Zakazana Historia 9

Autor: Leszek Pietrzak

Już po raz dziewiąty dr Leszek Pietrzak przedstawiazbiór artykułów i esejów dotyczących najnowszej historii Polski. Wszystkie mają jeden wspólny mianownik: odkłamują najnowszą historię Polski lub pokazują mało znane. ale chwalebne zdarzenia.Jerzy Giedroyć mawiał. że mało. który naród ma takzakłamaną historię jak Polska. Ma to uzasadnienie. Jakzauważył w kultowej książce „Rok 1984 r.” George Orwell. kto kontroluje przeszłość decyduje o przyszłości. Dlatego proces odkłamywania najnowszej historii Polski i zapełniania białych plan przebiega bardzo wolno. Dr Pietrzak pisząc teksty korzysta nie tylko z warsztatu historyka. Przez lata po 1990 r. pracował dla polskich tajnych służb (Urząd Ochrony Państwa). likwidował przesiąknięte sowieckimi wpływami Wojskowe Służby Informacyjne.a także jako

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 19.9


ISBN

9788375167986: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/nie-znacie-mnie-susan-may-warren-iwona-janiak-12100u

Cena:


Afrykańskie państwo Kilindich w XVIII i XIX wieku

Autor: Marek Pawełczak

Książka dotyczy historii państwa Kilindich. leżącego w górach Usambara w Afryce Wschodniej. na obszarze dzisiejszej Tanzanii. Autor próbuje odpowiedzieć na pytania wiążące się z powstaniem i funkcjonowaniem tego państwa okresie od połowy XVIII wieku do utraty niepodległości w 1895 roku. Praca opiera się na założeniach. że państwo Kilindich funkcjonowało dzięki – dającej korzyści obu stronom – swoistej umowie społecznej. zawartej pomiędzy lineażem panującym rodu Kilindich a wspólnotami plebejskimi. Odtwarzając układ sił i rozkład ciężarów związanych z utrzymaniem instytucji państwa. autor odczytał treść tej umowy i sposób. w jaki interpretowali ją uczestnicy.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 12.5


ISBN

9788393877621: Wydawnictwo

Format

14.99: https://woblink.com/ebook/jezyk-angielski-metoda-skojarzen-michael-gruneberg-patrycja-kaminska-12052u

Cena: Patrycja Kamińska


Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Autor: Charles Bukowski

Opowiadania z tego tomu stanowią kwintesencję twórczości Bukowskiego; z bezwzględną szczerością. bez upiększania opisuje w nich jedyny świat. w którym czuł się swojsko – i on. i wytwory jego literackiej wyobraźni – świat pijaków. dziwek. rozmaitych wykolejeńcow i outsiderów.

„Jego proza. jak stwierdził. zawierała wszystko: Coś dla rewolucjonistów. coś dla reakcjonistów. coś dla miłośników dramatu. nawet coś dla intelektualistów. a mimo to była zrozumiała. Dla ‘klasy robotniczej’ zachodniego świata stała się nawet czymś w rodzaju Ewangelii. Słowem objawionym.”

Artur Żmijewski. ‚Elle’. 1997. nr 7

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 21neofici polscy, agnieszka gmitrowicz, andrzej pastwa, proxima baxter, niegrzeczny szef whitney g pdf, bohdan głębocki, foxhole court, toksyczni ludzie książka, marcin kałduński, książki informatyka, alexandre dumas czarny, emancypacja kobiet lalka, o rozkoszy, joanna handerek, bralczyk książki, pracownik umysłowy…