Tu i teraz

Autor: Tomasz Kieres

Czasem trzeba zniszczyć całe życie. aby móc zbudować nowe…

Monika i Michał. trzydziestokilkulatkowie. od lat pracują w jednej firmie i znają się jak łyse konie. Są przyjaciółmi z pracy. choć prywatnie rzadko się spotykają. Gdy lecą na planowaną od dawna delegację do Pragi. nie przypuszczają. że te kilka dni przewróci ich życie do góry nogami. Targani namiętnością. tęsknotą. a jednocześnie poczuciem winy i świadomością krzywdy wyrządzonej swoim najbliższym. zadają sobie pytanie. czy uczucie. które ich połączyło. jest prawdziwe. Czy to nie jest tylko miłostka. przygoda pod wpływem okoliczności. odskocznia od codziennego życia? Czy liczy się tu i teraz. czy mają prawo zniszczyć swoje małżeństwa i rodziny?

– […] myślę. że moglibyśmy być szc

27: https://woblink.com/ebook/sand-ewelina-trojanowska-34593u

Cena:


Mieszkający przy torach i inne opowiadania

Autor: Aleksander Cywiński

Oswajanie szaletu. zakopana szczęka i trzej przywódcy świata na polskich bezdrożach…

Polska po roku 1989. Co kilka lat zmieniają się władze – zawsze tak samo skorumpowane. Gdzieś buduje się nowy niemiecki market. gdzieś zdarza się kolejny ludzki dramat – choroba. śmierć. bieda… Bez kumoterskich powiązań zwykły. choć wykształcony. człowiek może liczyć co najwyżej na pracę w miejskim szalecie. Wspomnienia z Powstania i lat komunistycznych paraliżują życie starszych. a sprawiedliwość znana jest już chyba tylko z nazwy partii politycznej.

Taką rzeczywistość w dziewięciu znakomicie skomponowanych opowiadaniach przedstawia Aleksander Cywiński. W zróżnicowanych tematycznie tekstach nie brakuje ironii. sarkazmu. żartu i wzruszeń.

29: https://woblink.com/ebook/krolowie-plagiatu-roman-cupal-34587u

Cena:


Od modernizmu w kierunku ekspresji narodowej tożsamości Wokół konepcji sztuki Stanisława Szukalskiego

Autor: Dorota Chudzicka

Przedmiotem książki jest twórczość i postawa artystyczna rzeźbiarza i rysownika Stanisława Szukalskiego (1893-1987). które kształtowały się podczas pobytu artysty w Stanach Zjednoczonych w latach 1913-1923. Autorka opisuje koncepcję sztuki i przypisaną w niej rolę artysty w społeczeństwie. artykułowaną przez Szukalskiego w początkowym okresie twórczości w trakcie jego pobytu w Chicago. Charakteryzuje znaczenie tej koncepcji dla konsolidujących się modernistycznych środowisk i wypracowanych wśród nich założeń twórczych oraz ukazuje jej ewolucję w kierunku formuły sztuki narodowej w latach 20. i 30. XX wieku. Jedną z wysuwanych tez jest konstatacja. że artysta był postacią na wskroś nowoc

49: https://woblink.com/ebook/a-sense-of-form-the-art-of-david-bomberg-dominika-buchowska-34843u

Cena:nauka chodu, eutanazja pdf, testy matematyczne klasa 3 do wydruku, konstytucja 1997 pdf, ksiazki w pdf, erp sap, perswazyjny poker, ibuk.pl, basia grabowska, przetwarzanie i analiza danych w języku python, status pracownika samorządowego, zbiór zadań z fizyki dla gimnazjum pdf, instrukcja obsługi męża pdf, patrick leblanc, elex rozdziały, biały kruk stasiuk, likwidatorzy czarnobyla. nieznane historie, tron prawdy…