenie kamieniami i wchodzi do rzeki. Dwa samobójstwa. dwie sprawy dla lokalnej policji. Jednak gdy okazuje się. że zmarli byli nosicielami zmutowanego wirusa. śledztwo przejmuje FBI i wywiad wojskowy. Przydzielona do sprawy agentka Maggie O’Dell nawiązuje współpracę z Ryderem Creedem. wyspecjalizowanym ratownikiem. W toku śledztwa trafiają na ślad głęboko zakonspirowanego spisku. który może doprowadzić do zagłady. Zegar tyka. czasu jest coraz mniej. a przeciwnik wynalazł skuteczną metodę zarażenia ogromnej liczby ludzi. Jutro może być za późno

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 19.99


Placówka postępu

Autor: Joseph Conrad

Placówka postępu Josepha Conrada to utwór. który jest postrzegany jako pierwowzór Jądra ciemności. Oba te dzieła łączy bowiem założenie o destrukcyjnym wpływie mentalności kolonialnej na moralność.

Opowiadanie traktuje o dwóch białych. którzy przebywają w placówce handlowej w głębi Afryki. Ich jedynym zadaniem jest pobieranie od miejscowych plemion kości słoniowej. Sytuacja komplikuje się. gdy jeden z ich podwładnych uznaje. że więcej tego materiału można pozyskać. handlując żywym towarem. Europejczycy. postawieni wobec faktu dokonanego. reagują oburzeniem. Cała sytuacja uruchamia w nich jednak emocje. które w końcu doprowadzają do zbrodni.

Wydawnictwo: Wolne Lektury

Cena: 0


ISBN

9788324041862: Wydawnictwo

Format

33.99: https://woblink.com/ebook/wykleta-armia-kacper-sledzinski-28676u

Cena:korporacyjny as lynn pdf, codename panzers zimna wojna, dostojewski zbrodnia i kara, ebook online za darmo, kamizelka boleslaw prus, marks kapitał pdf, atlas świata pdf, rayven, rodzina borgiow, modele predykcyjne, jej wina i grzech, zadania z wytrzymałości materiałów, jezioro bodeńskie autor, audiobook chłopi, paulina polak, bliski wschód konflikty zbrojne, przepisy dla diabetyków książka, manus ubezpieczenie, brian tracy maksimum osiągnięć pdf, remigiusz mróz ksiązki, wiesław kotański, zwiadowcy 10, resnick halliday pdf…