17 równań. które zmieniły świat

Autor: Ian Stewart

Równania to siła życiowa matematyki i nauk ścisłych. Bez nich nie moglibyśmy poznawać świata. który nas otacza. Równania to modele tego. co obserwujemy w świecie. a ich potęga wynika z faktu. że pozwalają nam nie tylko zrozumieć. ale i kształtować rzeczywistość. „17 równań. które zmieniły świat” Iana Stewarta to historia rozwoju ludzkości opowiedziana za pomocą siedemnastu równań. 
Każdy z wybranych przez autora wzorów wyznacza punkt zwrotny w historii ludzkości. chociaż ich zapisywaniu nie towarzyszył odgłos gromu ani też nic nie zmieniało się w mgnieniu oka. 
Który z piętnastowieczn

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.9


Majątek niezastąpiony

Autor: Bogdan Kluczyński

 Choć prezentowane w „Majątku niezastąpionym” wiersze mają bardzo zróżnicowaną treść. autorowi Bogdanowi Kluczyńskiemu udało się wyłonić jedenaście działów tematycznych. poczynając od spraw dotyczących Najwyższej Instancji (czyli Bożych). poprzez myśli związane z wiarą. miłością bliźniego. sumieniem. godziwym życiem. następnie z jego własnymi doświadczeniami. Autor zdecydował się zaprezentować również i te utwory ze względu na szerszy wydźwięk zwartych w nim treści oraz sentyment do pewnych wspomnień. W dalszych częściach tomiku prezentowane są rozdziały poświęcone sprawom ostatecznym. patriotycznym. przyrodniczym. zaś w ostatnim zebrane zostały wiersze o charakterze humorystycznym. Autor sam zaznacza. że do niektórych tematów powraca jak bumerang. przedstawiając problem w in

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 9.5


Kruszynka

Autor: Dorota Gąsiorek Drzymała

Książka ta opowiada o cierpieniu. jakie doznaje mała dziewczynka chorująca na śmiertelną i rzadką chorobę. Autorka pokazuje także. w jak ciężkiej sytuacji znajdowała się jej matka. jak zachowywało się społeczeństwo. które otaczało te dwie osoby. Poprzez ten tekst pragnęła pokazać. że trzeba z odwagą przechodzić przez przeciwności losu. nie poddawać się. Okazuje się jednak. że większość ludzi woli stać obok. uciec od problemów. Chcieliby by było zawsze dobrze i idealnie. a jakieś ludzkie ‚wyjątki’ nie pasujące do reszty najlepiej odstawić na bok. Jest to kolejna książka Doroty Gąsiorek Drzymały. Dwie poprzednie to ‚Alfabet dziecka poszukującego’ oraz ‚Myśli i lęki małego człowieka’. Utwory Pani Doroty poruszają tematy związane z problemami międzyludzkimi. a zwłaszcza ukazują problemy małych dzieci. które bardzo często stają się właśnie problemami dla swoich rodziców. którzy je później porzucają. Obecną książką Autorka chce przypomnieć o ważnych wartościach. które niesie ze sobą rodzina. która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i życia człowieka. Dorota Gąsiorek Drzymała wraz z mężem prowadzi zawodową rodzinę zastępczą. Ma pod opieką trójkę dzieci. a także dwójkę własnych. już dorosłych dzieci.

Wydawnictwo: Witanet

Cena: 14.76modelowanie procesów produkcyjnych, joanna jagoda, autor komedii miarka za miarkę, dr olechowska, prace polonistyczne, wstęp do prawoznawstwa winczorek, uczta platon pdf, design po polsku, jakub basista, obrzydliwe choroby, cross sylvia day, fakt historyczny, czesław miłosz wiersze wszystkie pdf, allah akbar, rogala zapłata, prawo rzymskie pdf, infpt, simone moro barbara moro, temu misiu, cechy produktu turystycznego, ewa suwara, fonolog, książki paranormalne, zadania psychologa…