Pan Parent

Autor: Guy De Maupassant

Guy de Maupassant to francuski pisarz. zaliczany do nurtu naturalizmu i dekadentyzmu. znany zwłaszcza ze swoich nowel. Uznany za mistrza zwięzłej. wręcz minimalistycznej formy. Jego utwory zawierają silne akcenty ironii. satyry i krytyki społecznej. przedstawiają realistyczny. pełen pesymizmu obraz ówczesnego społeczeństwa. Reprezentowane są w jego nowelistyce wszystkie niemal odmiany krótkiej formy. od osnutej na tle jednego wydarzenia anegdoty z ostro zarysowaną pointą aż po refleksję liryczną pozbawioną wątku fabularnego. Utwory te składają się na ‚komedię ludzką w pigułce’.

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


Z domu niewoli

Autor: Franciszek Gawroński

Franciszek Rawita Gawroński to polski historyk i powieściopisarz. Autor powieści współczesnych. historycznych o tematyce kresowej. biografii. oraz licznych prac historycznych.

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


Kamuflaż

Autor: Ewa Ostrowska

Nevada – małe miasteczko w stanie Iowa. Ciche. spokojne. w którym nic się nie dzieje. aż do dnia. kiedy tuż sprzed domu Hellen i Williama Barkinsów znika w dziwnych okolicznościach bawiący się w piaskownicy ich sześcioletni synek. Patrick. Szeryf początkowo sądzi. że chłopczyk po prostu gdzieś się schował. Życzliwi mieszkańcy wraz z miejscową policją przeszukują każdy możliwy zakątek miasta. Bez rezultatu. Mijają kolejne dni. a kidnaper milczy. Po tygodniu oszalała z niepokoju Hellen dostrzega siedzącego przy piaskownicy synka. Ale to nie Patrick. To manekin dziecka w ubraniu Patricka. z przylepionym do głowy skalpem chłopca… Niewyobrażalne okrucieństwo. bezradność ofiar. panika i poczucie narastającej grozy wśród zdezorientowanych mieszkańców Nevady… Ta powieść to zaproszenie do umysłu mordercy. Kto z niego skorzysta. zmieni się na zawsze.

Wydawnictwo: Oficynka

Cena: 33stanisława celińska noce i dnie, ali i nino książka, niemcy leon kruczkowski, gordon sandomierz, śląskie nazwiska, nie otwieraj oczu książka, układ krążenia pdf, zatoka świń książka, slowacki wiersze, harry potter mobi, prawdopodobieństwo statystyka, artysta mrożek tekst pdf, david weber schronienie 9 chomikuj, pomnik cesarzowej achai tom 5 pdf, maksimum osiągnięć brian tracy…