Czas odnaleziony

Autor: Halina Rubin

Halina Rubin urodziła się w przededniu II wojny światowej. Z dzieciństwa pamięta dramatyczną ucieczkę w głąb Związku Radzieckiego i leśne życie wśród partyzantów. Zdołała przetrwać dzięki odwadze i zaradności swej matki. która dokonywała cudów. żeby chronić nie tylko córkę. ale i rannych żołnierzy będących pod jej opieką. Po wojnie rodzina zamieszkała w Warszawie. jednak w 1968 roku zmuszona była wyruszyć w kolejną podróż. by w dalekich krajach zaczynać życie od nowa.

Po śmierci rodziców Halina przez wiele lat nie dotykała dwóch zakurzonych pudeł z ich listami. dokumentami. zdjęciami i notatkami. Dopiero za namową córki zajrzała do nich i zaczęła odkrywać szczegóły traumatycznej historii rodzinnej. Żeby dowiedzieć się więcej. wyruszyła w intymną podróż do dawno zapomnianych miejsc. śladami swojej niezwykłej matki.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.9


Asymptoty

Autor: Przybyszewska Stanisława

Asymptoty obalają mit. wedle którego Przybyszewską interesowała wyłącznie rewolucja francuska. Tematyka powieści. nigdy dotąd niepublikowanej. jest współczesna. akcja rozgrywa się w kosmopolitycznym środowisku naukowych elit dwudziestolecia międzywojennego. Jej główny motyw to studium rozpadu małżeństwa Edy i Charlesa. bakteriolożki o międzynarodowej sławie i wypalonego zawodowo publicysty. Powieść stanowi popis erudycji Przybyszewskiej. zawiera liczne dyskusje o literaturze epoki i aktualnych wydarzeniach politycznych. W warstwie psychologicznej autorka podnosi kwestię depresji i dalekosiężnego wpływu stresu pourazowego na człowieka. relacji dorosłej córki z ojcem. problemów pojawiających się w związkach słabych emocjonalnie mężczyzn z silnymi kobietami-intelektualistkami oraz wpływu prob

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Biała Księga. Blockchain

Autor: Paweł Oksanowicz

Na czym polega „rewolucja blockchain” i kogo konkretnie dotyczy? Jak zmieni modele biznesowe. finanse firm i jak wpłynie na życie pojedynczych ludzi? Będzie ułatwieniem czy zagrożeniem?

Technologia blockchain wymusza liczne zmiany w sposobach zawierania. rozliczania i zapisywania transakcji. To system. który zaczyna wpływać na oblicze wielu branż. Z technologiami blockchain eksperymentują już nie tylko instytucje finansowe. Coraz bardziej interesują się nimi przedstawiciele branż związanych z cyberbezpieczeństwem. ubezpieczeniami. medycyną. logistyką. energetyką. FMCG. a także administracja państwowa i samorządowa.

W książce zaprezentowano nie tylko wady i zalety nowej rewolucji. ale też wypowiedzi wybitnych ekspertów.

69: https://woblink.com/ebook/sztuka-czy-biznes-dorota-zaglewska-138298u

Cena:podstawy dydaktyki ogólnej kupisiewicz pdf, mieczyslaw pawlikowski, upadek komunizmu w europie, lolek skosowski, swoboda wypowiedzi, james rollins burza piaskowa, ziemkiewicz rafal, jacek klawe, william stern, blanka lipińska kolejne 365 dni, oto człowiek, zbrodnia i kara online, tiger 3 podręcznik, międzynarodowe stosunki gospodarcze pdf, szydełkowanie dla początkujących, nauka rysowania dla dzieci książka, milska wrzosińska, pozłacana rybka bohaterowie, michal balucki, tabela z czasownikami nieregularnymi angielski pdf, l frank baum…