AnieleNIE

Autor: Lidia Stefek

Lidia Stefek – chrześcijanka. ‚AnieleNie’ jest zbiorem opowieści zainspirowanych Biblią. To współczesne. śmiałe i oryginalne wyobrażenia Autorki na temat istot niebiańskich. których istnienie w rożnych sytuacjach splata się z losami mieszkańców Będzina. Anioły. ich natura. posłannictwo. związane z nimi historie są jedynie pretekstem. by pokazać o wiele więcej.

Podróżniczka. Twórczyni bloga podróżniczo-kulturalnego ‚Świat to za mało’. Prowadzi wykłady i prelekcje podróżnicze dla szkół. bibliotek. miejsc związanych z ogólnie pojętą turystyką i kulturą. Podstawową misją Lidii jest przybliżanie i dokumentowanie piękna świata poprzez bliskie turystyce dziedziny na przykładzie autorskich zdjęć i przeżyć przywiezionych z różnych zakątków globu.

Miłośni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Mój mąż i ja

Autor: Ingrid Seward

Elżbieta pokochała Filipa od pierwszego spotkania. On był jedynym aktem jej rebelii. Ona – jego jedynym aktem poddania. – Allison Pearson. Telegraph Ona – młoda i z królewskiego rodu. On – przystojny. ale dużo uboższy młodzieniec w marynarskim mundurze z monarszej rodziny z dalekiego. małego kraju. Brzmi bajkowo? Ta książka to prawdziwa opowieść o związku wbrew wszystkim. nawet wbrew samemu sobie. O szczerym uczuciu. które musi iść w parze z dyktatem konwenansów. O rozczarowaniu. kiedy już wiadomo. że nawet życie prawdziwej księżniczki nie jest bajką. Jest to także opowieść o niebywałej sile kobiety. która rządzi Wielką Brytanią od ponad 60 lat. królowej. która przetrwała 13 premierów i wytrwała na tronie całą epokę. gwarantując stabilność swojej monarchii i swojego małżeństwa. Dziś. gdy świat obserwuje ślub i początki małżeństwa księcia Harry’ego. warto wrócić myślą do dni w 1947 roku. gdy w opactwie Westminster zaczęła się wspólna droga Elżbiety i Filipa. Autorka książki. mająca od lat dostęp do prywatnych kręgów brytyjskiej monarchii. po mistrzowsku ukazuje detale życia. arystokratyczne zwyczaje i psychologiczne uwarunkowania. które składają się na niesłabnący czar brytyjskiego tronu. Jej książka jest świetnym uzupełnieniem spojrzenia na prywatne życie Elżbiety i Filipa. które zapewnił serial The Crown.

Wydawnictwo: Feeria

Szacuje się. że co 20 min z powierzchni Ziemi znika jeden gatunek roślin lub zwierząt. często zanim jeszcze zdążyliśmy go poznać. Wymierają geny. gatunki oraz ekosystemy. a tym samym zanika bioróżnorodność. która odgrywa tak istotną rolę w utrzymaniu równowagi życia na zamieszkiwanej przez nas wszystkich planecie. Czy da się pogodzić postęp technologiczny z ochroną środowiska? W jakim stopniu nasze decyzje żywieniowe wpływają na zróżnicowanie gatunków? Jak docenić bioróżnorodność w swoim najbliższym otoczeniu?

Wydawnictwo: Znak

18.68: https://woblink.com/ebook/pelna-kontrola-alan-sasinowski-125408u

978836344: Kopel Piżyc

Za mną idzie młoda kobieta. Na plecach nosi tłumok. Niemiec z szatańskim uśmiechem podchodzi do niej. podnosi pejcz i wali w plecak. Rozlega się straszny krzyk ukrytego dziecka. Niemiec wyrywa kobiecie maleństwo i ciska je wraz z tłumokiem pod ścianę. Nieszczęsna chce iść za dzieckiem. Oprawca zatacza się wprost ze śmiechu. bawi go to. Uderzeniem kolby wpycha siną z rozpaczy kobietę z powrotem do szeregu”.

z pamiętnika Mirki Piżyc

Na książkę składają się pisma ojca i córki: Kopla i Mirki Piżyców. którzy sporządzali swoje notatki po ucieczce z warszawskiego getta. w ukryciu po stronie aryjskiej. Kopel był syjonistą. działaczem społecznym. w getcie współorganizował szkolnictwo hebrajskie i chór d

Wydawnictwo: INFOR

Żydzi w powstańczej Warszawie

Autor: Barbara Engelking

Jak dotąd tylko nieliczni historycy powstania upominali się o pamięć o wkładzie Żydów w czyn zbrojny walczącej Warszawy. Niewielu autorów poświęcało swoją uwagę tym z nich. którzy znaleźli się wśród ludności cywilnej. Niniejsza książka wypełnia tę lukę.

Składa się ona z dwóch zasadniczych części. Pierwsza dotyczy udziału Żydów w walce. druga zaś losu ludności cywilnej w ogarniętej powstaniem Warszawie oraz tych. którzy po kapitulacji zdecydowali się pozostać w gruzach miasta. Obie te perspektywy „wojskowa“ i „cywilna“ choć w wielu miejscach krzyżują się ze sobą. przynoszą odmienne problemy

Aby możliwie najwierniej odtworzyć losy Żydów w powstańczej Warszawie autorzy wykorzystali wsze

19.9: https://woblink.com/ebook/zespol-4-koszty-wedlug-rodzajow-i-ich-rozliczenie-zespol-5-koszty-wedlug-typow-dzialalnosci-i-ich-rozliczenie-po-zmianach-izabela-motowilczuk-jan-charytoniuk-125296u

Cena: Jan Charytoniuk