W jednej osobie

Autor: John Irving

Czym jest „normalność”? Czy umiemy dać odpowiedź na to pytanie? I czy warto? 

Billy Abbott. narrator i główny bohater powieści. nie zaprząta sobie tym głowy. „W jednej osobie” to intymny portret pisarza biseksualisty. który wbrew utartej konwencji woli podążać wybraną drogą. To rzecz o pożądaniu. tajemnicy i poszukiwaniu własnego „ja”. z łyżką dziegciu alienacji. niespełnionej miłości i bólu dojrzewania. kiedy jest się „innym”.

Trzynasta powieść autora „Świata według Garpa” to również ponadczasowa opowieść o ważnym etapie w dziejach kultury amerykańskiej. począwszy od rygorystycznych lat pięćdziesiątych poprzez dwie dekady rewolucji obyczajowej. tragedię „plagi” AIDS aż po czasy współczesne. Opowieść o Człowieku oraz hołd złożony odrębności

28.99: https://woblink.com/ebook/pol-zycia-jodi-picoult-5415u

Cena:


Pan tu nie leżał

Autor: Joanna Bąk

‚To poezja. która nie boi się paradoksalnych point i kalamburów – świat rzeczy i świat słów przeplatają się tu niespodziewanie. realizm okazuje się podszyty surrealizmem. dystans wobec rzeczywistości raz jest ironicznie daleki. a raz boleśnie mały. Michał Rusinek Główne walory tej liryki to mądry namysł nad życiem. doświadczanie świata i wartości. w które warto wierzyć. Próba autobiografii – znaczący głos przeciw alienacji. wyjaławiającemu odosobnieniu. Poszukiwanie ścieżki prowadzącej do Domu. A w sferze formy: wyraźnie własny warsztat. oszczędność słów. zmysł kompozycji. twórczy stosunek do języka. Czegóż chcieć więcej? Ta poetka jeszcze niejednym nas zadziwi… Krzysztof Lisowski Wiersze Joanny Bąk intrygują. Są grą (kapitalny wiersz pod tym tytułem!) z Tajemnicą. z Mówieniem. które więcej zasłania niż odsłania; wścibską próbą zajrzenia pod podszewkę Oczywistego. Podoba mi się podejrzliwość autorki w stosunku do języka i do uczuć. które zbyt łatwo uciekają się w stronę frazesów i „gotowców”. Wiersze z tomiku „Pan tu nie leżał” są wieloznaczne. można do nich wielokrotnie wracać. Najczęściej trud rozszyfrowania jej lingwistycznych szarad okazuje się opłacalny. Józef Baran Joanna Bąk (ur. 1986 r.) – absolwentka filologii polskiej z edytorstwem i komunikacją medialną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. studium dziennikarskiego oraz podyplomowych studiów z zakresu technologii multimedialnych i grafiki komputerowej. Autorka tomiku „pomiędzy”. tekstów poetyckich. prozatorskich i dziennikarskich publikowanych m.in. w „Dzienniku Polskim”. „Akancie”. „Fragile”. „Gazecie Kulturalnej”. Laureatka licznych konkursów; otrzymała tytuł Honorowego Laureata Międzynarodowego Festiwalu Artystycznego FAMA. nominację w plebiscycie 7 Nadziei Miasta Krakowa. literacką przepustkę „Zwierciadła” za dziennik „Z perspektywy domu” czy nagrodę w ogólnopolskim konkursie JESTEM_MAM_GŁOS za tekst dramatyczny „Twoje sypialnie”. Ma na koncie wiele wystaw fotograficznych. Jedna z nich. należąca do projektu „Na miotle przez świat – Peru. Boliwia”. towarzyszyła spotkaniu z cyklu „Dorwać Mistrza” z Noblistą Mario Vargasem Llosą. Jej zdjęcia wykorzystywane są także jako ilustracje książek i czasopism.’

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12


Oltarz kości

Autor: Philip Carter

‚Norylsk na Syberii. rok 1937. Lena Orłowa. zatrudniona jako pielęgniarka w szpitalu obozowym. pomaga w ucieczce z łagru swemu ukochanemu. Nikołajowi Popowowi. Przed pościgiem chronią się w tajemniczej jaskini. ukrytej za zamarzniętym wodospadem. Obok ołtarza wzniesionego z ludzkich kości bije tu źródło wiecznej młodości – sadzawka wypełniona czarną. oleistą cieczą. Na mocy dziedzictwa przekazywanego w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie Lena jest Strażniczką ołtarza – ma dbać. by nikt nie dowiedział się o jego istnieniu. Łamiąc zakaz. podaje Nikołajowi napój z cudownego źródła. Nie wie. że jej kochanek jest w rzeczywistości oficerem stalinowskiej bezpieki. a ucieczka została sfingowana. Nie musieli go zabijać. Nigdy nie napił się z ołtarza kości… Czasy współczesne. 70 lat później. Ostatnie słowa starej bezdomnej kobiety zamordowanej w San Francisco. która od lat czekała na swego zabójcę. są kluczem do nigdy niewyjaśnionej zagadki. która odmieniła historię świata. W Galveston w stanie Teksas umierający mężczyzna na łożu śmierci przyznaje się do najsłynniejszego zamachu XX wieku. Jeden z najbogatszych ludzi świata wysyła profesjonalną zabójczynię. by odnalazła film stanowiący jedyny dowód strasznej zbrodni oraz zabiła świadków. Kalifornijska prawniczka Zoe Dmitroff otrzymuje list od nigdy niewidzianej babki. Katii Orłowej. z którego dowiaduje się. że została wyznaczona na następną Strażniczkę ołtarza kości. List zawiera też zagadkowe wskazówki dotyczące lokalizacji artefaktu. Co łączy te pozornie niepowiązane ze sobą wydarzenia z pradawną legendą. zabójstwem prezydenta Johna F. Kennedy’ego i śmiercią Marylin Monroe? Zoe i były agent rządowy Ry O’Malley wyruszają w niebezpieczną podróż do Paryża. Budapesztu i na ściśniętą mrozem Syberię. tropem zakodowanych informacji pozostawionych przez Katię. Chcą odnaleźć ołtarz i wyjaśnić mroczne tajemnice sprzed dziesiątków lat. Nie są przygotowani na to. co ich czeka…’

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 28zdania do tłumaczenia na angielski ćwiczenia pdf, tajna wojna hitlera, chemia fizyczna pigoń, król bez skrupułów chomikuj, transport miejski pdf, pancerne serce pdf, warto być przyzwoitym bartoszewski, aleksandra polewska, wiek 21, dziecko noego audiobook, gabriel glinka, kronika długosza pdf, tereza bouckova, ark survival evolved poradnik dla początkujących, ginekologia i położnictwo bręborowicz pdf, statyka zadania z rozwiązaniami pdf, możesz wyleczyć choroby autoimmunologiczne, jolanta bieńkowska, jaśnie wielmożni panowie, e book za darmo, matasek, piotr suski…