Przygoda Stasia

Autor: Bolesław Prus

Bolesław Prus. właściwie Aleksander Głowacki herbu Prus (ur. 20 sierpnia 1847 w Hrubieszowie. zm. 19 maja 1912 w Warszawie) – polski pisarz i publicysta okresu pozytywizmu. Twórczość prozatorska Bolesława Prusa należy do największych osiągnięć literatury polskiej. Najbliższa jest pracom takich pisarzy jak Karol Dickens i Anton Czechow. Początkowo Prus prezentował nurt pozytywistyczny. później obrał kierunek realistyczny.

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


:

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


Upiorny narzeczony

Autor: Washington Irving

Washington Irving (ur. 3 kwietnia 1783 w Nowym Jorku. zm. 28 listopada 1859 w Tarrytown) – amerykański pisarz i historyk. twórca amerykańskiej prozy romantycznej. a także dyplomata.

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


Uczone fantazye

Autor: Wojciech Dzieduszycki

Dzieło Wojciecha Dzieduszyckiego. Wojciech Dzieduszycki to hrabia. polski aktor. śpiewak. dyrygent. dziennikarz. autor tekstów kabaretowych. działacz kulturalny. recenzent muzyczny i teatralny oraz inżynier.

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


Z domu niewoli

Autor: Franciszek Gawroński

Franciszek Rawita Gawroński to polski historyk i powieściopisarz. Autor powieści współczesnych. historycznych o tematyce kresowej. biografii. oraz licznych prac historycznych.

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


Rozstajne drogi

Autor: Jack London

Jack London (właśc. John Griffith Chaney). amerykański pisarza przełomu XIX i XX wieku. autor powieści i opowiadań z wątkami autobiograficznymi. London miał niezwykle barwne życie. Samouk. był m.in. gazeciarzem. trampem. kłusownikiem. marynarzem. poszukiwaczem złota w Klondike i reporterem. Jako korespondent wojenny relacjonował konflikt rosyjsko-japoński w 1905 r. i wojnę domową w Meksyku. W jego twórczości często pojawia się motyw samotnej walki człowieka z panującym porządkiem społecznym i siłami przyrody.

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0lewandowska książka, architektura murator prenumerata, nierówności społeczne w polsce, pieniądze są sexy, kapitan tadeusz wrona, wiktor osiatyński rehab, leon tyszkiewicz, grom prawdziwa historia, halama loda, wyobraźnia socjologiczna, tygodnik powszechny.pl, co to znaczy być chrześcijaninem, katarzyna dudka, meller gruzja, bp athanasius schneider…