9788375695410

Wydawnictwo: Rafael

EPUB.MOBI

https://woblink.com/ebook/bajkowe-biografie-aleksandra-polewska-13646u: https://woblink.com/product-publication/download/13646/epub

Cena:


Wyspa czyli Christian i jego towarzysze

Autor: George Byron

Wyspa czyli Christian i jego towarzysze. The Island. or Christian and his comrades. Książka w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. A dual Polish-English language edition.Treść następującego poematu wzięta jest po części z dzieła porucznika Bligh: „Opowiadanie buntu i porwanie okrętu Bounty. na Morzu Południowym w r. 1789”. po części z Marinera: „Sprawozdanie o wyspach Tonga.The foundation of the following Story will be found partly in the account of the Mutiny on the Bounty in the South Seas (in 1789) and partly in “Mariner’s Account of the Tonga Islands.

Wydawnictwo: Armoryka

Cena: 8


Ksieni z Castro

Autor: Stendhal

‚Ksieni z Castro – L’Abbesse de Castro. Książka w dwóch wersjach językowych: polskiej i francuskiej. Version bilingue: polonaise et française. Opowieść o trudnej miłości między Eleną Campireali. młodą dziewczyną ze znakomitego rodu. a synem rabusia. Oczywiście rodzina panny nie może dopuścić do takiego związku i zamyka dziewczynę w klasztorze. Narracja – mimo iż udaje tłumaczenie starej XVI-wiecznej kroniki włoskiej. trzyma w napięciu. Kochankowie. mezalians. znakomite rody. bandyci. klasztory. tajemnicze lochy. pojedynki. skrwawiony sztylet – wszystko to znajdzie czytelnik w tej powieści.

Wydawnictwo: Armoryka

Cena: 12.3


Spacer spalonym mostem

Autor: Katarzyna Kosior

„Spacer spalonym mostem” Katarzyny Kosior to debiut literacki. w którym historia pewniej miłości staje się jedynie pretekstem do zmierzenia się z trudnymi życiowymi tematami.Adrienn. młoda. prostolinijna i wrażliwa malarka mieszkająca w Budapeszcie. poznaje niepokornego Davida. Początkowa niechęć do chłopaka szybko przeradza się w fascynację. Jednak brak rodzicielskiej. bezwarunkowej miłości. wszelkie lęki i słabości powodują. że Davidowi z trudem przychodzi odnalezienie się w świecie uczuć. dlatego postanawia on zniknąć z życia dziewczyny w momencie. kiedy uczucie między nimi wybucha z wielką siłą. Pojawiające się w głowie Adrienn miliony pytań. zmuszają ją do szukania kontaktu z chłopakiem. jednak prawdy. którą odkrywa. wolałaby chyba nigdy nie poznać. Nietypowa struktura powieści. którą charakteryzuje rozwidlenie akcji w momencie podjęcia przez Adrienn decyzji. powoduje. że czytelnik poznaje dwa scenariusze. według których potoczy się życie bohaterki. Jest to także opowieść przepełniona symbolami. a sny. których doświadcza Adrienn są busolą jej podświadomości. która próbuje ostrzec dziewczynę przed niejedną katastrofą. Które z rozwiązań wybierze Adrienn? I jak wiele jesteśmy w stanie zrobić w imię miłości dla osoby. którą kochamy?

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 22.9gospodarka wodno elektrolitowa pdf, małgorzata terlikowska, plemiona afryki, prawo karne gardocki pdf, cechy produktu turystycznego, anaruk chlopiec z grenlandii, marlena plebańska, apokalipsa wg pana jana, mark wolynn, karta badania mowy, jean francois lyotard, teraz matura polski rozszerzony, problemy mieszkania w igloo, turbulencja whitney g pdf…