ISBN

9788379004850: Wydawnictwo

Format

7: https://woblink.com/ebook/bajki-z-nuta-grozy-maurycy-embe-18962u

Cena:


Przekaz Elfi Nitche

Autor: Alena Mrazova

„Przekaz Elfi Nitche” Aleny Mrazovej to opowieść po trosze o każdym z nas. Bo nikt przecież nie jest oderwany od korzeni. nikt nie jest wolny od refleksji dotyczącej własnej przeszłości. przodków. Nikt nie jest również wolny od zastanowienia się: kim jestem i dlaczego jestem taki a nie inny? Zastanawiamy się niejednokrotnie. czy nosimy w sobie jakieś fragmenty naszych prababek. dziadków a jeśli tak. to jakie… Alena Mrazova w swoim „Przekazie…” oprowadza nas po świecie. który jednocześniejest i daleki. i bardzo. bardzo bliski. Odnajdujemy w jej opowieści. między innymi. tęsknotę za bezpowrotnym: Gdzie są mieszkańcy tego miasta? Zasnęli na półkach bibliotecznych. między wierszami? Czy jednak jest to zniknięcie zupełnie bezpowrotne? Czy też wraca… choć by smakiem miętowych cukierków zjadanych zachłannie w dzieciństwie? Opowiadanie Aleny Mrazovej to rodzaj wędrówki. w którą zabiera ona Czytelnika. Wędrówki pełnej zarówno scen realistycznych. jak i swego rodzaju magii. Pisarce udało się połączyć te dwa światy w sposób ciekawy. bez trudu podróżujemy (wraz z małą przewodniczką Elfi Nitche) przez czasoprzestrzeń. Autorka uświadamia nam. jak ogromną siłę i znaczenie posiada nasza pamięć. Droga z przeszłości do przyszłości (a może z przyszłości do przeszłości?) bywa. niestety. bolesna: Tylko w oddali słyszę stukot kopyt czarnych koni.Tam jest moja droga. która prowadzi aż po horyzont w innym kraju. w tym samym krajobrazie. (…) Zużyte podeszwy rozpadają się. palce nóg zagłębiają się w pyle. W tej poetyckiej prozie odnajdziemy również zadziwienie i mnóstwo typowo egzystencjalnych refleksji (wzbogaconych między innymi o nawiązania do muzyki i świata baśni). Odnajdziemy lęk przed nawałnicą cywilizacyjną. która niekiedy wydaje się być zbyt brutalna. a wszelkie stacje i ślady pamięci są dla niej bez znaczenia. Może dlatego autorka pisze: Chcę wyłączyć XXI wiek. jednak nie mogę znaleźć kontaktu. „Przekaz Elfi Nitche” jest również opowieścią o tym. jak ważny jest dialog międzypokoleniowy. jakim śladem odciska się w naszej pamięci i jak potrafi tę pamięć uruchomić. Myślę sobie. że Czas i Pamięć to dwa słowa. z którymi mocno związany jest „Przekaz…” Aleny Mrazovej. Czytając. nie sposób oprzeć się wrażeniu. że… Nie ma przeszłości ani przyszłości. Jest tylko wszechogarniająca teraźniejszość – jak twierdził Henri Bergson. Monika Maliszewska-Gruca

Wydawnictwo: Albus

Cena: 25


Poszukiwacze skarbu

Autor: Edith Nesbit

Naszym grodem rodzinnym jest Lewisham Road. Dom nasz stoi na uboczu i ma niewielki ogród. Nazywamy się Bastablowie. Jest nas sześcioro. prócz ojca. a mama nasza umarła. Dora jest najstarszą z nas. Potem idzie Oswald. potem Dick. Ala i Noel są bliźniętami. a moim najmłodszym bratem jest Horacy Oktawiusz. Jeden z nas pisze tę książkę i bardzo was proszę. ażebyście się nie starali odgadnąć. kto jest autorem. Oswald miewa czasem doskonałe pomysły i on pierwszy zapragnął szukać skarbu. (Fragment)

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


ISBN

9788379913244: Wydawnictwo

Format

4.5: https://woblink.com/ebook/dolinami-rzek-zygmunt-gloger-19218u

Cena:


:

:

Cena:


Żar uczuć

Autor: Janice Maynard

Kieran Wolff. podróżnik i niespokojny duch. po latach przypadkiem dowiaduje się. że ma córkę. Chce za wszelką cenę naprawić błąd młodości. Zaprasza Olivię. matkę dziecka. do rodzinnej posiadłości. Dawna namiętność wybucha nowym płomieniem…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99dojrzewanie dziewczynki, na znak tryumfu, chemia fizyczna pdf, katarzyna nowakowska skandal, epoka leonarda da vinci, blanka lipińska 365 dni fragmenty, w szpilkach od manolo chomikuj, minecraft cube, waldemar nawrocki, podstawy rachunkowości nita, m łobocki metody i techniki badań pedagogicznych pdf, milion nowych chwil pdf, europejska karta samorządu terytorialnego, ojciec klimuszko książki, książki do ebooka, pola roxa, grzegorz rydlewski, bajki naszego dzieciństwa, obliczanie dawek leków pielęgniarstwo…