Jak kandydowałem na gubernatora

Autor: Mark Twain

Twain Mark. właściwie Samuel Langhorne Clemens (1835-1910). pisarz amerykański. Samouk. wędrowny drukarz. pilot na Missisipi. poszukiwacz złota w Nevadzie. wreszcie dziennikarz. Odbył wiele podróży po Ameryce i kilkakrotnie odwiedził Europę. wyśmiewając dumę i wyrafinowanie kulturalne mieszkańców Starego Świata. Popularność jako pisarz zyskał z chwilą opublikowania humoreski O sławnej skaczącej żabie z Calaveras (1865).

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


W Tatrach

Autor: Jerzy Lucjan Woźniak

Fenomen gór polega na zauroczeniu nimi. Otwierają nas na transcendencję. To zauroczenie – jeśli nam jest dane je zrozumieć i osiągnąć – pozostaje z reguły na całe życie. Trwa w nas jak krew i myśl. Stajemy się lepsi. uwolnieni od egzystencjalnego egoizmu. Te wiersze o tym chyba mówią. Powstawały przez wiele lat. jako efekt fascynacji górami. Przez nie patrzyłem na świat i analizowałem świat. Teraz im dziękuję za udzielenie kilku surowych i poglądowych lekcji.  To jest trzecie wydanie. Pierwsze. w kilkudziesięciu egzemplarzach – trafiło tylko do przyjaciół i znajomych – numerowane zresztą ręcznie. Drugie. miało już inną rangę. Tomik był promowany na V Zjeździe Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Zakopanem w 2001 r. Dr Antonina Sebesta – śledząca wiersze o górach przez ostatnie 25 lat pisała o nim w rec

6.52: https://woblink.com/ebook/tanie-zakupy-na-calym-swiecie-poradnik-superkupca-przemyslaw-mielcarski-3758u

Cena:


Bóg Nilu

Autor: Wilbur Smith

Starożytny Egipt pod rządami faraona Mamose jest państwem chylącym się ku upadkowi: bezlitośni bandyci pustoszą kraj. administrację toczy korupcja. w Delcie Nilu zagnieździł się uzurpator. tymczasem arystokracja pławi się w złocie i rozrywkach. Wielki wezyr Intef. faktycznie rządzący Egiptem. ma tylko jedną ambicję – zasiąść na tronie faraonów. Aby zrealizować ten cel gotów jest poświęcić jedyną córkę. piękną księżniczkę Lostris. Na drodze Intefa staje jego najbardziej zaufany niewolnik. Taita. oraz młody oficer Tanus. syn dawnego wroga wezyra. który poprzysiągł pomścić śmierć ojca. Między Tanusem a Lostris rodzi się miłość. lecz nienawiść Intefa jest równie potężna jak jego wpływy…

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 30


Krytyk jako artysta

Autor: Oskar Wilde

Oscar Fingal O’Flahertie Wills Wilde (ur. 16 października 1854 w Dublinie. zm. 30 listopada 1900 w Paryżu) – irlandzki poeta. prozaik. dramatopisarz i filolog klasyczny. Przedstawiciel modernistycznego estetyzmu. Życie Oscara Wilde’a stało się podstawą do nakręcenia dwóch filmów fabularnych: Procesy Oskara Wilde’a (The Trials of Oscar Wilde. 1960) z Peterem Finchem w roli głównej i Wilde (1997) z Stephenem Fry’em.

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


Na placu Della Scala

Autor: Giovanni Verga

Giovanni Verga (ur. 2 września 1840 – zm. 27 stycznia 1922 w Katanii) – włoski pisarz. opisujący w swych utworach życie mieszkańców wsi sycylijskiej. Twórczość Vergi określa się często mianem weryzmu. który to trend w literaturze włoskiej pozostawał pod dużym wpływem pisarzy naturalistów takich jak Émile Zola.

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0melanie milburne, historia wypraw krzyżowych, miszewski, slodkie klamstwa, sławomir kursa, max weber etyka protestancka a duch kapitalizmu, moc błogosławieństwa, piotr stalmaszczyk, mam na imię jutro, jacek hołub, manwhore tom 2 pdf, socjologia pdf, cel operacyjny, homo deus chomikuj, elektryczność i magnetyzm sprawdzian…