Baśnie norweskie

Autor: Dariusz Muszer

Baśń ludowa to anonimowy tekst prozatorski. opowiadający o cudownych. nadzwyczajnych wydarzeniach. Czas i miejsce akcji pozostają nieokreślone. bohaterowie swobodnie przekraczają granice między światem realnym a nadnaturalnym i najdalsze odległości potrafią pokonywać w mgnieniu oka.

Nad opowiedzeniem ‚Baśni norweskich’ Dariusz Muszer pracował z przerwami od 1991 roku. wielokrotnie w tym czasie odwiedzając Norwegię w celu kwerendy. Proponowany zbiór zawiera 90 najbardziej reprezentatywnych utworów. wybranych z istniejącego kanonu baśni norweskich. całkowicie na nowo opowiedzianych i w większości dotąd nie prezentowanych polskojęzycznemu czytelnikowi. Niniejsze wydanie jest więc niespotykane na polskim rynku książkowym. przedstawia ludowe baśnie norweskie w postaci najbardz

59: https://woblink.com/ebook/swinie-w-kinie-krzysztof-trojanowski-138307u

Cena:


ISBN

9788365979353: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/lacinska-wyspa-bogumil-luft-agnieszka-knyt-anna-richter-138391u

Cena:


Wydawnictwo

Stacja 7: Format

139438

https://woblink.com/product-publication/download/139438/epub: 1

Cena:biochemia lippincott, wieslaw kot, renata szczepanik, poradnik lekarza poz, noszczyk chirurgia repetytorium, mowa ciała joe navarro, remigiusz mróz chyłka tom 8, dynastia piastów, środki wziewne, spod zamarzniętych powiek pdf, scenarzyści, audiobook dla młodzieży, jacek reiner, mroz wyrok, teresa taczanowska, podstawy zarządzania organizacjami griffin pdf, zakochane zakopane, joanna morea, 1000 słów angielski pobierz, źródła informacji o przestępstwie, ulisses audiobook, zdrada kontrolowana, dieta sirtfood pdf, marek dziekan, kiedy twoja złość krzywdzi dziecko ebook…