Dziewiczy rejs

Autor: Jacek Głowiński

Błędem byłoby powiedzieć. że to historia. jakich wiele: młody chłopak. zafascynowany sztuką filmową. próbuje realizować swoje marzenia. Choć jest zdolny i bystry. a jego wrodzona wrażliwość pozwala mu widzieć więcej od innych. dużo bardziej od zdobywania wiedzy w uczelnianych ławach pociągają go długie nocne imprezy i dziewczyny. których nigdy nie ma dość. Przez jego życie przetacza się mnóstwo fascynujących postaci. a każda z nich może stać się inspiracją – wystarczy tylko spojrzeć. odpowiednio ustawiając ostrość…

Ta opowieść przekona was. że rzeczywistość skrywa w sobie dużo więcej możliwości. niż się zazwyczaj wydaje. I że każdy dzień. każda minuta może być nasycona odrobiną magii – a może szaleństwa?

To miasto jest na poz

31: https://woblink.com/ebook/duchy-przeszlosci-morderstwa-z-jamnikami-jozefa-murawska-134801u

Cena:


Na normandzkim brzegu

Autor: Maria Konopnicka

Zbiór nowel Marii Konopnickiej przedstawiające społeczeństwo normandzkie. ich obyczaje i wierzenia. a w szczególności sylwetki kobiet. które odpowiadają za dom i rodzinę.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


Komisja Jakiego. Czas rozliczeń

Autor: Bartłomiej Opaliński

Książka stanowi swoistą relację z pierwszego roku prac Komisji. spojrzenie na Komisje od wewnątrz przez dwóch jej członków wywodzących się z ugrupowań politycznych. które nigdy nie rządziły w Warszawie. a więc nie miały do czynienia z problemem reprywatyzacji widzianym z perspektywy rządzących.

Książka dostarcza bogatego materiału. zawiera wiele faktów i informacji. Ustawodawca. widząc brak automatyzmu państwa i bezradność w walce z reprywatyzacją postanowił przejść na sterowanie ręczne i wprowadził regulacje doraźne. ale skuteczne. Relacja ma charakter obiektywny z elementami konstruktywnej krytyki. Autorzy obnażają kulisy działania Komisji. jej funkcjonowanie od kuchni. podejmowane decyzje. Opisują zarówno wszystko to co pozytywne jak również zwracają uwagę na niedostatki czy wręcz absurdy. na które natknęli się w pracy. Relacja ma więc charakter słodko-kwaśny.

Choć na polskim rynku wydawniczym pojawiło się już wiele pozycji poświęconych reprywatyzacji. to jednak żadna z nich nie ukazuje Komisji w tak licznych szczegółach i kulisach jej działania. Jest to relacja osób najbliżej związanych z komisja – organem rozliczającym patologie reprywatyzacyjne. będących w sercu walki z dziką reprywatyzacją. w nieustannym ogniu walki z patologiami.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 29


Problematyka metafizyczna we współczesnych naukach biologicznych. Zarys wybranych problemów i zagadnień

Autor: Marcin Rządeczka

Nauka od dawna nie jest już prostym rozszerzeniem zdroworozsądkowego obrazu świata. Nagromadzenie materiału empirycznego i poziom abstrakcji. z jakim zmierzyć się musi nie tylko adept czy amator nauk przyrodniczych. lecz nawet przeciętny konsument nauki i jej zdobyczy. sprawiają. że potrzeba filozofii jest dziś paradoksalnie równie silna. jak była przed laty na greckiej agorze. Potrzeba ta dotyczy nie tylko „filozofii w nauce”. którą uznawać można za integralny aspekt twórczej działalności badawczej. lecz także filozofii w jej funkcji podstawowej. tj. jako źródła fundamentalnych pytań o charakter praw przyrody. ontologiczną złożoność świata czy poznawalność niektórych jego elementów.

Nauki biologiczne obfitują niewątpliwie w liczne pytania filozoficzne o daleko idących konsekwencjach światopoglądowych. Czy istnieją specyficznie biologiczne prawa przyrody? Czy gatunki lub geny należą do zbioru bytów realnych? Czy mówienie o celowości w sferze przyrody ożywionej ma jeszcze jakiś nietrywialny sens? Czy zjawiska biologiczne naświetlić mogą przyczyny. ze względu na które historia ludzkości obrała taki. a nie inny tor? Czy oprócz czasu fizycznego oraz zależnego od umysłu trwania istnieje jeszcze jakiś biologiczny aspekt czasowości?

Niniejsza książka nie jest bynajmniej wyczerpującą próbą odpowiedzi na te pytania. lecz raczej skromnym przyczynkiem do szkicu możliwej drogi. którą obrać można. wkraczając do biologii z pewną dozą filozoficznie ugruntowanego entuzjazmu poznawczego.

Marcin Rządeczka – doktor filozofii. adiunkt w Zakładzie Ontologii i Teorii Poznania Instytutu Filozofii UMCS w Lublinie. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół filozofii i historii nauki ze szczególnym uwzględnieniem nauk biologicznych oraz dyscyplin pokrewnych. takich jak medycyna ewolucyjna. psychologia i epistemologia ewolucyjna oraz bioinformatyka. Członek Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego. W czasie wolnym zajmuje umysł programowaniem oraz angażuje się w popularyzację filozofii jako sekretarz Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oraz sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady Filozoficznej w Lublinie.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 40.9bogdan góralczyk książki, testy z matematyki klasa 3, beauty therapist, pokusa erin pdf, lissauer pediatria 2019, ten dzień audiobook, kindle nie widzi książek, księga przemian pdf, przerwany sen, młody technik czasopismo, sól ziemi wittlin, emigrantki, pieśń maorysów, james rollins książki, artur kijak…