Raz mnie widzisz. raz nie widzisz i inne eseje o dizajnie

Autor: Michael Bierut

Żyjemy w świecie zalewanym półprawdami. często pięknie opakowanymi. Intensywny namysł nad formami. jakie przyjmują idee. jest zatem być może najważniejszym rodzajem refleksji.

Któż mógłby być lepszym przewodnikiem po świecie współczesnego projektowania graficznego. dizajnu i reklamy. jeśli nie jeden z najważniejszych współczesnych projektantów. były przewodniczący AIGA (American Institute of Graphic Arts). partner w największej na świecie niezależnej agencji projektowej Pentagram i uczeń legendarnego Massima Vignellego? Bierut z dowcipem. energią i niespożytą dociekliwością w ponad pięćdziesięciu barwnych esejach przygląda się projektowaniu graficznemu. które w ciągu ostatnich dekad ze specjalistycznej dziedziny przeobraziło się w fenomen. o którym każdy ma swoje zdanie (kiedy ostatnio krytykowaliście zmianę jakiegoś logo?).

Od opowieści o pierwowzorach postaci serialu Mad Men. przez fascynującą relację z pracy przy kampanii prezydenckiej Hillary Clinton. po nauki. jakie na temat projektowania autor wyciągnął z serialu Rodzina Soprano – głos Bieruta jest zaskakujący. błyskotliwy. wnikliwy.

Jeśli projekt jest dobry. to czy klienci natychmiast się na nim nie poznają? – spytałem. Mój szef długo przyglądał mi się w milczeniu. Potem łagodnie i z niemałym współczuciem poklepał mnie po ramieniu: biedny mały.(fragment)

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 36


Miesięcznik ZNAK nr 760

Autor: autor zbiorowy

‚Teologowie i uczeni od wieków pisali. że istnieją dwie Księgi. w których Bóg objawia się człowiekowi: Pismo Święte i Natura. Echa tej metafory słyszymy do dziś. gdy mowa o „odczytywaniu” ludzkiego genomu. Wizja „dwóch Ksiąg” może być piękną ilustracją zbieżnych dążeń wiary i nauki. ale i świadectwem tego. jak obchodzono dawną kościelną cenzurę – odważne poszukiwania długo trzeba było osłaniać religijną metaforyką. Jak wyglądają dziś relacje między nauką a religią?’

Wydawnictwo: Znak

Cena: 14.9


Profesor Andrews w Warszawie. Wyspa

Autor: Olga Tokarczuk

Oko w oko z niespodziewanym. Dwie historie ludzi. którzy przestali być pewni tego. co dzieje się wokół nich. kim są. Ich świat w jednej chwili wywrócił się do góry nogami.

Olga Tokarczuk – ceniona na świecie i wielokrotnie nagradzana polska pisarka. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków. Za wydanie Biegunów w języku angielskim otrzymała wraz z tłumaczką Jennifer Croft Międzynarodową Nagrodę Bookera 2018. uznawaną za jedną z najważniejszych literackich wyróżnień obok Nobla. Dwukrotnie uhonorowana Nagrodą Literacką Nike za powieści Bieguni (2008) i Księgi Jakubowe (2015). Wśród niezwykle wielu prestiżowych nagród. które jej przyznano. znajdują się m.in. niemiecka nagroda dla książek z Europy Środkowej i Wschodniej Brücke Berlin-Preis. słoweńska Nagroda Literacka Europy Środkowej Vilenica oraz Międzynarodowa Nagroda Literacka Kulturhuset Stadsteatern w Sztokholmie – wyróżnienie dla książek przetłumaczonych na język szwedzki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 15.9


https://woblink.com/product-publication/download/129551/pdf

1: Autor

:

Cena:


Czerwone zegary

Autor: Leni Zumas

W tej napisanej z polotem powieści aborcja po raz kolejny jest w Ameryce nielegalna. zapłodnienie in vitro zostaje objęte zakazem. a Poprawka o Osobowości przyznaje prawo do życia. wolności i posiadania każdemu embrionowi. W małym nadmorskim miasteczku w stanie Oregon pięć zupełnie różnych kobiet boryka się w tej zupełnie nowej rzeczywistości z odwiecznymi pytaniami dotyczącymi macierzyństwa. tożsamości i wolności.

Ro. singielka. nauczycielka w liceum. stara się o dziecko i pisze równocześnie biografię Eivør. mało znanej dziewiętnastowiecznej polarniczki. Susan jest sfrustrowaną matką dwójki dzieci tkwiącą w rozpadającym się małżeństwie. Mattie jest adoptowaną córką kochających rodziców i jedną z najlepszych uczennic Ro. a kiedy się dowiaduje. że jest w ciąży. nie ma się do kogo zwrócić. Gin natomiast jest utalentowaną mieszkającą w lesie homeopatką. lub „znachorką”. która łączy losy wszystkich tych bohaterek. gdy zostaje aresztowana i osądzona w ramach zaciekłego polowania na czarownice w nowoczesnym wydaniu.

Leni Zumas napisała również Farewell Navigator: Stories i The Listeners. powieść. za którą w 2013 roku otrzymała Oregon Book Award. Dorastała w Waszyngtonie. a obecnie mieszka w Portland w stanie Oregon. gdzie uczy pisarstwa kreatywnego na Uniwersytecie Stanowym. Interesuje się mapami. statkami. bębnami i wszystkim. co nietypowe.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 32.99


ISBN

9788365973658: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com

Cena:fizjologia człowieka zintegrowane podejście pdf, fokus 3 niemiecki, delavigne, bestia olga sawicka, piotr kąkol, osho książki pdf, dawkins bóg urojony, kieruj swoim życiem, ania z zielonego wzgórza pdf, ważka sprawa, arkadiusz karwacki, 5 języków miłości pdf, karolcia, sposób na elfa audiobook chomikuj, rzecz o sowach, krystyna koziołek, ile lat odyseusz wracał do itaki, magdalena kotowska, metodyka pracy sędziego w sprawach cywilnych pdf, bezpieczeństwo energetyczne pdf, martwe dusze gogol, dead island legendarne bronie…