24.9: https://woblink.com/ebook/pulapka-lilja-sigurdardottir-134580u

Geografia fizyczna świata

Autor: Jerzy Markowski

Podręcznik zawiera podstawową wiedzę z zakresu regionalnej geografii fizycznej. Znajdują się w nim opisy i krótkie charakterystyki regionów fizycznogeograficznych świata w obrębie kontynentów: Europy. Azji. Afryki. Ameryki Północnej. Ameryki Południowej. Australii i Oceanii. Antarktydy według schematu:

nazwa kontynentu i jego cechy szczególne położenie geograficzne morskie granice kontynentu granice lądowe poziome ukształtowanie powierzchni typy wybrzeży pionowe ukształtowanie powierzchni budowa geologiczna i rozwój rzeźby klimat wody gleby roślinność Omówiona została również budowa geologiczna i ukształtowanie dna oraz klimat. temperatura wód powierzchniowych. zasolenie i prądy morskie akwenów wchodzących w skład Oceanu Światowego. czyli Oceanu Atlan

30: https://woblink.com/ebook/zapadnia-zbigniew-kosiorowski-135673u

Nieczuły rozpustnik

Autor: Lisa Kleypas

Devon Ravenel. czarujący londyński rozpustnik i hulaka. odziedziczył właśnie majątek i hrabiowski tytuł. Ten niespodziewany awans niesie jednak za sobą przykre zadania i obowiązki… oraz sporo niespodzianek. Okazuje się. że zaniedbany majątek to finansowa pułapka. a w rezydencji nadal mieszkają trzy niewinne siostry poprzedniego gospodarza i… Kathleen – lady Trenear. piękna młoda wdowa. która nie ustępuje Devonowi determinacją ani rozumem.
Kathleen dobrze wie. że nie powinna ufać takiemu bezwzględnemu łotrowi jak Devon. Jednak żadne z nich nie potrafi się oprzeć pożądaniu. które przyciąga ich do siebie z siłą magnesu – od pierwszej chwili. gdy wdowa trafia w jego ramiona. hrabia poprzysięga sobie. że zrobi wszystko. by ją zdobyć. Kathleen ulega uwodzicielskim sztuczkom. pozostaje więc tylko jedno pytanie:
Czy zapanuje nad porywami serca i nie odda go w niewolę najniebezpieczniejszemu człowiekowi. jakiego kiedykolwiek znała?

Misterna. elegancka i niezwykle romantyczna intryga. doskonałe postaci drugoplanowe oraz epilog. który sprawi. że czytelnicy będą niecierpliwie czekać na ciąg dalszy.
Świetny początek serii pióra autorki. której nie wolno tracić z oczu.
‚Kirkus Reviews’

Wnikliwa charakterystyka postaci. sugestywna seksualna chemia. szczypta ironicznego humoru i urzekający główny bohater tworzą fantastyczną mieszankę. która wprawia w zachwyt legiony wielbicieli autorki. uradowanych jej triumfalnym powrotem do romansu historycznego.
‚Booklist’

Parada trójwymiarowych postaci. które już przy pierwszym spotkaniu podbijają serce czytelnika. oraz wielowarstwowa intryga. która pozwala tymże postaciom rozwijać się z rozdziału na rozdział. nie pozwolą wielbicielom romansów oderwać się od tej wciągającej. uroczej historii. (…) Ta cudowna. fascynująca książką jest pierwszą z nowej wiktoriańskiej serii powieści Kleypas o rodzinie Ravenelów.
‚Library Journal’

Czytelnicy poznają niezapomniane postaci i ich oryginalne osobowości dzięki zachwycającej narracji okraszonej błyskotliwymi dialogami i zmysłowymi opisami. Jednak tym. co najbardziej intryguje i urzeka czytelników. jest przemiana bohaterów i ich motywacji. która każe zarezerwować dla tej książki specjalne miejsce w biblioteczce.
RT Book Reviews

Lisa Kleypas (ur. 1964) – bestsellerowa amerykańska pisarka. laureatka nagrody RITA. autorka licznych współczesnych i historycznych romansów. które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. Autorka mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

24.9: https://woblink.com/ebook/zdrowe-odkwaszanie-hermann-straubinger-135147u

Miłość po przejściach. Jak zbudować szczęśliwy związek

Autor: Liszewska Elżbieta