https://woblink.com/product-publication/download/20139/epub

1:

:

Cena:


Pieśń o Krysznie Pasterzu

Autor: Dźajadewa

Pieśń o Krysznie Pasterzu. Dźajadewy. indyjska Pieśń nad pieśniami. jedno z najbardziej znanych dzieł literatury sanskryckiej to poemat erotyczny opiewający miłość. zazdrość. gniew i tęsknotę zakochanej pary. Odbierany jest jednocześnie jako utwór religijny. symbolizujący miłość do Boga. Książka jest pierwszym tłumaczeniem z oryginału sanskryckiego na język polski. poprzedza ją obszerny wstęp. Czytelnik odnajdzie w nim informacje o życiu poety. epoce. w której żył. jego poemacie. krótką rozprawkę na temat miłosnej poezji sanskryckiej. a także omówienie dziejów bohaterów poematu. Kryszny i Radhy w literaturze indyjskiej.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 11


1

:

:

Cena:daniel z, jaś i janeczka, krytyka praktycznego rozumu, lee child czas przeszły pdf, angielski przydatne zwroty za granicą pdf, lato muminków pdf, zarys prawa cywilnego, wedrujaca ziemia, tonalność, edmund piszcz, odkrywanie świata, robert d. kaplan, stanisław kot historia wychowania, mariusz zelek, ogólne zasady prawa, gothic 3 poradnik, hinduizm założyciel, emerytalna katastrofa, polka kryminalna, jarosław groth…