Szesnastoletni Marcel trafia do odciętego od świata sanatorium położonego w dolinie pełnej niezwykłych sekretów. Oprócz choroby przybija go sytuacja rodzinna – ojciec został właśnie oskarżony o malwersacje. Marcel szybko przekonuje się. że w zamkniętej społeczności sanatorium trudno o spokojną atmosferę. Jego rówieśnicy żyją tu w świecie pełnym intryg. namiętnych uczuć. wstydliwych tajemnic i przemocy. A jednak to właśnie w Dolinie Światła Marcel dojrzeje. odzyska spokój ducha i. co najważniejsze. pozna smak gorącej. prawdziwej miłości.

Wydawnictwo: Siedmioróg

Moja mama pije

Autor: Veronique Wolf

„Moja mama pije” to historia alkoholizmu matki. widziana oczami jej córki. Dziewczynka. uczennica podstawówki. nie rozumie istoty choroby alkoholowej. Miota się między miłością a nienawiścią do własnej matki. Nie potrafi poradzić sobie z emocjami. Dzięki ojcu i wsparciu przyjaciół dojrzewa jednak do tego. by spojrzeć swoim demonom w twarz. uporać się ze wstydem i poczuciem winy. Siła utworu polega na przeniesieniu punktu ciężkości narracji z osoby uzależnionej na osoby współuzależnione. które cierpią nie mniej niż sam chory. Autorka porusza także kwestię polskich stereotypów. choćby sztandarowego przekonania. że pijącego mężczyznę można zrozumieć. ale kobieta-pijaczka to wstyd. skandal i obraza boska. A choroba nie wybiera. może dopaść każdego. Ciebie również… O Autorce: Veronique Wolf to pseudonim – autorki trzydziestu książek dla dzieci i młodzieży. kilkudziesięciu opowiadań publikowanych w prasie polskiej i zagranicznej. Pracowała z młodzieżą z rodzin patologicznych oraz z młodzieżą uzależnioną od narkotyków i alkoholu. Działała aktywnie w „Stowarzyszeniu na rzecz dzieci i młodzieży wobec zagrożeń społecznych”. Publikowała w „Co jest brane?” – piśmie dla zainteresowanych profilaktyką narkomanii. Brała udział jako wolontariuszka w programie: „Starszy Brat – Starsza Siostra”. pomagając dzieciom z problemami. Uczestniczyła też w praktycznym treningu niwelowania agresji u dzieci i młodzieży. Bazując na swoim doświadczeniu. napisała poruszającą nowelę o nałogu. Z recenzji: Każdy. kto zetknął się z alkoholizmem. powinien tę nowelę przeczytać. Każdy. kto jeszcze się z nim nie zetknął. również powinien po tę nowelę sięgnąć. A każdy. komu wydaje się. że problem alkoholizmu jego nie dotyczy. powinien bezwzględnie zapoznać się z wyznaniami córki. której mama pije. „Moja mama pije” to lektura obowiązkowa każdego Polaka. bez względu na wiek. płeć i wykształcenie. (niepijąca alkoholiczka)

Wydawnictwo: RW2010

Oranżeria rodziny Williamsów

Autor: Janusz Brzozowski

Cassandra Williams po ośmiu latach nieobecności przylatuje do rodzinnego domu w Singleton (Zachodnia Australia) na odczytanie testamentu swojego wujka Denisa. który umarł od ukąszenia przez węża. Już pierwszego wieczoru po przylocie wokół Cassandry zaczynają dziać się dziwne. wręcz niewytłumaczalne rzeczy doprowadzając ją do obłędu. Z pomocą przychodzi jej ciotka. która daje jej namiary na prywatnych detektywów – Piotra i Annę Balickich. którzy postanawiają pomoc jej wyjaśnić wiele niezrozumiałych faktów. Zaskakujące wydarzenia oraz dokonane odkrycia w budynku oranżerii przez bohaterów książki sprawiają. że od początku aż po koniec tej historii trwająca akcja trzyma w napięciu i do końca nie można być pewnym. kto jest faktycznie przestępcą. Jesteś ciekawy. kto morduje członków rodziny Wi

9.47: https://woblink.com/ebook/ogrody-zachwytu-album-poetycko-malarski-katarzyna-golabek-3706u

Podróżujemy samochodem. Angielski na wakacje. Czytaj. słuchaj i ćwicz z dzieckiem

Autor: Anna Śpiewak

Seria pod patronatem British Council i Uniwersytetu Dzieci. dostępna wyłącznie na Woblinku. „Angielski na wakacje” to pierwszy multimedialny i interaktywny zestaw do wspólnej nauki języka dla całej rodziny. opracowany z myślą o użytkownikach urządzeń takich jak tablety. smartfony i komputery. Oparty jest na nowatorskiej serii deDomo. przeznaczonej do nauki w domu. Jesteś rodzicem? Znasz choć trochę angielski? Chcesz pomóc swojemu dziecku w nauce języka? Interaktywny i multimedialny „Angielski na wakacje” jest właśnie dla Ciebie! Każda publikacja z serii zawiera nagrania audio dialogów. słówek i zwrotów dla danej grupy wiekowej i wybranej sytuacji. umieszczone bezpośrednio w treści. a także interaktywne ćwiczenia z automatyczną weryfikacją odpowiedzi. deDOMO to: edukacja. technologia i interakcja rodzic – dziecko. Metodykę serii deDomo doceniły m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej. które wraz z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji przyznało projektowi certyfikat Europejskiego Roku Kreatywność i Innowacji. Uniwersytet Dzieci – partner edukacyjny oraz British Council Poland – partner akademicki. Seria „Angielski na wakacje” obejmuje 20 publikacji. Każda z nich stwarza inną okazję do nauki języka. Polecamy również kolejne 20 publikacji w ramach serii „Angielski przy okazji”. W ofercie znajduje się także przewodnik metodyczny po metodzie deDomo. Jest językowym niezbędnikiem dla rodziców i dostarcza im solidnej porcji wiedzy – bardzo świeżego. współczesnego języka angielskiego. doskonale odpowiadającego potrzebom komunikacyjnym i zainteresowaniom współczesnej rodziny. Uwaga! Po zakupie publikacja jest dostępna do pobrania również w wersji na Amazon Kindle (format MOBI). ale w tej wersji nie zawiera materiałów audio i modułu interaktywnego.

Wydawnictwo: Lingo

książka niewierna, czy alicja morawska umrze, ibuk pl, teresa michałowska, tragizm w literaturze, tokarczuk pdf, niezgodziński, bieguni tokarczuk pdf, karolcia lektura streszczenie, ida kurcz psychologia języka i komunikacji pdf, ks andrzej zwoliński, libionka, strapienie, renata zarzycka, metal gear solid 2 substance, kodeks ruchu drogowego 2020 pdf, bibliografia geografii polskiej, ziemia nie do życia, katarzyna marszałek, najlepsze ksiazki wojenne, gordian…