Podróż w stronę czerwieni

Autor: Sylwia Zientek

Fascynująca powieść drogi. Trzy przyjaciółki. Każda znalazła się właśnie na życiowym zakręcie. Zakończenie wieloletniej pracy w korporacji. rozpadające się związki. marzenia o miłości i pytania o własną tożsamość – z tym muszą się zmierzyć. Na razie postanawiają oderwać się od codzienności i wyruszają w podróż po Europie śladami tajemniczej młodopolskiej poetki Marii Komornickiej. Odwiedzają Grabów nad Pilicą. gdzie się urodziła. spędzają kilka letnich dni w niezwykłej Brugii i docierają do Paryża. W końcu nowo odkryta namiętność prowadzi je aż do gorącego Marakeszu.Tragiczny życiorys genialnej i zapomnianej Marii staje się punktem odniesienia dla współczesnych problemów przyjaciółek i jest dla nich pomocą w poszukiwaniu własnych życiowych ścieżek.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 27.9


Kibice i okolice. Leksykon

Autor: Krzysztof Penderecki

Z książki „Kibice i okolice” dowiesz się między innymi:

Jakiemu londyńskiemu klubowi kibicował (oczywiście fanatycznie) Osama bin Laden?

W jakim mieście podczas przedstawienia teatralnego aktor pytał ze sceny o wynik meczu?

Dlaczego prawdziwi stadionowi chuligani nie piją wódy tylko wodę?

Gdzie odbywają się superderby świata (wcale nie w Hiszpanii)?

Któremu piłkarzowi śpiewano z trybun: ch..j z wynikami. ważniejszy taniec z gwiazdami!

Kibice jakiej drużyny dopingują najgłośniej na świecie?

Który mamy rok według Kościoła Maradony?

Na jakim stadionie rozdaje się kibicom śpiewniki z pieśniami religijnymi?

Kto powiedział: „Tylko trzy osoby zdołały uciszyć Maracanę. Papież. Frank Sinatra i ja.”

Zawodnicy jakiego klubu słyszą

:

Cena:


Adwokat

Autor: Randy Singer

Na procesie Jezusa z Nazaretu Teofil. błyskotliwy młody assessor pochodzący z wyższych sfer Rzymu. stoi za Poncjuszem Piłatem i podszeptuje mu. by zaproponował uwolnienie Barabasza. Ta strategia obraca się przeciwko podsądnemu. Teofil na zawsze zapamiętuje widok niewinnego człowieka. niesprawiedliwie skazanego na mękę najgorszej z możliwych kar śmierci – ukrzyżowania.

Gdy Teofil wraca do Rzymu. musi się sprawdzić jako jeden z prawników Cesarstwa Rzymskiego. Przetrzymuje niebezpieczne knowania procesów o zdradę i podjętą przez okrutnego tyrana próbę pogrążenia kobiety. którą kocha. Jednak jego dążenie do zemsty pozostawia zmazę zarówno na imperium. jak i na jego niespokojnej duszy.

W końcu musi się zmierzyć z najbardziej osławionym z cezarów. broniąc Pawła sądzonego przez niepoczytalnego Nerona. Czy Teofil będzie umiał przeprowadzić obronę i uchronić przed egzekucją kolejnego niewinnego człowieka?

Książka ukazuje się w ramach serii NA OSI CZASU

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Cena: 40.9


Trylogia Saska (tom 1). Hrabina Cosel

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Losy hrabiny Anny Cosel – jednej z najsłynniejszych królewskich metres. kochanki Augusta II Mocnego.

Władca zakochał się w Annie Cosel. kiedy była żoną jednego z jego ministrów. Sprawnie i bez skrupułów przeprowadził rozwód. chciał ją bowiem mieć na własność. Przez wiele lat hrabina królowała na jego dworze. Była bardzo ustosunkowana i wpływowa. Jej silna pozycja nie odpowiadała jednak wielu ludziom z najbliższego otoczenia króla. Intrygami i plotkami doprowadzili do tego. że August odsunął ją od siebie. od dworu. a nawet od wspólnych dzieci. Ponieważ hrabina nie umiała pokornie zgodzić się na nowy romans Augusta. trafiła do więzienia. Została odcięta od rodziny. przyjaciół. towarzystwa…

Powieść wraz z „Brühlem” i „Z

19.9: https://woblink.com/ebook/popioly-powiesc-z-konca-xviii-i-poczatku-xix-wieku-stefan-zeromski-21781u

Cena:bezpieczeństwo społeczności lokalnych pdf, inwestowanie w nieruchomości książka, europejska karta samorządu terytorialnego, uwikłani chandler, plan aktywności autyzm, tekieli joanna, bajki robotów stanisław lem, agatha christie ebook, bieg zycia, sieroszewski wacław, dermatologia w praktyce pdf, anna wojnarowska, gruffalo książka, bractwo śmierci, stary człowiek i morze pdf free, marcin kałduński, diagnostyka bakteriologiczna szewczyk, monika szadkowska…