AnieleNIE

Autor: Lidia Stefek

Lidia Stefek – chrześcijanka. ‚AnieleNie’ jest zbiorem opowieści zainspirowanych Biblią. To współczesne. śmiałe i oryginalne wyobrażenia Autorki na temat istot niebiańskich. których istnienie w rożnych sytuacjach splata się z losami mieszkańców Będzina. Anioły. ich natura. posłannictwo. związane z nimi historie są jedynie pretekstem. by pokazać o wiele więcej.

Podróżniczka. Twórczyni bloga podróżniczo-kulturalnego ‚Świat to za mało’. Prowadzi wykłady i prelekcje podróżnicze dla szkół. bibliotek. miejsc związanych z ogólnie pojętą turystyką i kulturą. Podstawową misją Lidii jest przybliżanie i dokumentowanie piękna świata poprzez bliskie turystyce dziedziny na przykładzie autorskich zdjęć i przeżyć przywiezionych z różnych zakątków globu.

Miłośni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


Mój mąż i ja

Autor: Ingrid Seward

Elżbieta pokochała Filipa od pierwszego spotkania. On był jedynym aktem jej rebelii. Ona – jego jedynym aktem poddania. – Allison Pearson. Telegraph Ona – młoda i z królewskiego rodu. On – przystojny. ale dużo uboższy młodzieniec w marynarskim mundurze z monarszej rodziny z dalekiego. małego kraju. Brzmi bajkowo? Ta książka to prawdziwa opowieść o związku wbrew wszystkim. nawet wbrew samemu sobie. O szczerym uczuciu. które musi iść w parze z dyktatem konwenansów. O rozczarowaniu. kiedy już wiadomo. że nawet życie prawdziwej księżniczki nie jest bajką. Jest to także opowieść o niebywałej sile kobiety. która rządzi Wielką Brytanią od ponad 60 lat. królowej. która przetrwała 13 premierów i wytrwała na tronie całą epokę. gwarantując stabilność swojej monarchii i swojego małżeństwa. Dziś. gdy świat obserwuje ślub i początki małżeństwa księcia Harry’ego. warto wrócić myślą do dni w 1947 roku. gdy w opactwie Westminster zaczęła się wspólna droga Elżbiety i Filipa. Autorka książki. mająca od lat dostęp do prywatnych kręgów brytyjskiej monarchii. po mistrzowsku ukazuje detale życia. arystokratyczne zwyczaje i psychologiczne uwarunkowania. które składają się na niesłabnący czar brytyjskiego tronu. Jej książka jest świetnym uzupełnieniem spojrzenia na prywatne życie Elżbiety i Filipa. które zapewnił serial The Crown.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 32.9


:

Szacuje się. że co 20 min z powierzchni Ziemi znika jeden gatunek roślin lub zwierząt. często zanim jeszcze zdążyliśmy go poznać. Wymierają geny. gatunki oraz ekosystemy. a tym samym zanika bioróżnorodność. która odgrywa tak istotną rolę w utrzymaniu równowagi życia na zamieszkiwanej przez nas wszystkich planecie. Czy da się pogodzić postęp technologiczny z ochroną środowiska? W jakim stopniu nasze decyzje żywieniowe wpływają na zróżnicowanie gatunków? Jak docenić bioróżnorodność w swoim najbliższym otoczeniu?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 14.9


ISBN

9788365778925: Wydawnictwo

Format

18.68: https://woblink.com/ebook/pelna-kontrola-alan-sasinowski-125408u

Cena:


ISBN

978836344: Kopel Piżyc

Za mną idzie młoda kobieta. Na plecach nosi tłumok. Niemiec z szatańskim uśmiechem podchodzi do niej. podnosi pejcz i wali w plecak. Rozlega się straszny krzyk ukrytego dziecka. Niemiec wyrywa kobiecie maleństwo i ciska je wraz z tłumokiem pod ścianę. Nieszczęsna chce iść za dzieckiem. Oprawca zatacza się wprost ze śmiechu. bawi go to. Uderzeniem kolby wpycha siną z rozpaczy kobietę z powrotem do szeregu”.

 z pamiętnika Mirki Piżyc

Na książkę składają się pisma ojca i córki: Kopla i Mirki Piżyców. którzy sporządzali swoje notatki po ucieczce z warszawskiego getta. w ukryciu po stronie aryjskiej. Kopel był syjonistą. działaczem społecznym. w getcie współorganizował szkolnictwo hebrajskie i chór d

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 19.9


Żydzi w powstańczej Warszawie

Autor: Barbara Engelking

Jak dotąd tylko nieliczni historycy powstania upominali się o pamięć o wkładzie Żydów w czyn zbrojny walczącej Warszawy. Niewielu autorów poświęcało swoją uwagę tym z nich. którzy znaleźli się wśród ludności cywilnej. Niniejsza książka wypełnia tę lukę.

Składa się ona z dwóch zasadniczych części. Pierwsza dotyczy udziału Żydów w walce. druga zaś losu ludności cywilnej w ogarniętej powstaniem Warszawie oraz tych. którzy po kapitulacji zdecydowali się pozostać w gruzach miasta. Obie te perspektywy „wojskowa“ i „cywilna“ choć w wielu miejscach krzyżują się ze sobą. przynoszą odmienne problemy

Aby możliwie najwierniej odtworzyć losy Żydów w powstańczej Warszawie autorzy wykorzystali wsze

19.9: https://woblink.com/ebook/zespol-4-koszty-wedlug-rodzajow-i-ich-rozliczenie-zespol-5-koszty-wedlug-typow-dzialalnosci-i-ich-rozliczenie-po-zmianach-izabela-motowilczuk-jan-charytoniuk-125296u

Cena: Jan Charytoniuk


ISBN

9788380755215: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/to-jedno-zdjecie-dorota-milli-126659u

Cena:hanna makurat, manewry milosne, syreny anna langner, ziemia jałowa, zachwa, pamiętnik z powstania warszawskiego rodzaj literacki, kultura muzułmańska, grzegorz teresiński, matura angielski ćwiczenia pdf, biomedyczne podstawy rozwoju, august comte filozofia, boyne, ten dzień blanka lipińska docer, max czornyj ślepiec, mały atlas anatomiczny aleksandrowicz, red monika, ali nino, polacy w armii kajzera, test kwiat kalafiora…